«Фешн-експертка – про підробки в Раді, вбрання Олени Зеленської, Юлії Тимошенко, Марини Порошенко і про костюми президентів» (Євген Руденко, 26 березня 2021, Українська правда)

КОЛАЖ: АНДРІЙ КАЛІСТРАТЕ

«Одяг – майже миттєвий і зрозумілий соціальний коментар до дійсності», – говорить одна з найкращих українських фешн-оглядачів Тетяна Соловей, шеф-редакторка BURO Ukraine. За плечима Тетяни Соловей вісім років роботи в українському Vogue, авторський онлайн-курс “100 років моди за 100 хвилин”, лекції, модерація дискусій, кураторство у Музеї Івана Гончара.

Тетяна із задоволенням спостерігає за зовнішнім виглядом українців на вулицях, у транспорті, на ТБ, у Верховній Раді та чиновницьких кабінетах. Він може розповісти багато про що.

Про травми минулого, громадські табу та страхи. Про корупцію і примітивне розуміння політиками своєї ролі в державі. Про стан економіки та розміри середньостатистичних гаманців. І про прагнення до краси.

Мода – певне зусилля, коли ти починаєш перебирати, вирішувати, яка смужка сьогодні відобразить твою індивідуальність більше. – зазначає Тетяна Соловей. – Таке бажання зазвичай виникає, коли закриті первинні потреби. Але в нашій країні потреби з житлом, з харчуванням, здоров’ям часто не закриті.”

 

Зі всієї статті слухачки переглянули репліку про українську вишиванку й склали короткий квіз.

Також проаналізували текст на вживання іншомовних слів.

  1. Хто почав носити першим українську вишиванку й був автором так званого „депутатського лука”, коли під цивільний костюм одягають вишиванку? Вважали, що Іван Франко, але насправді це був Михайло Драгоманов.
  2. Для кого з української інтелігенції також була важлива вишиванка? . Вишиванка була політичним висловлюванням і для Олени Пчілки, сестри Драгоманова, і для її доньки, Лесі Українки.
  3. Назвіть будь-який бренд, який виготовляє вишиванки. Наприклад, Віта Кін, вона почала розвивати свій бренд синхронно з Революцією Гідності: Made in Ukraine після Майдану продається дуже добре.
  4. Назвіть вдалий образ політиків з використанням українського. На думку, експертки, це: вишиванка Зеленського білим по білому, в якій він був на інаугурації; сукня Марини Порошенко з суцвіттями укропу, деякі деталі образів Юлії Тимошенко. Головне у вдалому луці не перебільшувати, не бути „в шароварах і віночку”, а знайти акцент, завдяки якому весь образ набуває українського.

 

Слова іноземного походження з тексту:

фешн-експертка – модний експерт;

мейковер – перетворення;

оммаж  – жест поваги;

дрес-код – форма одягу щодо проведеного заходу;

масмаркет – масовий ринок, який створюють бренди, тобто відомі фірми;

біркенштоки – взуття з ортопедичною устілкою, яке за своїм виглядом нагадує сандалі на досить широкій підошві;

лакшері – сегмент ринку товарів роскоші і послуг класу люкс-преміум;

інфлюєнсер – агент впливу в соціальних мережах;

містресс – утриманка.

 

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Текст інформаційний. Багато нових слів, нових понять. Зрозуміло, більше про високу моду. На мою думку, люди вулиці в Одесі вміють вдягнутися, виглядати яскраво й привабливо. Карантин спростив вимоги до одягу: усі в спортивних костюмах.

Наталя Янкунас: Я – за біркенштоки, щоб було зручно, але ж вони також дорого коштують. Зрозуміло, що перебільшення іншомовних слів не дає вникнути у думку автора, хоча якщо вони між собою спілкуються англійською, то в них проблем немає, але тоді це розмова між експертами. Мода може покапризувати й пошуткувати, якщо не пам’ятати, що вона найчастіше повторює образи вулиці й інколи саме вулиця надихає на створення образів для подіуму.

Марія Фетісова.