З нагоди 150 ювілею від Дня народження Лесі Українки весь рік в Україні відбуватимуться різні заходи, присвячені видатній поетесі. «Еlle» згадує модні образи та цитати мисткині. 

Поетка добре зналася на тогочасній моді й ніколи не наслідувала модні тренди, а створювала власні, феміністичні, щоб популяризувати нову культуру ставлення до жінок.

Так, поетка надавала перевагу блузі та спідниці замість сукні; не відмовлялася від корсету, який підкреслював тонку талію; із задоволенням носила капелюшки, використовувала мінімум прикрас, а найголовне – популяризувала українську вишиванку, яку зазвичай тоді носило селянство – до наших днів зберіглося чимало фото родини Косачів, на яких можна помітити вишиваний одяг.

Леся любила все українське і залюбки носила вишиванку. У повсякденні вона одягалася на європейський лад, але до українських узорів мала особливі почуття. Ще у дитинстві мама, Олена Пчілка, навчила поетку добре вишивати. Мама і донька захоплювалися колекціонуванням української вишивки, й Олена Пчілка неодноразово представляла українські вишиванки на виставках у Парижі.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Модний образ Лесі Українки, її коса, вишиванка, рукавички-мітенки, намистечка, капелюшки – усе це все запам’ятовується, викарбовується у свідомого українця.

Олена Д’якова: Європейський образ Лесі Українки у стриманості й вишуканості, органічності й цілісності. За нею впізнають нашу націю.

Марія Фетісова.