Після відвідання виставки присвяченої 30-річчю незалежності України «Імерсивний світ Тараса Шевченка» в арт-центрі Віри Холодної на Одеській кіностудії за адресою Французький бульвар, 33, пенсіонери Приморського району відновили деякі факти щодо біографії й творчості Тараса Шевченка.

Деякі факти щодо біографії й творчості Тараса Шевченка, які пов’язані саме з Одесою:

• Саме з Одеси Шевченко в засланні отримував підтримку від княгині Варвари Репніної й поміщика Лізогуба, які тимчасово перебували в Одесі;
  • в світі налічується 1384 пам’ятників Тарасу Шевченку, один з них, авторів: А. Белостоцького й О. Супрун (скульптори), Г. Топуз (архітектор) знаходиться у парку імені Шевченка, крім того, в Одесі є проспект імені Тараса Шевченка;
  • саме в Одесі в 1926 році, 95 років тому, був знятий один з перших кінофільмів про Тараса Шевченка з народним артистом Амвросієм Бучмою;
  • в Одеському українському театрі імені Василька кожної весни проходить вистава «Тарасові весни», дуже вдала, стисла, мотивуюча на вивчення багатогранного таланту Тараса Шевченка;
  • проект «Тарасів Дім», який належить колекціонеру україністики Тарасу Максим’юку, сприяє також розвиненню шевченкіани як сучасної теми.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Тетяна Куліковська: Шевченка вивчають змалку, дітки легко запам’ятовують «Мені тринадцятий минало…», дорослі співчувають Кобзареві за складну долю. Кожне покоління має своє уявлення про Тараса Шевченка. Добре, що останнім часом змінюється фокус сприйняття Шевченка з бронзового на живого. Кожний з одеситів має знати сторінку одеської шевченкіани.

Валентина Доценко: Я співаю українських пісень, намагалася переглянути літературу щодо зв’язку текстів Шевченка з народними піснями й переконалася, що багато текстів Шевченка стали завдяки пісням народними й навпаки, що підтверджує високий рівень поетичного слова Кобзаря.

Марія Фетісова.