Видатні одеситки: які жінки прославили «перлину» біля Чорного моря https://novyny.live/odessa/znamenitye-odessitki-kakie-zhenshchiny-proslavili-zhemchuzhinu-u-chernogo-moria-11262.html

В Одесі за майже три сотні років проживали багато великих людей, які прославили місто різним родом діяльності. Якщо казати за жінок, то серед них були оперні співачки, перша капітан в Чорному морі, поетеси Срібного століття, дисидентки, політики та інші.

Берта Рапопорт, Анна Ахматова (в дівоцтві Горенко), Антоніна Нежданова, Рахель Коен-Каган, Ніна Строката – саме про цих жінок йдеться у статті , –Новини.LIVE Odesa, – перелік жінок-лідерок бездоганний, він відображає декілька етнічних груп, різні професійні напрямки (мореплавець-судоводій, яка стала першою жінкою-капітаном у Чорному морі; поетеса Срібного століття, оперна співачка Великого театру, політична діячка Ізраїлю, й дисидентка, засновниця Української Гельсінської групи, яка за фахом була мікробіологинею й імунологинею). Освічені й самодостатні, прекрасні жінки прославили наше місто. Нажаль, їхні імена знають не всі, а саме з цього починається історія міста й країни.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Марія Фетісова: Мене вразили в українській фемінітиви. Спочатку різали вухо, наприклад, поліціянтка, членкіня. Потім звикла. А тепер, навіть, подобаються оці всі назви, які навмисно підкреслюють приналежність жінці, її адаптивні якості й над можливі здібності.

Надія Біляєва: Зрозуміло, що видатних одеситок мають знати всі. Методів популяризації історії міста багато. Згадую чудову бібліотечну акцію                     «Я зробила себе сама», присвячену видатним українкам. Відділ соціокультурної діяльності  перетворили у галерею з дуже виразними портретами, ми вибирали  собі той, який більше до душі, фотографувалися й готували невеличкий есей. Емоційне сприйняття гарантувало те, що цей образ в пам’яті залишиться назавжди.

Тетяна Куліковська: Я обрала Людмилу Павличенко, легенду-снайперку, гордість України, яка за фахом була бібліотекаркою. Фото вийшло чудове, мій доклад колежанки сприйняли  з оплесками. Такі методи добре спрацьовують серед усіх вікових груп, їх треба розповсюджувати, як й плекати матінку-історію.

Марія Фетісова.