Пенсіонери Приморського району продовжують онлайн-заняття напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини». До Дня народження славного Кобзаря слухачки переклали й обговорили текст «Любимый борщ Тараса Шевченко: уникальный рецепт из «сушеных карасей».

ПЕРЕКЛАД:

«Ми розшукали унікальний рецепт борщу, який полюбляв Тарас Шевченко. Вам знадобляться карасі, їх треба обжарити до стану сухості.

Дев’ятого березня ми відмічаємо річницю зі дня народження українського Кобзаря й до цієї дати вирішили поділитися рецептом страви, яке дуже полюбляв Тарас Шевченко. Згадані «сушені карасі» – це не в’ялена риба, а сама страва – зовсім не рибна юшка, а саме один з видів українського борщу. Всі подробиці – читайте нижче.

Для приготування Тарасового борщу вам знадобляться свіжі карасі (приблизно 1-1,5 кг), по одному кореню моркви, петрушки и селери, 2 цибулини, духмяний перець (10 –15 зерен), пару лаврових листиків, кусочок вершкового масла (100 г), пара сушених грибочків, пара свіжих буряків (200 г), півтора стакана бурякового розсолу, половинка качана капустини, пара ложок муки, пучок свіжої зелені, півстакана сметани (100 г).

  1. У великій каструлі зварити моркву, корінь петрушки, корінь селери, одну цибулину, духмяний перець, лавровий лист, гриби. Процідити бульйон в окремий посуд. НЮАНС: Всі корені можна викинути — вони віддали свої соки, а гриби треба залишити й мілко порізати.
  2. В проціджений бульйон покласти нашинковану капусту й очищену й порізаний буряк. Усе зварити.
  3. Мілко нарізати цибулину й обсмажити в рослинній олії. Змішати з ложкою муки.
  4. Додати в борщ обсмажену цибулину й буряковий розсіл. Скип’ятити.
  5. Карасів для борщу обваляти в муці, добре підсмажити в маслі на великому вогні. НЮАНС: Для такого борщу треба брати мілких карасів (вони солодкі, інша риба не дає такого ефекту) й смажити до сухості — тому борщ має таку назву.
  6. Опустити обсмажених карасів в борщ и довести до кипіння.
  7. Готовий борщ до столу подають зі сметаною й зеленню. Закушувати — пампушками з часником.

Зрозуміло, що Тарас Шевченко – наше усе, але не треба забувати, що Одеса – місто у моря, тому радимо приготувати дома на обід на друге – плов з мідій».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Гастрономічний підхід сьогодні в моді. Яких тільки книжок й ТВ-шоу немає. Щодо рецептів великих – годиться все, щоби якось пригорнути увагу читачів й глядачів. Так, ми знайомилися з рецептом улюбленого варення з аґрусу Олександра Пушкіна. Це непоганий метод примусити наш ледачий розум запам’ятати будь що про тих, хто є класиками. Але на практиці що рибну юшку, що варення з аґрусу ніхто не наважиться приготувати.

Олена Д’якова: Мені дуже пасує регіональний підхід не в сенсі вузькому, а у прив’язці до місцевості та особистостей. Одесі й Одещині в цьому плані пощастило. Можна розробляти та поглиблювати окремі теми в життєписі Кобзаря також.

Марія Фетісова.