Зі ЗМІ:

«Українська поетеса і дисидентка Ліна Костенко отримала французький Орден Почесного легіону, повідомив мер Києва Віталій Кличко у четвер, 14 липня.

Як зазначає «Радіо Свобода», 14 липня Франція відзначає національне свято – День взяття Бастилії. Орден Почесного легіону – це найвища цивільна нагорода Франції, яка присуджується також за військові заслуги. Її присуджує президент країни.

Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесна професорка «Києво-Могилянської академії». Свого часу вона відмовилася від звання Героя України, але у різних рейтингах відомих людей країни зазвичай посідає одне з чільних місць».

Пенсіонери Приморського району, які відвідують напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини», знайомі з творчістю Ліни Костенко, її віршами й прозою. Неодноразово проводились читання віршів в малому дружньому колі, коли вірші читалися з листа, але з душею. Так, найулюбленішим є вірш «Крила», а з прози – «Записки українського самашедшего». Відома лекція також й «Гуманітарна аура нації, або, Дефект головного дзеркала». Таким чином, українці бачили, що поетеса вболіває за країну й націю, відчуває метаморфози, що проходять через кожного з нас.

Марія Фетісова.