Про що б не була мова відносно кризи в системі освіти, зниження престижності викладацької діяльності, Вчитель для людей, які вступили у свій вік срібний, залишається Особистістю, яка здібна навчити новому й повести за собою.

Серед пенсіонерів Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку», достатньо велика кількість викладачів.

Саме вони на волонтерських засадах (!!!) проводять навчання слухачів багатьох напрямків: риторики – Кириченко Олена Іванівна; німецької – Бикова Світлана Іванівна, Трачевська Лариса Іванівна; італійської – Рябченко Віра Миколаївна; декоративно-прикладного напрямку – Шевченко Ольга Михайлівна; здорового способу життя – Мажара Тамара Миколаївна; танців – Семененко Галина Павлівна; музики – Поліщук Яків Шимонович.

Про декого з вище названих ми вже писали з подякою й любов’ю – про наших самих відданих освіті спеціалістах, які вже попрощалися зі своєю основною діяльністю, виростили чудових учнів в школі й своїх дітей також, підготували їх до вступу у ВИШі – вивели, як то кажуть, в люди. Тепер самий час з однолітками –  на концерти, екскурсії, майстер-класи, мандри – такий собі чудово-безцінний дозвіллєвий формат «Університет третього віку», де люди знаходять сенс життя.

Є викладачі й серед слухачів УТВ: Задорожна Галина Миколаївна, Єфімова Галина Олексіївна, Тімотієвич Наталя Іванівна, Чаленко Неоніла Марківна й інші.

Інтерактивні методи навчання слухачів «Університету третього віку» дають можливість почути зворотній зв’язок, обмінятися думками стосовно власних життєвих компетенцій. Ну, а те, що усі ми знаходимося в процесі навчання протягом всього життя, – це підтверджується: кожна доба вчить нас новому. Саме як необхідність сприйняли студенти поважного віку, які цінять вище за все живе спілкування, перейти до онлайн-форм навчання. Вони привітали один одного з началом нового навчального 2020-2021 року.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Мажара Тамара Миколаївна: Викладацька діяльність стимулює й зобов’язує водночас. Як викладач фізичної культури просто не маю права бути не в формі. Розумію, що жінкам потрібна підтримка, в особливості після виходу на пенсію. Якщо раніше добрий колектив був другою сім’єю, то зараз багато таких, в яких виросли діти, а вони самі залишилися один на один з щоденними задачами. Хто, як не такі самі жінки, може надати підтримку?

Шевченко Ольга Михайлівна: Я працюю паралельно зі студентами молодого віку й з пенсіонерами й отримую велике задоволення за спостереженнями за обома віковими групами. Відносно пенсіонерів, то їм не треба позичати творчої наснаги. Наше вміння перетворювати звичайні речі в ексклюзивні авторські роботи невичерпна. Жінки чудово малюють, ліплять, вишивають, в’яжуть. Їхні вироби на ярмарках самодіяльних майстрів пригортають увагу одеситів.

Записала Марія Фетісова.