Пенсіонери Приморського району, які відвідують найпотребуваний напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини», майже кожного року стикаються з питанням як витримати новорічний марафон.

Цього року як й минулого, ситуація трохи ускладнена через подовження карантинних обмежень. Свято набуває державної підтримки. Починається з Миколая для діточок, а далі – два Різдва, Старий Новий рік, Водохреще. Аби був сніг та ресурс відсвяткувати.

Зріла людина розуміється на тому, що відчуття свята можливо, коли маєш поділитися теплом душі й символичними подарунками з дітьми, онуками, сусідями, друзями – подарунок не обов язково має бути коштовним й великим, але краще, коли він несподіваний, зроблений власноруч.

Бабуся може зв язати шкарпетки, або шалик – цього року в смужечку – для своїх улюблених тигренят. Також вона може спекти печиво. Й, навіть, нашити купу веселих екоторбинок-шоперів, які стануть доречними й доцільними в умовах новітнього екологичного проекту зменшення обігу поліетиленових торбинок у торгівельній мережі.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Людмила Обченко: Кожного року ходжу з онуком на новорічні вистави міста – нам подобається. Я є активною учасницею художньої самодіяльності «Університету третього віку», тому допамагаю йому у виготовленні новорічного костюму. Сама не переймаюся, додержуюся балансу в режимі дозвілля – відпочинок, всього не встигнеш, інколи краще прогулятися до моря, подихати свіжим повітрям, настроюватися на те, що вже після свят буде добре відчуватися, що світовий день збільшився.

Надія Біляєва: Карантинні обмеження натякнули на те, щоби люди замислювалися щодо особистого здоров я й здоров я родини. В нашої ментальності багато людей інтроверсивного складу. Вони як робили свою справу, так й роблять: допамагають чим можуть своїм дітям, глядять онуків чи, навіть, правнуків. Але багато цікавих речей, поїздки, виставки й вистави, на превеликий жаль, залишилися поза межами доступності середньостатистичного пенсіонера.

Марія Фетісова.