Пенсіонери Приморського району побували в Одеській національній музичній академії на концерті, присвяченому 100-річчю Арно Бабаджаняну

 

В творчому проєкті Ліліт Мкртичан до 100-річчя Арно Бабаджаняна взяли участь:

  • Поліна Чайка, скрипка;
  • Христина Карпенко, віолончель;
  • творчий керівник –  професор, заслужений діяч мистецтв України Шевченко Лілія Михайлівна;
  • науковий консультант –  професор, доктор мистецтвознавства Повзун Людмила Іванівна;
  • ведуча проекту – Наріне Мкртичан.

В програмі прозвучали:

  • Тріо для фортепіано, скрипки та віолончелі fis moll;
  • «Шість картин» для фортепіано;
  • Соната для скрипки і фортепіано b-moll.

Концерт відбувся у великій консерваторській залі. Чітко структурований, з коротенькими ремарками конферансьє перед кожним номером й оплесками публіки, концерт залишив відчуття вдячності всім його учасникам. Перш за все, Ліліт Мкртичан – за те, яким чином вона зуміла передати свою ідентичність, хоча творчість Бабаджаняна не має національних й  етнічних кордонів, вона об’єднує загальнолюдські цінності.  

Зрозуміло, що люди 60+ завдяки концерту класичної музики відкрили для себе іншого Арно Бабаджаняна, але згадали його як «кращого композитора світу», який створив багато відомих досі шлягерів. Наприклад,  «Ноктюрн», «Пісня перше кохання», «Мій Єреван», «Єреванська красуня», «Ти всіх миліше і ніжніше», «Королева краси», «Весілля», «Чортове колесо», «Поверни мені музику»…

На музику Арно Бабаджаняна писали вірші відомі поети: Роберт Рождественський, Андрій Вознесенський, Андрій Дементьєв, Леонід Дербеньов.

Їх виконували співаки: Муслім  Магомаєв, Георг Отс, Софія Ротару, Людмила Зикіна, Валентина Толкунова, Анна Герман, Майя Кристалінська, Лариса Мондрус.   

Отже, Арно Бабаджанян є людиною-епохою.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Наталія Янкунас: Дуже гарний концерт. Маю надію, що влітку у рік сторічного ювілею Арно Бабаджаняна ми почуємо багато його пісень.

Валентина Корба: Дякуємо музичній академії за  гарний проект, а творчої молоді – за зв’язок поколінь. Хто був уважним, той помітив, що в проекті задіяні дві учасниці з однаковим прізвищем, що підкреслює відданість своєму корінню.  

 

Марія Фетісова.