Пенсіонери Приморського району мріють подивитися на картини Світлани Осадчук, художниці наївного мистецтва з села Олександрівка Кодимського району. Поки що ознайомилися з анонсом виставки, яка проходить у Всеукраїнському болгарському центрі за адресою провулок Віце-адмирала Жукова, 9.

Зі слів кураторки виставки Ірини Вишневської, Світлана Осадчук є кодимською Примаченко». Кодимський край вельми багатий на таланти. Саме на Кодимщині збереглися ремесла: гончарство, килимарство, вишивка з дивовижними геометричними візерунками та специфічною технікою – качалочкою, властивою лише для Поділля. Хазяйки в’яжуть віники, печуть короваї, а також готують смачні домашні страви. Усе це можна побачити власноруч на «Кодимафест», який проводиться з 2015 року.

Виставка художниці Світлани Осадчук має назву «Шпакив шлях» – саме так називається також культурно-туристичний проект, де головний герой за ім’ям Шпак допомагає чумакам.

Світлана навчалася в Луганському художньому училищі на відділенні декоративно-прикладного мистецтва, де разом з нею вчилися діти з захворюванням на церебральний параліч.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: На «Українській платформі багатонаціональної Одещини» ми знайомилися з народними майстринями Марією Примаченко, Оксаною Білокур, які мали складний життєвий шлях, але змогли подолати усі перешкоди й через мистецтво знайти себе. Висока оцінка мистецтва Світлани Осадчук, яку назвали «кодимською Примаченко», має її надихати й давати сили створювати нові картини.

Людмила Грубник: Мистецтво допомагає знаходити людям внутрішній ресурс в обставинах, коли його обмаль. Сучасні підходи, у тому числі арт-терапевтичні, дозволяють людям досягати якогось балансу й через творчість не тільки знаходити сенс життя, але й надавати підтримку тим, хто розгубився. Для людей, які перебувають в кризі, виставку переглянути доцільно – кращої терапії не вигадати, щоб відповісти собі на усі питання.

Записала Марія Фетісова.