Прокопенко – сучасний художник-епікуреєць, творчість якого має могутній позитивный заряд й зцілює у будь-які часи»

До 75-річчя художника Миколи Прокопенка «Вечірка» помістила невеличке інтерв’ю «Вся творчість – духовність».

За підґрунтя взяли газету «День», редакторка Лариса Івшина. Публікації газети (українською, російською, англійською), на нашу думку,  надають можливість, згідно з календарем знаменних дат, проведення нескладних дистанційних занять (прочитати, звірити переклад, розширити пошук інформації, написати особистий коментар). Ще скористалися газетою «Вечірня Одеса», яка стала, на щастя багатьох читачів, двомовною, задовольняючи нагальну потребу знати про своїх земляків-сучасників.

Марія Фетісова: Про Миколу Прокопенка, мабуть, писані томи  й тони книжок. Але тому, хто знайомий з художником і його роботами, відомо диво оновлення: художник щиро віддає накопичену позитивну енергетику. Велика вдача випала мені минулого року, коли за запрошенням художниці Галини Лєкарєвої-Нікітіної у групі миротворців від Одеської обласної ради я відвідала місто Очаків й музичний фестиваль «Весела нота». Фестиваль був різнопланово – різношаровий, він умістив митців різноманітних напрямків. Там я звернула увагу на роботи Миколи Прокопенка й самого художника. Дуже вразило, що художник передав місту Очаків багатенько своїх робіт й вдячні громадяни міста планували відкриття музею сучасного мистецтва імені М.Прокопенка.

Олена Д’якова: Микола Прокопенко є членом президії Одеської обласної ради миру. Він як найсправжнісінький миротворець мовою творчості говорить з усіма національностями, які мешкають в Одеському регіоні. Зверніть увагу, що образ жінки в художника Прокопенка міцний і добротно скроєний, а ті, хто знайомий з його родиною, знають, що моделлю йому завжди служить дружина. Художник, виспівуючи гімни життю, залишається вірним своєму коханню. В художника –добре почуття гумору й щира вдача. Він обраний почесним громадянином двох міст: Іллічівська (Чорноморськ) та Очакова.

Зінаїда Суняєва: Художник Микола Прокопенко вважає себе філософом. Його серія портретів «Арлекіни» найбільш мене зацікавили. Дійсно, хто як не арлекін або блазень спроможний сказати правду. Нажаль, блазнювання увійшло в моду й в політикумі. Маємо надію побачити роботи й поспілкуватися з найяскравішим художником сучасності, який гідний почути багато теплих слів у свій красивий ювілей.

Записала Марія Фетісова.