Пенсіонери Приморського району написали творчу роботу «Мандруємо Україною: поїхали до міста Дніпро!»

Надія Біляєва: Дніпропетровська область розташована в центрально-східній частини країни. Сьомого лютого 2019 року Верховна рада почала розгляд змін назви області й більшістю голосів рекомендовано нову назву Січеславська. Область була утворена 27 лютого 1932 року. Площа області є другою за територією в Україні область після Одеської. Центр області – місто Дніпро. Заселення краю як свідчать результати археологічних досліджень, розпочалося близько 100 тисяч років тому. Уздовж берегів Дніпра і Самари знайдені кременеві знаряддя праці населення епохи палеоліту. Територія області густо заселяється в епоху бронзи 3-10 століття до н.е. У восьмому столітті до н.е. в степові райони зі сходу прийшли скіфські племена. У придніпровських степах були й сармати, готи, гуни, авари, болгари, угорці, хозари, печеніги, половці. Один з головних торгівельних маршрутів «З варяг – в греки» поєднував Балтійські країни з Кримом та столицею Візантії Константинополем.

Лариса Ільяшенко: Дніпропетровська область розташована в степовій зоні по обох сторонах Дніпра. Дніпро перетинає область з півночі на південь. День міста традиційно святкують у другу суботу вересня. В м. Дніпро – найдовша в Європі набережна, яка складає двадцять три кілометри. Річка Орель є найчистішою в Європі. Найбільша колекція «Кам’яні баби» находиться в м. Дніпро. Найдовший житловий будинок Україні «Китайська стіна» – також  Дніпрі. Унікальний фонтан «Либідь» в Дніпрі вміє «махати крилами» й обертатися, змінює режим роботи, висота струменя досягає п’ятдесят метрів.

Тетяна Куліковська: Дніпропетровщина в політичному сенсі досить впливова область. Звідси вийшли багато відомих особистостей незалежно від нашого до них ставлення. Отже, саме більші багатії з дніпрян: Вадим Єрмолаєв, будівельний бізнес; Олександр Дитятківський і Олександр Суходольський – фармацевтична компанія БаДМ; Андрій Здесенко і Віталій Гуристримба – побутова хімія, Віктор Пінчук – «Інтерпайп», трубопрокат; Ігор Коломойський, відомий як один з засновників «Приватбанку», разом з Сергієм Тигіпко; а також Геннадій Буткевич, Євген Єрмолаєв, Віктор Карачун – засновники компанії роздрібної торгівлі «АТБ». Щ й – Юлія Тимошенко, Борис Колесников, Борис Філатов.

Зінаїда Суняєва: Щодо відомих особистостей з Дніпра – їх безліч. Це – філософ Олена Блаватська, історик Дмитро Яворницький, письменник Павло Загребельний, кошовий отаман Іван Сірко. Відома на весь світ техніка розпису «петриківка», для якої характерні рослинний орнамент, зображення тварин,  саме в неї живе дух непокори та життєлюбства.

Ірина Бойко: Михайло Вороний, Борис Грінченко, Олесь Гончар, Михайло Свєтлов– відомі письменники; з сучасних – Леся Степовичка.

Отже, мандруємо Україною: поїхали з нами до міста Дніпро !

Автор: Марія Фетісова.