На другому занятті, 07.09.2021, напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» за ініціативи кураторки від Одеської обласної наукової універсальної бібліотеки Тетяни Мозгової, слухачки написали диктант за текстом Ліни Костенко «Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала».

З текстом не усі присутні були знайомі, тому кураторка Тетяна Миколаївна диктувала повільно, потім ще раз для перевірки. Написали приблизно 200 слів. Здали на перевірку.

Обговорили зміст диктанту. Згадали саму Ліну Костенко, сильну особистість, красиву жінку.

Зрозуміло, що дискусія, яку підняла Ліна Костенко, триває. Пандемія коронавірусу ще більше загострила й посилила деякі питання. Головне мотто дискусії: більшість з нас досі не розрізняє поняття гуманітарний й гуманний й не розуміється на тому, що своє особисте дзеркало в систему суспільного йому вмонтовувати власноруч.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Добре, що збираємося на платформі, де спілкуємося, знайомимося з авторами й їхніми новими книжками, класиками й нашими сучасниками.

Олена Д’якова: З одного боку, пандемія вимагає бути більш стислим і конструктивним, поважати один одного, знаходити компроміс. З другого боку, здається, що поки не зняти всі культурні нашарування, буде діяти все той же постмодерністський підхід: з уламків.

Марія Фетісова.