Ігор Миколайович Літинський народився 2 січня 1976 року. Закінчив Одеський державний морський університет, працює за фахом у морській галузі. Займається творчістю з дитинства. Учасник міжнародного волонтерського руху Urban Sketchers Odessa.

Перша персональна виставка Ігоря Літинського «По берегах морів», на якій він представив на обозріння глядачів понад 30 робіт, відбулася ще в 2017 році. До дня міста художник в Фейсбуці виставив фото своїх акварельних пейзажів, які присвятив Одесі.

Яскравий і самобутній художник-аквареліст обрав для себе пейзаж: одеські міські краєвиди в дощовий день та Аркадії в тумані; види портів Одеси, Чорноморська і Варни; а також пейзажі Босфору, Чорноморки і Одеського узбережжя, рибальських селищ півдня Туреччини та регіону Стамбула.

Акварелі художника, в особливості пейзажі Одеси, відгукуються теплом і ніжністю у серцях життєлюбних одеситів. Сонце, гра світла і тіні, морська сяюча вода, ламка лінія узбережжя – все, що притаманно нашому рідному краю і запам’ятається кожним з нас назавжди, переплавляється і залишається частинкою культурного коду.

Пенсіонери помилувалися  чудовими краєвидами і подякували художнику:

Олена Д’якова: В мене часто виникає задача суто миротворчо-дипломатичного характеру: купити гостям міста подарунок на згадку про Одесу. Кращого подарунку, ніж  акварелі Літинського, не уявляю собі. Добре знаю від професійних митців, що такі роботи з часом стають ще дорожче, тому що фіксують зникаючу натуру.

Ольга Кривобокова: На мою думку, одесити мають багато можливостей для виховання дітей й онуків, а саме навчити їх як можна виразити свою любов до рідного міста. Навіть не маючи великого досвіду, відчуваєш, що Літинский є художником-мариністом: ультрамаринові хвилі, перлинні бризки. Художник дбає за збереження історичного центру Одеси, подовжує традиції південно-руської художньої школи.     

Записала Марія Фетісова.