Коротенька замітка в газеті «День» Вадима Рижко від 17 листопада 2020 «Петриківкою їздить хатина на колесах. І популяризує народне мистецтво», а скільки емоцій вона визвала!

«У Петриківці народні майстри перетворили старий «Запорожець» на хату на колесах. Усередині та зовні його прикрасили квітчастим петриківським розписом. Таке диво на колесах з метою популяризації народного мистецтва придумав і створив місцевий мешканець Микола Дека. Для цього він разом із братом розрізали на дві половини старий «Запорожець». Мотор заховали, а сидіння водія вмонтували в підлогу. Зовні виглядає так, що  вулицею їде розмальована українська хатина.

Незвичайна автівка вже стала місцевою цікавинкою. У кутку хатини на колесах — піч, а на стінах — ікона та вишиті рушники. «Були проблеми, як розрізати «Запорожець», з’єднати все, щоб управління було. Силами своєї родини ми розмалювали, вкрили її рогозою», — розповідає народний майстер. Петриківським розписом у його родині займаються всі. Дружина Валентина — заслужений майстер народної творчості України. Стежкою батьків пішли і четверо дітей. Їхні роботи прикрашають стіни хатини «Коли ми створюємо картину —  вкладаємо настрій, обов’язково лише позитивний, адже коли негативний — то робота не йде», — пояснюють народні майстри. Для гарного настрою зробили цю хатину на колесах.

Родина Миколи Деки створила свій домашній музей, куди запрошує на майстер-класи з гончарства та мистецтва петриківського розпису. Навчають гостей робити ляльку-мотанку, сувеніри з соломи, а ще  — обов’язково покатають у хатині на колесах».

Потеплішало від замітки на душі, з’явилися посмішки на обличчях. Так гарно й вміло розповісти про петриківський розпис, який 5 грудня 2013 року було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, треба зуміти.

Про петриківку добре знають в Європі, намагаються придбати вироби петриківських майстрів на пам’ять. А вдома, в Україні, петриківку вважають розкішшю через те, що купити гарний виріб може, на жаль, не кожний.

Добре, що школярам розповідають про петриківку. Ганна Павленко-Черніченко, Катерина Білокур – відомі мисткині петриківського розпису, про яких ми вже знаємо.

Як казав Кобзар, «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…», а ще просуваємо своє, пишаємося ним.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Валентина Доценко: Для мене петриківський розпис – як пісня лине понад Україною й світом.

Надія Біляєва: Майстрині петриківського розпису старанно виписують кожну деталь орнаменту, прикрашають життя.

Записала Марія Фетісова.