Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку» в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського, щовівторка зустрічаються на напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини». Куратор напрямку від бібліотеки, Тетяна Мозгова, пропонує цікаві творчі заняття. Цього разу проведено міні-карвінг-майстер-клас.

Іноземне слово «карвінг» – вирізання з овочів й фруктів з метою художнього оформлення столу. Для вирізання з фруктів потрібні спеціальні приладдя, в нашому випадку використано звичайні кухонні ножі. Два вида яблук, зелені «семіренко» й червоні «чемпіон», було узято для яблучної тарелі, яку можна швидкоруч створити, якщо гості на порозі. А хазяйка, крім, «джентельменського набору» з печива, чаю й кави, має ще декілька яблук.  

Хто як не одесити добре розуміється на яблуках, саме у наш регіон постачають найкращі яблука з Вінницької області, а раніше до нас привозили ще й яблука з Молдови – найсмачніші, соковитіші, корисніші. Старі знайомі сорти народної селекції помалу уходять з ринку: антонівка, боровинка, аніс, пепінка, аркад, титовка, налив. Замість них з’явилися яблуки Гала, Бреберн, Голден, Джангольд і Ельста.

Слухачі не тільки згадали біблейський міф про змія й Еву з Адамом, яких видворили з раю за самоуправство з деревом пізнання добра й зла. За думкою присутніх, плід яблука символізирує родючість, любов, радість, пізнання, мудрість, хоч спокуса перед плодом пізнання завжди руше людями, підштовхуючи їх в невідомість.
Про лікувальний й омолоджуючий ефект яблук чули усі – недарма ж в казках їх називали «молодильними». Яблука – універсальний фрукт для усіх, забезпечених й тих, хто має потребу, вони захищають від передчасного старіння. Так, в одному яблуці (150 г, 86 кал) є такі поживні речовини: білки 0,4 г; жири 0,5 г; вуглеводи 20 г; кальцій 8 мг; фосфор 3 мг; залізо 0,4 мг; витамін А 120 ME; тіамін 0,05 мг;  рібофлавін 0,25 мг; ніацін  0,9 мг; аскорбинова кислота 6 мг. Дійсно, в яблуці заключено саме життя, молодість, здоров’я.

Пенсіонери прочитали вголос прекрасні строки поетів про яблуко: Олександра Пушкина й Максима Рильського, Юни Моріц й Вероніки Тушнової, а також багатьох інших.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Ірина Бойко: Напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини» – одне з самих затребуваних. Наш куратор Тетяна Мозгова привнесла в його роботу як носій української мови багато хорошого. Ми пишемо диктанти, робимо переклади, спілкуємося з творчою інтелігенцією.  Такі заняття як сьогодні з карвінгу – добра віддушина, вони цікаві й корисні, згуртовують людей, вчать радіти маленьким приємним речам.

Тетяна Куликовська: Бібліотека Грушевського щовівторка – наше місце зустрічі. Ми спілкуємося, читаємо, поздоровляємо один одного з днем нарождення. Це відбувається в колі однолітків за чашкою чаю з домашньою випічкою. Приєднуйтеся до нас!

Фото Надії Біляєвої, срібного волонтера ресурсного центру «Прима-центр -60+»

Автор Марія Фетісова.