Пенсіонери Приморського району, які продовжують в умовах карантину онлайн-заняття напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини», підготували чимало різноманітних робіт, які присвятили Лесі Українці.

25 лютого за запрошенням відділу соціокультурної діяльності Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського слухачки відвідали цикл святкових заходів.

Вітальне слово промови від директорки Амельченко Юліани Сергіївни було теплим й проникливим: «Шановні друзі, в цей сонячний день, коли весь світ відзначає 150-річчя Лесі Українки, ми пам’ятаємо, що її культурний доробок був величезним, а життя, нажаль, невеликим…»

В ході зустрічі була проведена презентація книжкової виставки. Читачам доведено, що ювілейні події  ознаменувалися викладенням на сайті Українського інституту книги у відкритий доступ електронної версії зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. В Одесі перевидано збірку «Леся Українка: подорож до моря» з чудовими ілюстраціями художниці-оформительки Лариси Дем’янишиної – це, зрозуміло, одеська родзинка до свята.

Про одеський період Лесі Українки в презентації «Під південним вітрилом» розповіла  Тетяна Ананченко, культурологиня, членкиня Національної спілки журналістів України.

Декламування віршів Лесі Українки у запису й вживу представниками дитячих культурних закладів підтримувалися аплодисментами присутніх.

Завершився захід міні-виставою акторів Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В.Василька «Хотіла б я піснею стати»: одеські вечорниці Лесі Українки».

Пенсіонери на згадку про ювілейний захід зробили фотосесію з відомими в Одесі україністами: Тетяною Ананченко, Василем Дяченко Тарасом Максім’юком, Романом Каркалія, Любов Ісаєнко, В’ячеславом Слісарчуком, Ганною Рудик.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Наталя Лисенко: Мені приємно було принести на свято сімейний раритет: роботу мого родича Сухомлина Віктора Родіоновича, викладача вищої мореходки. Портрет Лесі Українки виписаний зменшеними її віршами «В дитячому крузі». Роботу зроблено до сторіччя збірочки. Труд кропіткий, майже ювелірний. Віктор Родіонович  писав наукові роботи, був людиною щирою й багатогранною. Так, в Інтернеті виставлено його роботу «Исследование эксплуатационных режимов работы главных двигателей буксирных теплоходов», 1965. Наш сімейний раритет підтверджує думку, що Одеса завжди шанувала українську культуру.

Надія Біляєва: Дуже вдячні бібліотеці Грушевського за те, що пенсіонери мають можливість вивчати українську мову за підтримки куратора напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» Тетяни Мозгової.

Марія Фетісова.