На Вкраїні зимно,

Все таке чарівне …

Валентина Доценко є слухачкою напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» та ведучою «Пісенної вітальні» Приморського терцентру. Жінка співає, вона є також членкинею народного хору «Козацьке коло». Хором керує Лариса Козловська. Ось що Валентина Гаврилівна розповіла нам про своє організоване дозвілля:

«Зимові свята, Святого Андрія Первозванного – 13 грудня, а далі – 19 грудня свято Святого Миколая, завжди осяяні чудовими подіями. Наш народний хор «Козацьке коло» запросив український театр імені Василька. У Грецькому залі театру свято відкривала вельмишановна Наргіс Мохд, яка представляє Україну в ООН – да, да – в міжнародній організації ООН. Поруч з нею стояли керівничка хору «Козацьке коло» Лариса Олексіївна Козловська разом з Святим Миколаєм в гарному червоному зі сріблом одязі з натуральною бородою. Всі карантинні умови були виконано. 

Історію про Святого Миколая як звичайну людину з заможної сім’ї, але з добрим й щедрим серцем, всі знають. Він допомагав бідним й голодним, за що його ввели у лік святих. І так:

На Вкраїні свято,

Ллється музика з небес…

Розпочалося свято. У Грецькому залі – гарна ялинка, а учасники хору – всі в вишиванках, всі в українських костюмах.

І лине:

Миколай, Миколо,

Прийди в наше коло,

Обійміться люде,

Радість з нами буде.

Лунало багато святкових пісень зі зверненнями до Святого Миколая:

Ми тебе всі люди молим,

Проси в Бога всім нам долі,

Ой, проси долі для Вкраїни,

Ой, нехай встане із руїни…

Крім козацького хору, де і діти співали, ще діти розповідали віршики, козачата танцювали, за що в кінці свята Святий Миколай їм роздавав святкові подарунки:

Всі дорослі і малята

Миколая просять в хату:

Світлі мрії мають всі…

Свято закінчилося приємними фотосесіями.

Вітаю всіх працівників територіального центру зі святами, Валентина Доценко».

Записала Марія Фетісова.