Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку», щовівторка збираються у відділі соціокультурної діяльності в Одеській науковій універсальній бібліотеці ім. М.Грушевського.

Група відкрита: хтось приходить, хтось уходить впродовж року. В групі є свої правила: додержуємося позитиву, спілкуємося з носіями, вивчаємо новий правопис, обговорюємо прочитані книжки.

Кураторка напрямку від бібліотеки Тетяна Мозгова висловлюється, що пенсіонери дуже полюбляють писати диктанти, готувати творчі роботи й невеличкі завдання, а більш за все їм подобається читати вірші у дружньому колі. Цікаво, що майже ніколи слухачки не обирають однакового вірша, хоча заздалегідь про це не домовляються.

Цього разу зачитували, хто з листа, а хто й напам’ять вірші Кобзаря. Слухачка Ірина Бойко запропонувала читати вірші Тараса Шевченка кожного разу для того, щоби підготувати до дня народження Тараса Григоровича гарну декламаційну композицію.

Слухачки носять з собою Кобзарі із закладками. Дуже зручним є видання Київ, 1984. Воно невеличке, з ілюстраціями народного художника СРСР В.І.Касіяна, трохи замалий шрифт, але в окулярах читати можна. Таку книгу завжди можна покласти в торбинку й переглянути у вільний час, навіть, у транспорті чи лаві у парку в хорошу погоду.

Цього разу читали вірші й уривки: Тополя, 1839; Гамалія, 1842; Сова, 1844; Мені тринадцятий минало…, Сестри, 1859, та багато інших.

В групі є свої лідерки: Валентина Доценко, Валентина Дразніна, Галина Ідельс. Валентина Доценко, яка є членкінею хорів «Козацьке коло» й «Бойові подруги», знайомить інших з українськими народними традиціями, має власноруч зроблений український костюм. Жінка живе піснею, ділиться позитивним сприйняттям життя.

Рівні відносини, гарний настрій сприяють тому, що люди, які прийшли й без словника не могли написати речення, вже досягли добрих результатів. Слухачки дуже вдячні кураторці Тетяні Мозговій за працелюбність, відданість справі, поважне відношення до людей старшого віку. Кожний розуміється на тому, що вчитися ми маємо впродовж всього життя, а поки вчимося, то й живемо.

Як тут не згадати золоті слова Кобзаря: «І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…».

Фото надала Надія Біляєва, срібний волонтер ресурсного центру «Прима-центр -60+»

Записала Марія Фетісова.