Оскар Вайлд – англійський драматург, поет, прозаїк, есеїст, критик.

Яскрава знаменитість пізнього Вікторіанського періоду, лондонський денді, він був визнаний найдотепнішою людиною свого часу. Це один із найпарадоксальніших умів в історії людства, недарма Вайлда називали «королем життя», «принцом парадоксів».

Єдиний роман письменника – «Портрет Доріана Грея», створений у рекордно короткий термін, за три тижні, приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу.

Збірки казок  «Щасливий принц» і «Гранатова хатина», збірник оповідань «Злочин лорда Артура Севіля» відрізняються неймовірною фантазією та гуманістичним настроєм. З появою комедій «Віяло леді Віндермір», «Жінка, не варта уваги», «Ідеальний чоловік» та «Як важливо бути поважним» приходить не тільки визнання, а й багатство.

Парадоксальні афоризми Вайлда належать до найживучіших сторінок у його спадщині, наприклад, «Кожен може написати тритомний роман. Для цього треба тільки зовсім не знати життя й літератури»; «Хто каже правду, рано чи пізно буде викритий»; «Всі великі думки небезпечні».

Запрошуємо до кінця жовтня до відділу літератури іноземними мовами ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Оскар Вайлд –письменник, поет, драматург, великий майстер парадоксу», оформлену до 165-річчя від дня народження англійського письменника.