19 березня 2018 року на базі ОУНБ ім. М. Грушевського відбувся обласний семінар «Організація діяльності публічних бібліотек регіону в сучасних умовах: підсумки і перспективи» для директорів централізованих бібліотечних систем області і представників бібліотек об’єднаних територіальних громад області.

Під час семінару обговорювали наступні питання:

• Бібліотека – центр громади і середовище рівної участі в житті громадян;
  • Бібліотека – центр освіти для дорослих;
  • Бібліотечні інновації – шлях до успіху;
  • Бібліотека і партнерство з владою ОТГ;
  • Бібліотека – майданчик для інформаційної і психологічної підтримки та адаптації юнацтва та жінок.

Директори обласних бібліотек

Директор ОУНБ ім. М. Грушевського Амельченко Ю. С. виступила з доповіддю «Публічні бібліотеки Одещини і реалізація соціальної політики: висновки 2017 та напрямки 2018 рр.» та представила яскраву презентацію.

Директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.В. Маяковського Чоловська О.А. підняла питання формування сучасного бібліотечного простору для підлітків та молоді в ЦБС області.

Виступ директора обласної бібліотеки для дітей ім. В. Катаєва Палій Т.А. був присвячений вкрай актуальній темі – ролі і місці бібліотеки для досягнення успіхів дитини у суспільному житті та соціальної інклюзії дітей з особливими потребами.

Обговорювалося питання бібліотечної статистики як форми моніторингу стану закладу. З підсумками звітності бібліотек області за 2017 рік виступила Маловік Н.П. – завідувач науково-методичного відділу ОУНБ ім. М. Грушевського.

Маловік Н.П. з підсумками звітності бібліотек області за 2017 рік

В рамках семінару відбувся круглий стіл на тему: «Бібліотека – соціальний центр громади», під час якого увага була приділена наступним питання:

• Реальна ефективність бібліотечних послуг – традиційних та інноваційних;
  • Історії успіху;
  • Проблеми, негаразди, непорозуміння, кризові ситуації у колективі, з власними структурами;
  • Соціальне партнерство як фактор успіху бібліотеки.

В обговорюванні цих питань взяли участь:

• директор ОУНБ ім. М. Грушевського Амельченко Ю.С.
  • директор Централізованої міської бібліотечної системи для дітей Лазарева Г.Я.
  • представники бібліотек Ананьївського, Савранського, Білгород-Дністровського, Балтського, Біляївського районів, також міст Чорноморськ, Ізмаїл та ін.