Тамара Максимюк відома багатьом одеситам як полум’яний патріот міста. Вона – режисер фільму «Большой грек – одессит Кириак Костанди», дипломантка XIX Загальнонаціонального конкурсу «Рідна мова – мова єднання» і лауреатка XX-го Міжнародного конкурсу імені Дюка де Рішельє -2018.

Свій проект про великих одеситів Тамара Феодосіївна продовжує і дає нам радість новим фільмом «Человек большой души – академик Филатов».

Безумовно, ми маємо надію спільно з автором, що скоро ще будуть презентації фільму для самих різних цільових аудиторій. А зараз з люб’язного дозволу Тамари Максимюк для слухачів «Університету третього віку» зроблено розсилку фільму і пропоновано онлайн-перегляд і обговорення фільму про Володимира Філатова.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Валентина Богач: Студенти «Університету третього віку» активно брали участь в фестивалі «Бузок», який був присвячений Киріаку Костанді, пізніше ще обговорювали фільм «Большой грек –  одессит Кириак Костанди». Обговорення першого фільму вийшло дуже теплим. Ми раділи, що в місті з’явився новий фестиваль завдяки й нашому внеску. Режисер Тамара Максимюк, яка, не побоююсь цього слова, замахнулася на великий проект. Кожний фільм з попереднім з’єднаний унікальним змисловим містком. Кажучі про Володимира Філатова, Тамара Феодосіївна, дуже органічно, в контексті багатогранного таланту і місії служіння великих, натякнула на таку невеличку деталь: авторську роботу академіка Філатова «Бузок» як свідотцтво про дружбу з художником Костанді.

Олена Д’якова: Новий фільм Тамари Максимюк – це не тільки подвижницька праця, це праця миротворча.

Зінаїда Суняєва: В кожного з нас – свій Володимир Філатов. Тамара Феодосіївна написала портрет живої людини, не зменшуючи його професійних переваг як особистості. Вразив простий діючий рецепт академіка Філатова, який знали ще наші бабці. Світогляд Володимира Філатова дозволив йому опанувати новітніми технологіями того часу, додержуватися погляду, що людина може зцілитися завдяки природним засобам. Дякуємо режисерці Тамарі Максимюк за новий фільм, бажаємо творчих звершень, очікуємо на нові зустрічі й обговорення фільму в колі однодумців.

Записала Марія Фетісова.