Пенсіонери Приморського району, які є слухачами «Університету третього віку», продовжують онлайн-бесіди. На цей раз говорили про «Модні тенденції 2021 року».

Модні кольори року. За версією Інституту кольору Pantone – сірий (Ultimate Gray) й яскраво-жовтий (Illuminating) знайшли своє продовження й в палітрі Тижню моди в Лондоні, яку також представив Pantone. Також названо й другі оптимістичні кольорові тренди й найяскравіші модні кольори за версією Pantone: ніжний рожевий, оптимістичний помаранчевий, енергійний колір лави, бірюзовий колір моря в тропіках й яскраво-синій – все ці кольори, які можна поєднати метафорою «квітучий сад навесні».

Два аспекти моди: культурологічний й соціологічний. Сучасний підхід розглядає моду не тільки як культурологічний феномен, який достатньо складно описати внаслідок його непередбаченості, що диктує культура суспільства споживання з чіткою тенденцією зменшення схильності до сталого розвитку й надійності, але з й точки зору науково-соціологічної зі притаманною їй циклічністю й модними образами, що повторюються.

Прогноз  модної експертині нашої онлайн-бесіди Лідії Геращенко, тренерки й викладачки, а також й арт-терапевтки лялькової терапії. В 2021 році нас потішать й надихнуть тенденції арабських країн, а також Китаю й Японії. «Схід – справа тонка»: це не тільки вільний крий, натуральні ткані, різноманітні хустини, але й, перш все, комфорт. Вільна одежа знімає скутість, дозволяє дихати тілу й переносити спекотне літо. Правило етикету, за яким відстань між тілом й одягом складає один-два пальці, все ще працює на нас.

Для жінок віку бабиного літа, в особливості, зрілого й зимового, важливо пам’ятати, що вінтажні речі, якими сміливо експериментують молодиці, можуть накинути не просто пару, але й десяток років. Жінки зрілого віку за тією ж причиною вельми обережно вводять в гардероб мереживо, рюші, банти. З модних кольорових трендів, які включають усі відтінки сірого від графітового до перлинного, символікою яких є зосередженість, відстороненість, спокій, надійність й елегантність; а також усі відтінки рожевого від карамельного до пудрового, символікою яких є цвітіння й ніжність, обираємо свій колір в залежності від типу кольору, щоб підкреслити свої найвигідніші риси .

«Все це нам згодиться…» Спортивний стиль з розбавленням й комбінуванням аксесуарами, рукавичками, шаликами, шкарпетками; авторськими в’язаними речами, а також м’який трикотаж, який дозволяє комбінувати різні кольори й техніки й знаходити неочікувані перетинання.

Карантинні будні й локдаун – це, насамперед, неможливість зробити довготривалий прогноз плюс до того ще атрибутика, з масками й рукавичками, універсальними захисними костюмами – стало увійшли в життя кожного з нас. Як наслідок медична маска підмінила маску соціальну: людина заховалася за неї як за ширму. Жінки мусили відмовитися від декоративної косметики, хоча використання засобів гігієнічної косметики, як й любимих парфумів, доцільно залишити хоча б для завершення образу.

Мода, зробивши круте піке, швидко й добре адаптувалася до карантинних вимог, поставив практичність на перший план. Спортивний стиль іде у голові по вулицям і навіть офісам. Мода вулиць, наша чудова Попелюшка, достатньо сміло експериментує й, вірогідно, висока мода, її високорідна сестра, отримуватиме багато креативних ідей, з точністю навпаки всупереч законам моди.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Валентина Доценко: Сьогодні дуже актуальна українська етнічна одежа й інтерес до неї в світі не послабшає й далі буде рости.

Олена Д’якова: Гортаю фото сімейного архіву й надихаюсь красою жінок свого роду: усі красиві, стильні, сильні. Як вони змогли бути такими, просто не уявляю собі, розуміючись на тому, що бути жінкою – велика щоденна праця.

Тетяна Гудович: Впевнена, що кожній жінці знайомі нехитрі секрети, які допомагають виглядати молодше – включити в образ, наприклад, морські мотиви, джинсову одежу. Я не обмовилась – виглядати молодшою не означає бути молодшою. Зрозуміло, велику роль грає генетика. Однак, саме від нас з вами залежить також багато. Щоб бути молодшою, треба в першу чергу, спілкуватися з людьми, творчими, енергійними, молодими – це передається, цьому можна навчитися.

Записала Марія Фетісова.