Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну  послугу «Університет третього віку», продовжують онлайн-заняття напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» та психологобіографічного напрямку. Цього разу обговорювали життєву долю одесита Івана Кулібаби.

Про Івана Кулібабу можна дещо знайти у регіональних ЗМІ. Так, Іван Кулібаба народився саме на Покрову, 14 жовтня 1920 року, на Полтавщині. Зустрів війну 22 червня під час проходження служби в підрозділі морської піхоти Чорноморського флоту.

Він є славним потомком української козацької династії, призваний на воєнну службу в воєнно-морський флот в 1939 році, учасник оборони Керчі, Новоросійску, де був пораненим, десанту на Малу Землю.

Коли ветерану було 98, а потім виповнилося й 99, з Днем Перемоги над нацизмом у Другій Світовій Війні, полковника в відставці привітали незвичайним концертом з виконанням пісень років війни під балконом квартири у п’ятиповерхівці.

Вітання було не просто проявом турботи, а даниною його героїчному життєвому шляху з боку українських військових моряків й волонтерів –  зазначено командуванням ВМС ЗС України.

З свого боку, Іван Кулібаба висловив теплі поздоровлення і окремо воєнним морякам за допомогу и турботу.

Пенсіонери поділилися враженням:

Марія Фетісова: Життєва історія Івана Кулібаби така справжня, така, навіть, хрестоматійна в дуже доброму сенсі. Герой має гарне козацьке ім’я. Дата його народження, 14 жовтня 1920 року. Йому виповнилося 100 років. Хай його береже Господь!

Ірина Бойко: Дуже приємно, що наша земля багата на справжніх героїв. Мені приємно вдвічі, тому, що я сама з Полтавщини. Привітання оркестром Івана Кулібаби було дуже зворушливим. Воно нас надихнуло на поздоровлення одиноких людей, які стоять на обліку в терцентрі. Напередодні Різдва ми їх поздоровили віночком українських пісень.

Лариса Ілляшенко: Звернула увагу, яке гарне обличчя в Івана Кулібаби! Він є полковником у відставці, але такі герої завжди на посту. Нашій молоді пощастило, що є такі люди.

Записала Марія Фетісова.