Одеська область має глибокий і тісний зв’язок з українським козацтвом. Під час турецько-татарського панування у Північному Причорномор’ї. Козаки перетворили межиріччя Дністра та Південного Бугу в місце постійних бойових дій. На теренах Одещини точились запеклі сутички за участі відомих козацьких ватажків Бернарда Претвича, Івана Сірка, Семена Палія…

25 лютого, до 88-річчя від часу утворення Одеської області, в бібліотеці відбулись краєзнавчі читання, присвячені козацтву на Одещині.

Перед учнівською молоддю міста виступили вчені-історики – доктора історичних наук, професори кафедри історії України факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Олена Бачинська та Тарас Гончарук, а також історик, відомий екскурсовод Олександр Бабіч.

Присутні дізнались багато нового та цікавого про козацтво на Одещині, про Куяльницький (Сотниківський) козацький цвинтар, про екскурсійні маршрути Одещиною, в т.ч. по містам козацтва.

Аспірантка кафедри історії та етнографії України гуманітарного факультету Одеського національного політехнічного університету Ксенія Сорокіна виступила з оглядом тематичної книжкової виставки.

Аспірантка Ксенія Сорокіна з оглядом виставки

Студенти кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова, Одеського ліцею будівництва та архітектури, учні ЗОШ № 68 міста дізнались багато нового про свій край. За словами Олександра Бабіча, «відчули дотик української Одещини».

Про козацтво на Одещині розповідає д.і.н., професор, завідувач кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова Олена Бачинська

Співробітники читальної зали та відділу краєзнавчої літератури і бібліографії підготували також віртуальну виставку літератури, представленої на виставці «Одеський регіон та українське козацтво», за наступними рубриками: «Хаджибей та запорозьке козацтво», «Володарі Чорного моря», «Дунайські козаки», «Козацтво та сучасність» (переглянути матеріали віртуальної виставки можна ТУТ).