14 липня 2017 року о 17.00 та 16 липня 2017 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться вистава Одеського Форум-театру.

Методика Форум-театру полягає у тому, що модератор, так званий Джокер, разом із групою не професійних акторів/ок за допомогою різних технік готує коротку виставу про порушення прав людини.

За методикою класичного Форум-театру є агресор, жертва і кілька «нейтральних»; агресора замінювати не можна, хоч це і вирішує ситуацію, але в реальному житті так не буває.

Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту, узурпації влади чи фізичного насильства.

Сюжети для Форум-театру пропонують самі учасники/ці. Це ситуації із якими вони зустрічаються у житті.

Для показів вистав Форум-театру немає необхідності у додатковому устаткуванні, головне – сюжет, і те, як він розвивається в ситуацію порушення прав. Для одного показу, обговорення і замін зазвичай необхідно 30-40 хвилин.

Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі/ки мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когось із граючих на сцені.

Вхід вільний!

Запрошуються всі бажаючі! Спробуйте свої акторські можливості та відчуйте ваші глядацькі емоції!