Всі дива відбуваються за законом геометричної прогресії: одна казка, друга, третя – як бабусин моток яскравих ниток.  Наша казочка, яка відбулася саме 28 липня в День української державності в бібліотеці імені Лермонтова, мала майстер-клас для дітей «Як створити чарівного птаха». Якщо хочете покуштувати диво на смак, перегляньте, будь ласка, вірш «Як намалювати птаха» Жака Превера:   

Спочатку намалювати клітку

з розчиненими дверцятами

Потім намалювати

що-небудь гарне

просте веселе

що-небудь необхідне для птаха

І повісити картину на дереві

де-небудь в саду або в лісі

Потім за деревом сховатися

і причаїтись…

Або Василя Голобородька «Золота птаха»:

У квітні

білим небом вишневого молока

літають золоті птахи:

золоті птахи дахів.

Вони політають-політають

і, як голуби, знову сідають на хати.

Аж якось одна золота птаха

прилетіла із білого неба до мене

і забрала мої руки, моє серце,

мої очі і мій спокій.

І потім зникла у білому небі…

Ці всі асоціації виникли все вже після смакування майстер-класу «Як створити чарівного птаха».

А було все у такій послідовності. Дітям розповіли про свято української державності, його державні символи: гімн, герб, прапор; а також художньо-поетичні символи: калину, вербу, жито, хліб. Згадали про борщ, галушки й вареники.

Письменниця Інна Іщук розповіла про свої улюблені книжки та їхні персонажі: дельфінів, медуз, морських драконів, чорноморську акулу катрана, камбалу, бичка – тих, хто у морі живе. Ще разом згадали, які є породи собак: болонка, бульдог, овчарка, пікінес, чіхуахуа. Навіть, намалювали-зкопіювали того персонажа, який сподобався. Дуже весело було відгадувати загадки, наче бігти навипередки.   

Далі психологиня й арт-терапевтиня Лідія Дика разом  з дітьми створювала чарівних пташок з маленького клаптика ситцю й ниток. Ні би то для всіх підготували однакові деталі, але випурхнули пташенятка з рук діточок кожний зі своїм характером.

Інформація для батьків про користь від занять мілкої моторики, яка сприяє розвиненню пам’яті й про нові види діяльності, що відповідають за  створення нових нейронних зв’язків, не була зайвою.

Але це ще не все. На діточок очікували смаколики від співробітників бібліотеки. Попереду ще декілька зустрічей й майстер-класів щочетверга об 13-00 в бібліотеці імені Лермонтова.

Отже, діти узяли старт в літньому марафоні «У світі одеської казки». Вони готують малюнки, вироби з різних матеріалів (картону, пластиліну, дерева, пластмаси, тари пакування) до конкурсу. Фото виробів приймаються до першого жовтня для одеського Дому казки.

Марія Фетісова.