Шановні користувачі!

Знайомтесь: ось деякі нові книжки, які з’явились на полицях бібліотеки у листопаді 2022 року.

 

Книжки, отримані від УІК (Українського інституту книги) за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек України.

 

Зузак М. Крадійка книжок : роман І Маркує Зузак; пер. з англ. Наталії Гоін. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 416 с.: іл.

Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінгер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу слів і, втративши все інше, вижила – завдяки лише цій силі.

 

 

 

 

 

Гайтон С. Соловей не дасть тобі заснути. Роман І Стівен Гайтон ; пер. з англійської Володимира Горбатька. – Київ : Нора -Друк, 2019. – 384 с.

Еліас Трифанніс, який пройшов пекло війни в Афганістані, прибуває на Кіпр для реабілітації. Виснажений кошмарами, він шукає забуття в обіймах турецької журналістки Ейлюль. Та романтична прогулянка коханців закінчується трагічним інцидентом. Трифанніс тікає до Вароші, колись популярного греко-кіпрського курортного містечка, покинутого після турецького вторгнення у 1974 році. Там він приєднується до загубленої у зарослих руїнах громади вигнанців, де нарешті міг би знайти спокій і зцілення, але дехто не може змиритися з цією ідилією посеред руїн… Захопливий роман про приховані секрети, наслідки війни та пошуки кохання.

 

 

 

Павлюк Л. Міністерство української мови : пропозиція із народу. – Чорноморськ. – 2021 – 24 с.

Про мову в світі сказано дуже багато. Зокрема про українську написана велика кількість історичних томів, які не те що проаналізувати, а навіть прочитати – не у всіх вистачить життя. Наприклад, у фундаментальних роботах українського історика і письменника Святослава Семенюка «Історія українського народу» і «Феномен українства» хід історії більш ніж за тисячоліття тісно пов’язаний з українською мовою, з поразками.

 

 

 

 

 

Соціально-політичні студії : наук. альм. : пр. молодих науковців. [Науки : політологія, соціологія, історія, економіка]. [Вин. 6] / Ф-т міжнар. відносин, політології та соціології. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2022. – 104 с. Мова укр., рос., англ.

У випуску7 представлено результати наукових та науково-практичних досліджень студентів та молодих вчених в галузі політології, історії і практики міжнародних відносин. Представлені у шостому випуску журналу авторські наукові роботи присвячені актуальним проблемам соціально-політичного та міжнародного розвитку, переважно, проблемам еволюції воєнно-політичних конфліктів, ескалації двостороннього російсько-українського військового конфлікту, особливостям ходу двосторонніх міждержавних перемовин, а також проблемам зростання ролі інформаційної складової у збройній боротьбі в умовах глобалізації та розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства.

 

 

Тведт Кріс За браком доказів. Роман / Кріс Тведт ; пер. з норвезької Н. Іваничук. – Київ Нора-Друк, 2020 – 368с.

На хуторі Саниторв вбито цілу родину. Усі знають, хто вбивця, адже Магнус Саниторв у той день втік з психіатричної лікарні знайдений на місці злочину.

 

 

 

 

 

***

Сапновсьний А. Відьмак. Вежа Ластівки : роман / Анджей Сапковський; перекл. з пол. С. Легези ; комент. С. Легези, В. Нікітіна О. Стужук. – 3-тє вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021 – 480 с.

Осіннє Рівноніччя страшними снами та недобрим провісником, Диким Полюванням, багатьох змусило згадати ельфійське передбачення про довгу зиму, що буде останньою… А на землі ця ніч кривавої гонитви ледь не виявилася останньою для бунтівної Фальки – зеленоокої Цірі, зневіреної у клятвах, зрадженої призначенням… Захована серед боліт хата старого пустельника Висоготи могла стати кінцем її шляху. Проте стала новим початком… Таємнича Вежа Ластівки кличе до себе Цірі, яка тепер розуміє відмінність між помстою і справедливістю. Обранка долі взяла до рук ажурний гномський меч, щоби справдилося, що повинно справдитися. А тим часом до неї поспішає Ґеральт, колишній відьмак, який не вірить у пророцтва. І кожен крок на цьому шляху може стати останнім…

 

 

 

Сапковський А. Відьмак. Кров Ельфів: роман / Анджей Сапуковськиий ; перекл. з пол. С. Легези ; комент. С. Легези й О. Стужук – Харьків Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 320 с.

Маленька Цірі – Дитя Несподіванка – стала білбшою несподіванкою, ніж видавалося спочатку. Жахливі сни про загибель Цінтрі руйнують її душу, а чаклунський дар, що народжується, може зруйнувати тіло. Дати йому раду під силу лише могутній чарівнищі Йеннефер.

 

 

 

 

 

 

Сапковський А. Відьмак. Меч призначення : роман / Анджей Сапуковськиий ; перекл. з пол. С. Легези О; комент. С. Легези й О. Стужук – Харьків Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021 – 368 с.

Від подорожі до подорожі, від пригоди до пригоди відьмак Геральт дедалі частіше помічає, що в колись звичайному світі князівських інтриг і сільських війтських та мужицьких хитрощів, які інколи таки вилазили боком їх авторам.

 

 

 

 

 

 

Сапковський А. Відьмак. Час Погорди: роман / Анджей Сапковський; перекл. з пол. С. Легези; комент. С. Легези й О. Стужук. – 4-те вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020 – 320 с.

З останнім сподіванням дивились королівства на з’їзд чародіїв на острові Танедд. Хиткою була надія, що він покладе край братовбивчій війні, бо і серед магів не було миру, а лише марнославство та погорда. Йеннефер і Ґеральт намагалися знайти в школі чарівниць в Аретузі безпечний прихисток для своєї вихованки – і потрапили в саме пекло заколоту, у якому майже всі виявилися зрадженими: настали нові часи, коли магія є безсилою проти політичних інтриг і людських підступів. Полонена Йеннефер зникає, напівживого Ґеральта рятують дріади в лісі Брокілон. А Цірі кличе до себе таємнича ельфійська Вежа Чайки, силу якої не змогли підкорити наймогутніші чарів ники нових часів.

 

 

 

241

Сапковський А. Відьмак. Останнє бажання: роман / Анджей Сапковський; перекл. з пол. С. Легези; комент. С. Легези й О. Стужук. – Харків : Книж-ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. – 288 с.

Біловолосий відьмак Геральт із Рівії, один з небагатьох представників колись численного цеху захисників людської раси від породжень нелюдського зла, мандрує невеликими королівствами, які можна охопити поглядом з вежі замку, та великими містами, отримуючи платню за те, чого навчений, – знищення віїв, стриг та випперів.