Шановні користувачі!

Представляємо деякі журнали, які надійшли до відділу періодичних видань у лютому 2022 року.

 

Олімпійська Арена. 2021 № 12.

У цьому номері редакція підводить підсумки українських спортивних перемог року 2021. За традицією, започаткованою  16 років тому, «Олімпійська Арена» називає найкращих вітчизняних спортсменів року у власних оригінальних номінаціях. У статті «Наші ластівки найкращі у світі!» йдеться про чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів, в якому взяли участь 200 спортсменів із 25 країн. Юніорська збірна України створила справжню сенсацію, виборовши 9 нагород: 5 золотих, 3 срібних і 1 бронзову.

 

 

 

 

Мир туризма.2021  №6.

В цьому номері читачу є нагода  дізнатися багато нового  про Оман,  це успішна і безпечна країна на півдні Аравійського півострова. Forbes назвав її найкращою країною для туризму на Ближньому Сході завдяки її дивовижній природі, великій кількості історичних пам’яток, прекрасним пляжам та цілорічному сезону.   Стаття “Новая большая пятерка” закликає звернути увагу на зникаючі види тварин. В наш час тварини зустрічаються з серйозними загрозами свого існування. У квітні 2020 року стартувала міжнародна ініціатива NEW BIG FIVE, покликана створити новий перелік тварин, виходячи з їхньої краси та труднощів їх фотографування, а не вбивства.

 

 

 

 

 

Країна. 2022 № 5.

Одна з головних тем цього номера – це IT. В Україні почав діяти пільговий режим оподаткування IT-компаній «Дія City». Держава гарантує незмінність умов протягом 25 років. Основна мета нововведення – збільшити частку українського IT-сектору до 10 відсотків внутрішнього  валового продукту . Прогнозують, що доходи галузі протягом п’яти років можуть збільшитись із 6 мільярдів доларів до 16,5 мільярда. Найбільше айтішники заробляють у Харкові, Львові, Одесі, Києві та Дніпрі. Серед партнерів вітчизняних  IT-компаній є такі бренди : Amazon,Microsoft, Google, Cloude. Наші спеціалісти розробляють програмне забезпечення, працюють над штучним інтелектом, робототехнікою. Українських спеціалістів цінують за якість розробок і фундаментальні знання.

 

 

 

 

Мовознавство. 2021. № 6.

Мова як дзеркало етнічної ментальності: переваги і недоліки з’ясовуються у новому номері журналу. Розглядається специфіка пристосування запозичень з англійської мови до системи української мови порівняно із ситуацією в німецькій і сербській мовах. Розповідається про вивчення квіткового концептуального коду польської мови та культури, методів і підходів у дослідженні складників концептуальних кодів, які застосовуються в сучасній етнолінгвістиці. Дізнаємося про стилістичні синоніми або гендіадіс, які є важливою характерною рисою біблійних текстів. 

 

 

 

 

 

Економіка і прогнозування. 2021. № 4.  

Читачі мають можливість познайомитися із джерелами виникнення, типами, механізмами формування та інструментами мінімізації непередбачуваних наслідків економічних реформ в Україні. Розглядаються тенденції розвитку світової торгівлі убік багатополярності: виклики і «коридор можливостей» для України. Використовуються практичні пропозиції та рекомендації концептуальних підходів до удосконалення оподаткування викидів двоокису вуглецю в Україні. Здійснюється комплексний аналіз ефективності податку на прибуток в Україні на основі показника податкових зусиль та коефіцієнта бюджетної ефективності. Охарактеризовано основні заходи, спрямовані на мінімізацію податкових розривів у країнах ОЕСР та зроблено відповідні висновки для України.

 

 

 

 

 

Дзвін. 2021. № 10.     

Новий номер часопису починається віршами поета, прозаїка, члена Національної Спілки письменників України Антоніни Листопад. Знайомимося із скороченим варіантом автобіографічного роману Едварда Шміда «На дорозі долі». Насолоджуємося поезією Андрія Содомори, Миколи Андрієнка та Артура Закордонця. Ознайомимося зі спогадами журналіста, письменника Івана Сидорчика, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розділ «Мистецька палітра»  познайомить читачів із «дорогою Михайла Дмитріва», українського скульптора і дизайнера. Публікується есей Галини Пагутяк «Голка у порозі», про духовний світ Нагуєвичів та його вплив на життя і творчість Івана Франка.

 

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду. 2022. № 1.

Вісник пропонує ознайомитися з черговим оглядом нормативно-правових актів, які набули чинності в останній місяць минулого року та на початку року нинішнього. У розділі «Судова практика» розглядаються питання судових позовів стосовно перерахунку спеціальних пенсій та щодо обмеження їх розміру. Дізнаємося про особливості підтвердження трудового стажу до 01. 01. 2004. Розповідається як правильно застосувати ту чи іншу норму законодавства про працю та державну службу під час призначення особи на посаду державної служби категорій «Б» та «В». Публікуються витяги зі звіту «Короткий огляд пенсій-2021: показники ОЕСР і G20», зміни у сфері пенсійного забезпечення за останні два роки. Стреси та потрясіння: вчимося долати неприємні життєві ситуації. 

 

 

 

 

Українська культура. 2021. № 2-4.

Оксана Білозір – народна артистка України, відома громадська діячка, у новому номері журналу розповідається про те, чим вона займається сьогодні, над чим працює. Читачі познайомляться з історією та святкуванням Всесвітнього дня вишиванки. Дізнаємося про ювілей – 45 років Національному музею архітектури та побуту України, що в Пирогові, та про минуле і сьогодення найвідомішого скансена. Мандрівник та шевченкознавець Руслан Теліпський  пропонує подорож Україною та світом, фотографуючи та досліджуючи монументальну спадщину великого Кобзаря. Познайомимося з Ольгою Матюхіною, директоркою КЗ «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова», життя якої присвячене бібліотеці. Поспілкуємося з Валентиною Мірошник, її ляльковою творчістю, створюванням ляльок-мотанок.

 

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2022. № 1.

Обліпиха: про її корисні та захисні властивості розповідається у новому номері журналу. Дізнаємося, як зміцнити імунітет узимку без ліків та що потрібно знати про небезпеку при переохолодженні. Надаються поради, які допоможуть «прокачати» ваш мозок. Розглядаються питання пожежної безпеки на підприємстві та як запобігти зимовим пожежам від свічок. Описано, яку медіапродукцію можна пропонувати дітям та як на них впливає реклама. У розділі «Абетка безпеки» з’ясуємо, чим небезпечний чадний газ та що треба знати, щоб уникнути отруєння ним. 

 

 

 

 

 

Локальна історія. 2022. № 1.

У новому номері журналу історик Олександр Мотиль розповідає, чому Бандеру варто порівнювати з єврейським лідером Менахімом Беґіним, а УПА – з Ірландською республіканською армією. Познайомимося із Бандерівською історією Старого Угринова та батьком Степана Бандери. Аналізується, як поділ на фракції вплинув на роботу українських націоналістів і які ще сили доклалися до роз’єднань. Провідник ОНУ мав багато захоплень, був до всього здатний, дізнаємося про Степана Бандеру поза політикою. «Батько наш – Бандера» пісенний образ асоціюється із боротьбою за українську державність. Пропонується знайомство із музеєм Бандери в Лондоні та огляд експонатів, що належали політичним в’язням, учасникам українського визвольного руху. Розповідь про історію обсерваторії «Білий слон» на карпатській вершині  та початок нового етапу її життя.