Шановні користувачі!

Представляємо деякі журнали, які надійшли до відділу періодичних видань у грудні 2021 року.

 

Мікробіологія і біотехнологія. 2021. № 2.

Видавцем журналу є Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. У ньому висвітлюються результати наукових досліджень у галузі мікробіології та біотехнології, об’єктами яких є прокаріотні (бактерії, архебактерії), еукаріотні (мікроскопічні гриби, мікроскопічні водорості, найпростіші) мікроорганізми та віруси. Тематична спрямованість статей, що публікуються в журналах: мікробіологія, вірусологія, імунологія, молекулярна біотехнологія, створення нових штамів мікроорганізмів, антимікробні засоби, мікробні технології в сільському господарстві, мікробні технології у харчовій промисловості, захист та оздоровлення навколишнього середовища, отримання енергоносіїв та нових матеріалів тощо.

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2021. № 10.

У новому номері журналу розглядаються питання пенсійної системи та особливості призначення пільгових пенсій. «Юридичний дайджест» пропонує огляд новин законодавства. Надається роз’яснення  для суб’єктів підприємницької діяльності щодо сплати обов’язкового платіжу, так званого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.  Вчимося правильно заповнювати додатки до Податкового розрахунку. Надаються поради для керівників, як правильно управляти конфліктами.

 

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2021. № 11.

Творіть добро і воно повернеться вам сторицею, у новому номері журналу читачі познайомляться із святкуванням Всесвітнього дня доброти. Розповідається про йод, чому цей мікроелемент такий важливий для здоров’я і чим загрожує його відсутність. Маємо можливість  підготуватися до сезону застуд за допомогою природних антибіотиків. Розглядаються питання сьогодення –  життєзабезпечення населення та створення безпечних умов для їхньої праці. Розділ «Абетка безпеки» надає поради щодо вдалого та безпечного полювання. Описано правила безпеки під час роботи за комп’ютером. Дізнаємося про зачепінг – спосіб переміщення, проїзд на автозчепах вагонів, поручнях та підніжках.

 

 

Олімпійська арена. 2021. № 10.

Листаючи новий номер журналу читачі приєднаються до святкування 30-річного ювілею Національного олімпійського комітету, грандіозного шоу за участю легендарних атлетів і популярних артистів. Розповідається про виступ української збірної на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное в Копенгагені. Пропонується статистика «Від Гельсінки-1952 до Токіо-2020 Українські спортсмени – медалісти літніх олімпіад». Дізнаємося про турнір «Скіфська стріла», який сприяє розвитку і спрямовує молодих спортсменів до олімпійських вершин. Поспілкуємося із Олександром Усиком, нашим уславленим майстром, підкорювачем усіх головних вершин аматорського боксу: Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.  

 

Наука і суспільство. 2021. № 7-8.

Листаючи новий номер журналу читачі мають можливість згадати кроки незалежності України. Долучитися до опису подій створення і розбудови системи національної освіти, на яку в різні часи покладалось завдання забезпечити достойну освіченість громадян. Пригадаємо шлях, який пройшов національний профспілковий рух, створивши найпотужніше громадське об’єднання України. Подивимося на українську незалежність через призму породженого нею деструктивного явища – зовнішньої трудової міграції українців. Громадський діяч української діаспори у США, юрист Аскольд Лозинський з тривогою на душі і надією в серці ділиться своїми роздумами щодо незалежності України.

 

 

Вісник НАН України. 2021. № 10.

Новий номер журналу знайомить читачів з основними віхами 30-річного періоду вітчизняної наукової сфери після здобуття Україною незалежності. Проаналізовано роль і внесок наукових установ Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України у розвиток наукових досліджень. Дізнаємося про важливість й актуальність нового наукового напряму – лінгвістичної експертології. Розглядається різноманіття ролей, образів, функцій українських жінок у збройних конфліктах. Висвітлюється історія створення Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, становлення і розвиток основних наукових напрямів. Пропонуються спогади про міжнародну наукову діяльність видатного вченого-океанолога академіка НАН України В. М. Єремеєва.

 

Країна знань. 2021. № 8-9.

Короткий шлях у вічність – так починається новий номер журналу, який надає можливість читачам познайомитися з математиком Нільсом Хенріком Абелем. У розділі «Особистості у науці» розповідається про талановитого вченого, засновника вітчизняної школи вірусології – Семена Микитовича Московця. Дізнаємося про корені рівняння та числа і обчислення.  Повернемося до історії вагів та з’ясуємо, що люди навчилися вимірювати раніше. Розглянемо питання написання ручкою та рукою, та чи потрібно закидати папір і попередні гаджети: ручку, олівець, чорнило? Розділ «Музеї України» пропонує долучитися до чудотворних розписів київського собору св. Володимира та живопису маньєристів у зібранні Одеського музею західного і східного мистецтва.

 

 

Економіка України. 2021. № 10.

У новому номері журналу читачі познайомляться із сучасною кореволюцією та характеристикою етапів і перспектив знаннєво-інформаційно-цифрової революції. Надаються дослідження взаємозв’язків  готівкового обліку з тіньовою економікою. Розглядаються основні тенденції сучасного розвитку глобальних інвестиційних процесів у сфері аграрного виробництва і землекористування. Здійснено аналіз судової практики з питань трансфертного ціноутворення та визначено роль судової економічної експертизи у вирішенні судових спорів у цій сфері. Описано умови і механізми дієвого запобігання корупції в Україні.

 

 

 

Економіка. Фінанси. Право. 2021. № 10.

У новому номері журналу читачі познайомляться з особливостями застосування інструментарію податкового комплаєнсу на підприємствах-суб’єктах зовнішньоекономічної діяльності. Дізнаються про індустріальні парки України, які є новою формою економічної організації. Досліджено визначення ролі аудиту грошових коштів для підприємства та шляхи підвищення ефективності його проведення. Розглянуто статистичну модель оцінювання впливу кліматичних умов на виробництво рослинництва в Україні. Проаналізовано основні недоліки функціонування солідарної пенсійної системи, а також вказані фактори, які мають негативний вплив на діяльність Пенсійного фонду України зокрема.

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2021. № 5.

Новий номер журналу знайомить читачів із дослідженнями ключових аспектів глобальних змін у міжнародній міграції населення в умовах пандемії COVID-19. Розглядаються питання інтенсивності  гібридних загроз національним економікам. Визначається трансформація географічної та товарної структури експорту України у період пандемії. Пропонується положення Директиви 2013/ 34/ ЄС щодо формування та оприлюднення річної фінансової звітності. Досліджуються функції та цілі професійних організацій у сфері бухгалтерського обліку й аудиту в Європі. Аналізуються особливості політики Євросоюзу стосовно фармацевтики та змін в підходах до її реалізації в умовах пандемії COVID-19.

 

 

 

Пам’ятки України. 2020. № 5.

Новий випуск журналу присвячений сучасникам, закоханим у минувшину і старожитності України. Познайомимося з Юрієм Білаком із Франції, який розповідає про свою предківщину і Дмитром Пожоджуком, який безвиїзно живе у далекому карпатському селі та займається улюбленою, цікавою справою. Дізнаємося про традиції підготовки і святкування Великодніх свят у серці Гуцульщини, мальовничому і волелюбному селі – Космач на Івано-Франківщині.

 

 

 

 

Дзвін. 2021. № 9.

Новий номер часопису починається віршами Миколи Романюка, Ірини Томи та Віти Гуцуляк. Публікується повість Зої Щербініної «Білий шум», яка ввійшла до Величного списку п’ятого Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози на кращу книжку року «Крилатий Лев» – 2020. Насолоджуємося поезією  Назарія А. Назарова, Олега Гнатюка та Вероніки Іваницької. Розділ «За столом новеліста» знайомить з творами Ігоря Мисяка, Аліни Шевченко, Марії Слободяник. Анастасія Клюфас, за фахом – актриса, за уподобанням – мандрівниця дарує читачам свої найглибші враження від подорожі до М’янми.

 

 

Слово і час. 2021. № 5.

У новому номері журналу розглядається та аналізується Франків поетичний цикл «Скорбні пісні». Розповідається про не опублікований за життя І. Франка вірш «Душе моя Душе душі моєї!» та з’ясовується його жанр і творча історія. Досліджується особливість поетики твору  І. Франка «Як пан собі біди шукав» та розглянуто різні підходи до його жанрового визначення.  Реконструйовано наукову діяльність українського літературознавця Агапія Шамрая (1896-1932). Дізнаємося про англомовні праці провідних західних теоретиків літератури XX і XXI ст.

 

 

 

Мир туризма. 2021. № 4-5.

Новий номер журналу пропонує читачам ознайомитися з цікавими маршрутами для майбутніх подорожей. Завітаємо до Танзанії, самої багатої країни та з’ясуймо 7 причин, щоб побачити Каппадокію, яка стала справжнім туристичним бумом. Відвідаємо Сванетію, суворий край на півночі Грузії, який не залишає байдужим всіх, хто не боїться серпантинів і каменепадів на дорогах. Пропонується чудова розповідь про острів легенд – Сицилію. Розглянемо топ-7 найкращих аеропортів світу. Відкриємо для себе зовсім другу Африку.