Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у жовтні2021 року.

 

Офтальмологический журнал. 2021. № 5.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2021. № 8.

30-та річниця незалежності України становить собою унікальну можливість перезапустити дискурс про те, чого на сьогодні досягла Україна і в якому напрямку вона рухається . Стаття « Україні – 30. Від Незалежності до взаємозалежності» пропонує ознайомитися  із рекомендаціями щодо підняття іміджу Незалежності та свідомості  українців, представленими у звіті, нещодавно опублікованому на сайті Харьківського інституту соціальних досліджень. Упродовж липня – на початку серпня 2021  року було ухвалено чимало важливих для суспільства законодавчих актів, у статті «Новини законодавства» огляд цих документів. Про особливості  конкурсного добору на посади державних службовців категорії «Б» та «В»  дізнайтесь зі статті « Основні процедури проведення конкурсу на зайняття посад державної служби категорій «Б» і «В».

 

 

 

Новое время країни. 2021. № 38-39.

У статті «Як це робиться в Одесі» НВ занурився в життя місцевої мафії. Одним із її членів,  виявився сам мер Геннадій Труханов. За даними НАБУ, через свого мера Одеса втратила 689 млн. грн. на оборудках із ділянками під забудову.В свою чергу  Труханов  у суді заявив, що не причетний до жодних порушень, адже як міський голова він лише виносить документи на розгляд у сесійну залу. Про те як десятки тисяч мігрантів із Білорусі – айтівці, журналісти і вчені –масово намагаються почати нове життя в Україні, але зустрічаються з проблемами легалізації  і недружнього законодавства можна дізнатися зі  статті «Мінськ на Дніпрі». У статті «Про життя» художниця зі світовим ім’ям Марина Абрамович пояснює думки, втілені у Кришталевій стіні плачу, що вона створила в київському Бабиному Яру, та ділиться своїми спостереженнями про те, як змінилися люди за останні 30 років.

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2021. № 4.

У новому номері журналу проаналізовано генезу формування міжнародно-правових норм щодо діяльності транснаціональних корпорацій. Розглядаються особливості міжнародно-правового регулювання тлумачення норм міжнародного права. Визначаються основні механізми реалізації повноважень Ради ООН з прав людини. Досліджуються аспекти правової регламентації діяльності військово-морських сил у працях істориків флоту. Розповідається про етичні кодекси поведінки суб’єктів цифрової економіки.  Дізнаємося про принципи перехідного правосуддя та політичні права жінок у суспільстві гендерної рівності.

 

 

 

 

Стратегічна панорама. 2020. № 1-2.

У новому номері журналу досліджується проблема планування у сфері національної безпеки України. З’ясовується  суть феномену стратегічної культури та її важливість для формування державної політики національної безпеки. Розглядається діяльність спеціальних і розвідувальних служб та визначається роль громадського суспільства у розширенні розвідувального співтовариства України.  Аналізується мовна ситуація в Україні та можливість застосування засобів, що сприятимуть укріпленню державності. Представлено концептуальні засади нового напряму досліджень у рамках екосестейт – теорії фіскальної безпеки держави.

 

 

 

 

Економіка України. 2021. № 9.

У новому номері журналу розкривається роль соціалізації в суспільних трансформаціях довгострокового характеру. Досліджується вплив регуляторних і законотворчих ініціатив на вирішення проблем обмеженості надійного фінансового інструментарію в Україні. Розглянуто причини і результати економічних досягнень Південної Кореї. Виявлено економічні виклики, нові можливості та перешкоди розбудови фармацевтики Польщі в умовах євроінтеграції та членства ЄС. Дізнаємося, чи потрібні знання математичних методів і моделей сучасним магістрам економіки.

 

 

 

 

 

Лига Культуры. 2021. № 19.

Листаючи новий номер журналу, читачі мають можливість долучитися до світла та хвиль життя, парадоксів сучасного світу.  Згадати про життя чудових людей та долю теплоходу “Сванетія”. Познайомитися з повістю Олени Петрівни Блаватської «Зачароване життя» та історією її створення. Дізнатися про «Єгипет Лесі Українки» та єгипетські колекції. У розділі «Мистецтво» наблизитися  до поняття краси у світогляді художника та естампів із зібрання Одеського музею західного та східного мистецтва. Розділ «Виховання» пропонує розповідь Костянтина Філімонова про специфіку приватних навчальних закладів дореволюційної Росії. Розділ «Землевпорядкування та будівництво» знайомить із розвитком та становленням архітектури середньовічного Марокко.

 

 

 

Український тиждень. 2021. № 40.  

Новий номер журналу знайомить читачів із фасадом влади, а також  дізнаємося, як іміджеві втрати стають політичними ризиками. З’ясуємо, чому став можливим російський проєкт меморіалу в Бабиному Яру. Розглянемо які плани провідних країн світу щодо Індо-Тихоокеанського регіону. Сергій Корсунський розкаже про коронавірусну хворобу – зручний інструмент геополітики. Чергова хвиля пандемії, чи готова до цього Україна та чи зможе уряд прем’єр-міністра Дениса Шмигаля її пережити. У розділі «Корінні народи» розповідається як  ногайський мурза Баязет намагався стати російським аристократом і створити самовладне князівство в українському Приазов’ї . Своїми міркуваннями про вибір і свободу людини поділиться відома американська психологиня та психотерапевт Едіт Єва Еґер, що пережила Аушвіц.

 

 

Безпека життєдіяльності. 2021. № 10.

У новому номері журналу читачі мають можливість познайомитися з найкориснішими осінніми ягодами. Розглянемо, чому восени слабшає імунітет і що потрібно робити для профілактики застуд та грипу. Дізнаємося, що таке пліснява та як попередити її появу. З’ясуємо, гіперактивність це особливість характеру, чи захворювання. Розділ «Пожежна безпека» знайомить із вогнегасниками – надійними помічниками у боротьбі з вогнем. «Абетка безпеки» попереджає читачів про безпеку дитини та дає поради як позбутися залежності від селфі. Розповідається навіщо потрібно читати книги та у чому полягає справжня користь читання.

 

 

 

 

Дивослово. 2021. № 9-10.

У новому номері журналу дізнаємося про помилки в шкільних підручниках з української літератури 10 класу. Долучимося до чарівного світу інтимної лірики Лесі українки та ознайомимося з маловідомими фактами життя і творчості поетеси. З’ясуємо п’ять причин для прочитання роману Валер’яна Підмогильного «Місто». У розділі «Досліджує вчитель» розглянуто питання сьогодення української пісні, осучаснені варіанти та переспіви. Наблизимося до розміркувань практика щодо теорії усного перекладу. Познайомимося з проблемами знакової теорії мови.

 

 

 

 

Олімпійська арена. 2021. № 8-9.

У новому номері журналу розповідається про зустріч Президента України Володимира Зеленського з олімпійцями. За словами Президента держава опікується створенням спортивної інфраструктури, посилює увагу до потреб спортсменів і тренерів. Розділ «Інтерв’ю біля п’єдесталу» знайомить читачів з переможцями олімпійських ігор. Пропонується статистика ігор XXXII олімпіади, Токіо, 23 липня – 8 серпня 2021р.

 

 

 

 

Київ. 2021. № 9-10.

У новому номері журналу читачі мають можливість познайомитись із романом Валерія Гужви «Темний бік місяця». Насолоджуємося поезією Ірини Мироненко та Ганни Костів-Гуски. Публікується закінчення роману-есея Романа Горака «Під знаком Дамоклового меча». Пропонуються глави з роману Ольги Кіс «Люди божі» та «Спогади» Романа Павлишина. Продовжуємо знайомство з «Щоденником» українського письменника-шістдесятника Івана Чендея. У розділі «Мистецтво» долучимося до зустрічі з легендою української еміграції:  письменницею, поетесою та художницею Еммою Андієвською.