Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

Офтальмологический журнал. 2020. № 4.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

 

Вокруг света. 2020. № 7-8-9.

Із статті  «9 мифов об отце медицины» ви дізнаєтеся чи був Гіппократ палієм, правителем і автором основоположної праці в історії медицини “Корпуса Гиппократа”,  куди входить і “Клятва”, та чи є він автором афоризму “Не нашкодь”.   Більшість людей їдять м’ясо і вважають за краще не думати про бойні, стаття “Пища для размышлений” з’ясовує, як запобігти екологічній катастрофі, не позбавляючи людей улюбленої їжі   шляхом впровадження рослинного м’яса.    Деякі люди вважають, що отрути не є загрозою для життя, а способом його продовжити, американець Білл Хааст прославився тим, що переніс понад 100 укусів змій і при цьому дожив до 100 років, про це читайте в статті “Судьба антидота”. Стаття “Великий комбинатор” про те, як в період кризи шахраї вміло користуються створеним хаосом, а в період процвітання – прагненням легких грошей. Так діяв і знаменитий аферист часів великої депресії Віктор Люстіг, зі статті ви дізнаєтеся, як шахраєві допомагала схильність людей піддаватися ілюзіям.

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 8.

У цьому номері: інтерв’ю міністра соціальної політики України Марини Лазебної про соціальні реформи у державі; огляд законодавчих автів, що були прийняті у липні – на початку серпня 2020 року; підбірка постанов Верховного Суду України щодо справ, які стосуються пенсійних питань; роз’яснення порядку заповнення форм звітності за працівників, які перебували у відпусці в період карантину, а також консультація про те, як виправити помилку щодо невідображення у Звіті з ЄСВ працівника, котрий увесь місяць перебував у відпусці без збереження заробітної плати; у рубриці «Управління та кадри» – про відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного та шестирічного віку; аналітичне дослідження демографічних трендів в мегаполісах (на прикладі столиць країн Європи); поради практичного психолога: як спонукати себе до активності; інша статистична інформація.

 

 

 

Країна знань. 2020. № 6.

Новий номер журналу знайомить читачів з видатними математиками та подає задачі, вирішення яких зробило значний внесок у перемогу над фашизмом. Розглядаються питання пошуків життя поза Землею. Маємо можливість здійснити екскурсію в світ історії залізничної справи та дізнатися, коли з`явилися паровози. Побуваємо у музеї космосу, створеному у церкві. Продовжимо знайомство з птахами Дніпровської заплави. Розділ «Віхи історії» долучить нас  до вивчення  Шевченківського поетичного «Заповіту» та читання «Кобзаря», допоможе бути гідними імені видатного українця.

 

 

 

 

Олімпійська арена. 2020. № 8.

У новому номері журналу маємо можливість познайомитися з єдиним сільським спортивним товариством «Колос», яке об`єднало всі низові колгоспні фізкультурні колективи та святкує своє 70-річчя. Дізнаємося, якими є олімпійські перспективи кращих спортсменів цього товариства, як адаптується розвиток масової фізкультури та спорту до процесів реорганізації в Україні. Розповідається про найвидатніших зірок спорту, зірок «Колоса». Рубрика «Олімпієць – 2020» пропонує інтерв`ю з українською баскетболісткою Ганною Рульовою. Олімпійська чемпіонка в Афінах-2004 з жіночої вільної боротьби Ірина Марлені ділиться спогадами зі спортивного життя та розповідає про своє нове захоплення.

 

 

 

Мовознавство. 2020. № 3.

Стаття «Позивні учасників АТО й ООС – творення та функціонування» присвячена особливостям  творення й функціонування військових псевдонімів-позивних в українських збройних формуваннях під час проведення Антитерористичної операції та Операції об`єднаних сил на сході України (з 2014 року й дотепер). У статті «Дієслівна лексика й семантика в українських говорах: стан і перспективи дослідження (лексикографічний аспект)» розглянуто проблему  представлення  діалектичної лексики  та семантики в українських репрезентативних лексикографічних працях, які дозволяють висвітлити порушену проблему.

 

 

 

 

Дивослово. 2020. № 9.

У статті «Вивчення творчості Івана Карпенко-Карого на уроках української літератури в 10 класі» зроблено спробу дослідити жанрові особливості п’єс Івана Карпенко-Карого «Хазяїн», «Мартин Боруля», які вивчають у 10-му класі.Проаналізовано особливості сатиричної комедії та трагікомедії  та детально схарактеризовано образи, конфлікти п’єс, гумористичні, іронічні, сатиричні прояви смішного у драмах. Стаття «Особливості видотворення в дієсловах на  –ати в українській мові» присвячена дослідженню процесу  формування видових відношень у дієсловах української мови на  –ати в аспекті породжуваної ним акцентологічної проблематики. Стаття «До питання про читацьку грамотність» викладає аналіз результатів оцінювання читацької грамотності в мережах дослідження циклу PISA-2018 із визначенням проблем і ймовірних причин їхнього виникнення.

 

 

 

Дзвін. 2020. № 6.

Новий номер часопису починається поемою Олександра Лізенберга «Реквієм – Ізкор – Поминальна молитва», яка є поетичним реквіємом за загиблими в Янівському концтаборі, у Львівському гетто. Знайомимося з оповіданням «Мерза»  Миколи Сумишина, в якому змальовано сім фрагментів із життя-буття вчителя Троня. Насолоджуємося віршами Івана Потія, Олеся Дяка, Василя Стахіва. Публікується повість «Оксана», відомого перш за все як художника, митця Григорія Смольського. Представлено історична публіцистика Дмитра Чобота «Велика польська брехня», спогади про трагедію галицького села Гута Пеняцька. Розділ «Антологія незвичайного» пропонує продовження твору Петра Шкраб`юка «Дорогою прощань». «На закінчення номера» разом із Сергієм Дзюбою розслідуємо нову справу приватного  детектива Самарцева.

 

 

Київ. 2020. № 7-8.

Новий номер журналу знайомить нас із романом-хронікою Сергія Грабара «Святополк II Ізяславович», в якому йдеться про двадцять років із життя Києва кінця ХІ – початку ХІІ століть. Насолоджуємося віршами Григорія Кириченка, Людмили Дядченко, Надії Гармазій. Кандидат філологічних  наук, доцент Марія Каранська у творі «Сестра милосердя у прицілах війни» ділиться життєвими спогадами. Публікується продовження «Щоденника» українського письменника-шістдесятника Івана Чендея. Представлено оповідання письменника, журналіста Олександра Карпенка «Вбивця кохання». У розділі «Мистецтво» Любомир Медвідь  розповідає про феномен митця  Євгена Лисика.

 

 

 

 

Новое время. 2020. № 33.

У новому номері журналу російський політолог Дмитро Орєшкін  дає оцінку взаєминам між Лукашенком та Путіним. Дізнаємося, що думають батьки про новий навчальний рік, який проходить із безліччю карантинних обмежень. Еко-життя: як приготуватися до бойкоту – потужної сили конструктивних руйнувань. Зелені проєкти: капіталісти вкладають у них великі гроші та чекають, що турбота про клімат принесе непогані доходи. Нафтовий ринок: розгляд питання про переробку брудної нафти. Познайомимося з практичними аспектами теорії стейкхолдерів та з`ясуємо істини і недоліки книг про менеджмент та соціальну відповідальність. Публікується інтерв’ю з Борисом Філатовим, мером Дніпра, який незадоволений президентом.

 

 

 

Корреспондент. 2020. № 15.

Новий номер журналу починається оглядом подій тижня, які варті уваги. Президентські вибори в Білорусі та масові протести, які підірвали багаторічний політичний штиль у країні, та чи є альтернатива Лукашенку. Пошук нових кандидатів до української влади, де взяти запасних. Голова ЦВК України Олег Діденко пояснює, що “експериментів на цих виборах не буде”. Дізнаємося, скільки і на що витрачають кошти під час виборчої кампанії учасники місцевих перегонів. Пенсійні плани уряду, є на що зважати та над чим подумати. Розповідається про надзвичайну ситуацію в Італії під час локдауну, в якому опинилась українська діаспора. З`ясуємо, як навчатимуться діти в новому сьогоденні.

 

 

 

Країна. 2020. № 35.

Новий номер журналу знайомить нас із видатними датами та подіями вересня. Маємо можливість долучитися до подій Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та показу фільмів із 60 країн. Дипломат Олександр Хара висловлює думку щодо переможної доктрини українця. Розділ «Погляд» висвітлює питання української ідентичності. Музикант Іван Леньо ділиться життєвими спогадами та закликає «навчитися розуміти, де світло, а де – темрява». Історикиня Гульнара Бекірова розповідає про життя кримськотатарського народу та роботу над навчальним посібником з історії Криму. Розділ «Історія» пропонує знайомство з найвидатнішою особистістю XVI століття, князем Костянтином Острозьким. 

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 35.

Новий номер журналу починається статтею «Влада на мінімалках», де розповідається про старі політичні інструменти на службі «нових облич». Розглядаються питання витіснення Росією українців і киримли з окупованих територій Криму та Донбасу. Директор із розвитку мережі Книгарень розповідає про стан книжкового ринку та перспективи його розвитку. Розповідь про подвиг майора ЗСУ Олексія Шепелюка під Іловайськом, свідки загибелі майора уточнюють деталі цієї події. Розглядається питання про білоруські протести. Катастрофа в порту Бейрута, слід вибуху веде до «Хезболли». З`ясовується, чи справді науковці та результати їх досліджень не залежать від політики. Публікується продовження історичного розслідування Ярослава Гирича «Релігійного кульбіту Івана Самойловича», із якого дізнаємося як Москва поглинула Українську церкву в ХVII cт.

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020. № 9.

Листаючи новий номер журналу, ми дізнаємося про ягоду лохину та її корисні властивості. Отримаємо поради, як захиститися від кишкових інфекцій. Розповідається про важливість вживання зелені, що є запорукою здоров’я. Описано правильне харчування восени та користь і небезпека від споживання кавунів.  Розділ «Психологічна безпека» розглядає питання  залежності від ігроманії та контролю паніки під час пандемії коронавірусу. Вчимося захищати екосистему від пожежі та правильним діям у разі її виникнення . Корисна інформація про застосування газових балончиків та правила безпечного користування велосипедом. «Абетка здоров’я» дає цінні поради як убезпечитися від захворювання на сказ та укусів змії.

 

 

 

Мир туризма. 2020. № 2-3.

Із нового номеру журналу дізнаємося про новини світу мандрівників, правила в’їзду іноземців в Україну та найкращі готелі для відпочинку. Надана інформація щодо топ країн для подорожей цієї осені. Маємо можливість здійснити захоплюючі подорожі до Чорногорії, Єгипту та Франції. Спробуємо смаколики Європи, познайомившись із знаковими блюдами європейських країн. Побуваємо у дивовижній Австралії та на Мальдівах. Мандрівник Андрій Бурлуцький розповість про Колумбію, яскраву країну, що носить ім’я мореплавця Христофора Колумба. Відвідаємо Танзанію, яка подарує нам літні пейзажі африканської савани. Для прихильників мандрувати Україною відкриємо чудові краєвиди Винниці та живописні пейзажі Херсонщини з її неповторними рельєфами.

 

 

Український історичний журнал. 2020. № 3.

У розділі «Публікації» читайте статтю (з подорожніх нотаток молодого В. Вернадського)  «Тут не так, як у Росії», мета якої  проаналізувати в контексті українознавства  історико-краєзнавчі нотатки В. Вернадського, акцентувати увагу читачів на виявлених молодим дослідником  особливостях етногенезу українського народу, трансформації соціальних, культурних та етнонаціональних стосунків українців і росіян на півдні України у ХVІІІ-ХІХ ст. На прикладі Новомосковського повіту В. Вернадський змальовує  широку панораму народного українського життя, докладно аналізує процеси, які відбувалися у середовищі різних  груп населення, їх етносоціальні, психологічні, соціально-побутові, етнографічні особливості.  У статті «Віденські євреї в УРСР 1939-1941 рр.: між нацистами та радянськими репресіями» на основі аналізу архівних слідчих справ НКВС  із фондів вітчизняних і зарубіжних документосховищ, а також матеріалів приватних колекцій  висвітлено сутність нацистської  та радянської політики стосовно віденських євреїв, вивезених у жовтні 1939 р. на ст. Нисько колишнього Люблінського воєводства.

 

 

Економіка України. 2020. № 8.

У статті «Розвиток інфраструктури як структурна реформа в Україні: інвестиційні аспекти, міжнародний досвід та аудит» сформульовано основні завдання «дорожньої карти» з деталізацією можливостей розбудови інфраструктурного забезпечення та промислового потенціалу, підвищення конкурентоспроможності регіонів України на основі аудиту з урахуванням визначених слабких місць  і перешкод  для залучення інвестицій. У статті «Особливості корпоратизації аграрного сектору в зарубіжній та вітчизняній практиці: уроки для України» досліджено передумови виникнення  у світовій практиці фермерських корпорацій з несільськогосподарським капіталом, здійснено їх типізацію.