Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у вересні 2021 року.

Лига Культуры. 2021. № 18.

Новий номер журналу надає читачам можливість пізнати суміжні сфери життя науки, мистецтва, охорони здоровя, виховання, містобудування, особливості їх охорони задля нашої безпеки, вдосконалення освіти, а також трудової та ремісничої діяльності з метою зміцнення миру. Дізнаємося про ідею обєднання євреїв світу в єдину громаду і віхи реалізації цього завдання. Познайомимося з творчою долею великого співака Йозефа Шмідта. Наблизимося до московського кола Ю. М. Реріха, його соратника та першого посла Цейлону – професора Г. П. Малаласекери. Розділ «Мистецтво» пропонує знайомство з виставкою Одеського товариства образотворчих мистецтв 1884 р. та єврейською пластичною мовою в Ізраїлі. Повертаючись в минуле, згадаємо про художника, поета, дослідника Маргариту Сабашникову.

 

 

 

 

Дивослово. 2021. № 7-8.

У новому номері журналу читачі мають можливість познайомитися з орієнтовним календарно-тематичним плануванням уроків української мови та літератури для 5-11 класів на 2021/2022 навчальний рік.

 

 

 

 

 

 

Дніпро. 2020-2021. № 9.

Листаючи новий номер журналу, читачі можуть познайомитися з критикою, поезією та прозою українських авторів – Катерини Холод, Наталі Власенко, Максима Попіля. У розділі «Культура» Аліса Гаврильченко розповідає про культурне життя одного із важливих культурних центрів України, театральне місто Кременчук. Разом із гідом Тетяною Хелберд дізнаємося про таємниці містичного Києва. Познайомимося з Дариною Д’ячук, менеджером музею «Третя після опівночі», в якому екскурсії проходять у супроводі незрячих гідів. Ика Мунипова підготувала для читачів добірку «Як великих композиторів лаяли сучасники». Клуб поезії Євгена Юхниці продовжує пошуки талантів та пропонує вірші Любові Грищенко, Олеся Григор’єва, Юлії Гуменюк. У розділі «Поза словом» описується життєвий шлях народного художника Фотія Красицького, внучатого племінника Тараса Шевченка.

 

 

 

 

Мир туризма. 2021. № 2.

Із нового номеру журналу дізнаємося як пандемія вплинула на подорожі українців, які зміни та новини відбулися в галузі туризму. Відправимося до Танзанії – країни, оповитої міфами та оманами. Пропонується чудова розповідь про долину скель – Каппадокію. Маємо можливістьвідвідати Албанію, країну-загадку для мандрівників, та батьківщину паельї – Валенсію. Познайомимося з визначними пам’ятками та краєвидами Північної Ірландії. У статті «Топ-7незвичайних аеропортів світу» розповідається, які аеропорти є найбільш незвичайними, небезпечними і цікавими. Подивимося по-іншому на країни середньої Азії, які виявилися досить доступними і дуже цікавими. Заглянемо в царство дикої природи Коста-Ріки з її нескінченними джунглями, багатим тваринним світом і бурними водоспадами.

 

 

 

Країна знань. 2021. № 6-7.

У новому номері журналу читачі знайомляться з життям і діяльністю видатного вченого, підкорювача ядерної енергії – академіка Анатолія Петровича Александрова. Стаття «Про важливе» допоможе дізнатися навіщо потрібно вивчати точні науки – математику і фізику. Розділ «Астрономія» наблизить читачів до Всесвіту: світобудови з її безмірною величчю і різноманітністю. Описується життя лісу, куди ми ходимо за його дарами та яскравими враженнями. Здійснимо віртуальну подорож до найбільшого безлюдного острова Європи – Джарилгач. Познайомимося з чудом архітектурної та інженерної думки початку ХХ століття – фонтанами Термена в Києві.

 

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2021. № 9.

Новий номер журналу знайомить читачів з небезпекою борщівника й отруєннями дикими рослинами. Описано основні принципи застосування лікарських засобів. Розповідається про «тихе полювання», заборони та застереження для грибників. У розділі «Сучасна освіта» розглядаються питання інклюзивної школи. Пропонується низка пам’яток з правил безпечного користування газом. Дізнаємося про секрети успішного ділового спілкування. З’ясуємо: чого бракує українцям, щоб стати щасливими. «Абетка безпеки» надає корисні поради щодо правильного поводженняпри зустрічі з отруйними зміями.

 

 

 

 

 

Новий час країни. 2021. № 33.

Новий номер журналу починається із топ-10 подій тижня та роздумами Сергія Жадана про спільну мову. Розглянемо думки співвітчизників про якість медичних послуг в Україні. Дізнаємося, про що домовився український президент з босами американських технологічних гігантів, і яку реальну користь це дасть Україні. Познайомимося з Тімом Куком, гендиректором Applе, та змінами у роботі компанії. Поспілкуємося з досвідченим політиком, експрезиденом Польщі Александром Квасневським, та завітаємо на обід до Тіни Кароль. Розділ «Українські параолімпійці» пропонує знайомство з атлетами, які здивували своїми виступами світ. Розміщено ґрунтовну розповідь провійськовий переворот у Гвінеї.

Країна. 2021. № 36.

У новому номері журналу публікуються події та визначні дати тижня. Розділ «Культура» пропонуєзнайомство з XII Міжнародним фестивалем Meridian Czernowitz, який пройшов у Чернівцях. Дізнаємося прогноз політолога Михайла Бесараба щодо нового політичного сезону. Познайомимося з Жан-Полем Бельмондо, який так багато зіграв у фільмах непереможних хлопців, що й сам повірив у це. Розповідь про останній Заплавний ліс Києва та його збереження, чого очікувати? Щороку у світі народжуються майже 1,6 мільйона пар близнят, тож на прикладі деяких портретів близнюків розглядається життя поряд зі своїми копіями. У розділі «Історія» наблизимося до життя англійського письменника Герберта Веллса.

 

 

 

Вісник НАН України. 2021. № 9.

У новому номері журналу розглядаються питання розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в умовах відсутності в Україні власних супутників та аналізуються шляхи розв’язання цього питання. Розповідається про територіальний розвиток України. Досліджується інтенсифікація процесів етнополітичної інтеграції та дезінтеграції у сучасному світі. Дізнаємося про роль державних органів у становленні антарктичної станції «Академік Вернадський». Розділ «Люди науки» знайомить читачів з життєвим шляхом космічного геолога – академіка НАН України В. І. Лялька, та вченим в галузі фізики твердого тіла, нелінійної оптики та квантової електроніки –академіком НАН України М. С. Бродиним.

 

 

 

Український тиждень. 2021. № 38.

Новий номер журналу знайомить читачів із гострими сюжетами української політики. З’ясуємо,чому бойовики посилюють обстріли українського Донбасу. Дізнаємося, чи можливий в Україні імпічмент президенту. У розділі «Пандемія» розглядаються питання вакцинації та жорсткого карантину, як щеплення допомагає зупинити пандемію. Розповідається про тандем Росії та Китаю, який перетворюється на стратегічний виклик для США. Які зміни чекають ФРН після парламентських виборів та наскільки якість франко-німецьких взаємин впливає на діяльність Європейського Союзу. Про наслідки ізоляції, нові поведінкові норми та диджиталізацію ділиться своїми думками бельгійська філософиня культури Марліс де Мунк.