Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у січні 2021 року.

 

Вокруг света. 2020 № 11.

Кращий спосіб побороти страх – посміятися над його причиною. Саме так чинять мексиканці, які щороку 1 листопада відзначають день мертвих. Прочитавши статтю “Беспокойная ночь”, ви переконаєтеся, що це одне з найрадісніших свят у світі. Ось уже двадцять три роки в лісі Геделон в Бургундії діє “портал у минуле”, люди в средневічному одязі будують замок XIII століття за технологіями тієї епохи. “Будівництво XIII століття” приваблює не тільки туристів, а й вчених і реставраторів, про це читайте в статті «Строящее средневековье». Про одну з найзакритіших країн світу, Саудівську Аравію, овіяну безліччю міфів (країна, де літр бензину коштує дешевше від літра води), читайте в статті “Это твоя родина пророк”.

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020. № 11.

У новому номері журналу знайомимося з корисними та шкідливими властивостями граната. Дізнаємося про сезонні захворювання та збалансоване харчування в період пандемії. Розглядається проблема куріння систем нагрівання тютюну та електронних сигарет серед молоді України. Отримаємо корисні поради щодо синтетичних продуктів харчування та безпечного й корисного заморожування ягід та фруктів. Познайомимося з «Пам’ятками» основних дій під час пожежі, правил дорожнього руху та безпеки на дорозі. У розділі «Абетка» розповідається про байдужість батьків у вихованні дітей.

 

 

 

 

Економіка України. 2020. № 11.

У новому номері журналу розглядаються питання інклюзивності, розкрито сутність і складові інклюзивного сільського розвитку як основи моделі нового українського села. Проаналізовано систему державного фінансового контролю України, його понятійний апарат, статус контролюючих органів. Розкрито специфіку європейської методології ідентифікації сільських територій відповідно до типологій та алгоритму їх застосування в сучасних умовах. Виявлено ключові детермінанти розбудови стартапів у США, показано їх влив на нарощування потенціалу ендогенного розвитку американської індустрії.

 

 

 

 

 

Економіка і прогнозування. 2020. № 3.

Із нового номера журналу дізнаємося про зміни у світовій торгівлі та торговельній політиці в умовах пандемії COVID-19. Розповідається про дослідження питань трансформації фінансових відносин в Україні. Аналізується застосування фінтеку для локальних ринків та у різних сферах індустрії фінансових послуг. Розглядається проблема співвідношення очікуваних результатів і реальних інституційних, структурних та фінансових наслідків аграрних реформ, спрямованих на капіталізацію землі. З’ясуємо модельні підходи до визначення залежності між рівнем державного боргу і темпами економічного зростання.

 

 

 

 

 

Охрана труда. 2020. № 11.

У новому номері журналу  читачі мають можливість ознайомитися із доопрацюванням проєкту Закону з питань безпеки та здоров’я на роботі. Дізнаємося про метод поглибленого аналізу інцидентів –  RCA  та в його перевагах, як ефективно розслідувати інциденти, щоб з’ясувати докорінні причини подій. Розглядаються п’ять задач для зростання, як фахівцю з охорони праці стати лідером і повноцінним гравцем, тобто частиною єдиної команди, спрямованої на отримання позитивного результату. У розділі «Профілактика травматизму» розповідається про запобігання нещасних випадків на будівельному майданчику та про корисне і безпечне використання пестицидів в АПК.

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 11.

У новому номері журналу розглядаються питання пенсійного забезпечення українців. Дізнаємося про пенсії, прожитковий мінімум та подальшу долю пільг. Пропонується огляд новин законодавства, ухвалених упродовж жовтня та початку листопада 2020 року. У розділі «Судова практика» продовжується огляд справ, що стосуються спірних пенсійних питань. Познайомимося з оформленням і визначенням завдань для державного службовця та заключною частиною досліджень організаційної культури державної служби України.

Олімпійська арена. 2020. № 11.

У новому номері журналу продовжимо знайомство з новинами МОК, міжнародних федерацій і Токіо-2020. Маємо можливість познайомитися з проведенням тренувань збірної України з тхеквондо та прочитати репортаж з їх тренером. Чемпіон світу 2013 р. і призер Олімпійських ігор-2016 у стрибках у висоту Богдан Бондаренко розповідає про плани на майбутнє.  Розділ «Фігурне катання» пропонує спогади фігуристів різних країн у підбірці «Чотири оберти, які увійшли в історію». Дізнаємося, як правильно організувати навантаження на організм для розгону обміну речовин до хороших показників та як знайти найкращий час для тренувань.

 

 

 

Український історичний журнал. 2020. № 4.

У новому номері журналу зібрано, проаналізовано та систематизовано максимум інформації, що стосується досліджуваного періоду біографії Федора Любартовича. Дізнаємося про встановлення місця поховання Б. Хмельницького у Суботові. З’ясуємо роль дворянства в діяльності земських органів, наділених державою значними самоврядними повноваженнями. Аналізуються події, які свідчать про спільну історію українського та єврейського народів. Висвітлюється процес формування  та діяльності представницьких органів влади, їх виконавчих структур у західних областях УРСР повоєнного періоду. Розповідається про військову атрибутику в родинних колекціях та зібраннях української козацької еліти. Розглядається низка суперечливих моментів в історії давнього Любеча, відомого з кінця IX ст. 

 

 

 

Народна творчість та етнологія. 2020. № 4.

Із нового номера журналу дізнаємося про вплив наукових дискурсів на процеси формування національної свідомості в Україні в другій половині XIX – на початку ХХ століття. Долучимося до аналізу етнокультурної специфіки чоловічого грецького одягу та з’ясуємо походження елементів народного костюма. Розглянемо прагматику й семантику клятв і самозаклять, уживаних при вирішенні різних, особливо правових, колізій людьми різних соціальних верств українського суспільства пізнього середньовіччя – раннього модерну. Досліджуються особливості побутування фото- та відеозйомки у традиційному й сучасному весіллі. Знайомимося з публіцистичною діяльністю доктора історичних наук, професора Валентини Кирилівни Борисенко.

 

 

 

 

Українська культура. 2020. № 4-6.

Новий номер журналу починається спогадами про 90-і роки, відео-хіт-парад «Територія А» святкує свій 25-літній ювілей. У розділі «Родинні цінності» розповідається про збереження пам’яті Максима Рильського. Познайомимося з культурним і діловим осередком українського села – шинком. Наблизимося до пізнання видатної особистості – Івана Франка. Маємо можливість долучитися до мистецького доробку художниці Тетяни Король. Знайомимося зі створенням аудіокниги, котра стала подією в площині інклюзивної освіти та виданням в повному обсязі літопису Самійла Величка. Режисерка Марина Ткачук розповідає про свій дебютний фільм про історію однієї з найбільших українських діаспор. 

 

 

 

 

Наука та інновації. 2020. № 6.

У новому номері журналу розглядається проблема розкриття сутності взаємовідносин між «суб’єктом» управління економічним простором – людиною, та «об’єктом» управління – економічним простором,  для пошуку шляхів повернення до людиноцентризму соціально-економічного устрою країни. Досліджується сумісний рух ракети-носія і сукупності об’єктів космічного сміття. Проаналізовано витоки досліджень з ядерної фізики в Україні. Розповідається про інноваційні можливості газової детонації в різних сферах економіки.

 

 

 

 

Вісник НАН України. 2020. № 11.

Гортаючи сторінки нового номеру журналу, читачі мають можливість познайомитися з розмірковуваннями над  сутністю і причинами численних катаклізмів, від яких останніми десятиліттями потерпають практично всі країни світу. Дізнатися новини з кафедри президії НАН України. Розглянути питання потенційно небезпечних пожеж на території України.  Довідатися про відкриття широко відомих галузевих виставок, у яких взяли участь наукові установи НАН України.  Висвітлено специфічні особливості розвитку НАН України, пов’язані з діяльністю Б. Є. Патона після обрання його президентом Академії. До 110-річчя від дня народження  вшановано пам’ять українського вченого,  академіка Г. С. Писаренка.

 

 

 

Мовознавство. 2020. № 5. 

Новий номер журналу знайомить читачів з лексико-словотвірними типами нульсуфіксальних дериватів (іменниками жіночого й середнього роду, плюративами). Розповідається про роботу Комісії для складання Словника живої української мови (КСЖУМ) крізь призму справи С. О. Єфремова – суспільно-політичного діяча, публіциста, літературного критика й історика літератури. Розглядаються особливості метамовних рефлексій мешканців центральних регіонів України. З’ясовуються мотиваційні основи, реконструкції референтних  зв’язків, денотативних ознак неофіційного антропоніма Петръ Гоугнивый.

 

 

 

 

 

Дивослово. 2020. № 11.

У новому номері журналу подано матеріал щодо інноваційного підходу вивчення іменника: інтерактивні вправи та комплекс оригінальних флешкарток. Дізнаємося про правопис не з дієприкметниками. Представлено розробку уроку з вивчення лірики Володимира Сосюри. Розповідається про мову й мовлення: як і чому люди розуміють одне одного, що стає на заваді порозумінню, як подолати перешкоди в мовному спілкуванні. Розглядається життєвий і творчий шлях Михайла Дяченка, одного з найцікавіших поетів українського резистансу, відомого в літературі як Марко Боєслав.

 

 

 

 

Слово і час .2020 № 6.

У статті «Література у світі постправди» розглянуто актуальний стан літератури, яку маргіналізував бум сучасних мас-медіа та вільний ринок. Автор статті аналізує приклади заангажованості літератури в ідеологічні конфлікти та в пропагандистську риторику. У статті «Чи справді «Без школи й спадкоємців»?» досліджується повернення імені Богдана Ігоря Антонича в літературу після  кількох десятиліть замовчування й заборони в Україні тоталітарним режимом, інтерпретація творчості поета в українському та зарубіжному літературознавстві. Зосереджено увагу на таких аспектах: висока оцінка творчості Антонича провідними поетами й критиками в Україні та діаспорі, переклади творів іноземними мовами, вплив творчості поета на покоління 1960-1980-х років.

Вивчаємо українську мову та літературу. 2020. № 31-33.

У новому номері журналу розглядається питання роботи з креолізованими текстами на уроках української мови. Дізнаємося про теоретичні аспекти компаративного вивчення шкільного курсу літератури. У розділі «З конспектом на урок» поглиблено розглядаються питання про іменник, дієслово та службові частини мови. Познайомимося з життям і творчістю філософа, просвітителя, поета – Григорія Сковороди. Навчимося виконувати усні перекази, опираючись на допоміжні творчі завдання, та з’ясуємо, що таке  фемінітиви в українській мові. Розділ «Дидактична скринька» пропонує види мовних помилок та шляхи їх подолання.

 

 

 

Буковинський журнал. 2020. № 4.

Новий номер часопису знайомить нас із поезією Василя Рябого, Миколи Петренка та Анатолія Осадчого. Маємо можливість прочитати один із розділів документальної повісті української письменниці Софії Майданської «Друге пришестя». Публікується продовження документалістики Володимира Білінського «Генерал Шухевич». У розділі «Альфа й омега» розповідається про зміни, що відбулися в українському правописі 2019 року. Долучимося до знайомства з творчістю Олега Лишеги та з’ясуємо особливості інтимної лірики  Володимира Вознюка. Розглянемо як Чернівці зокрема, й Буковина в цілому, вплинули на життя та творчість Пауля Целана. У розділі  «Золоті сторінки» розповідається про невідоме кохання Уласа Самчука. Надруковано новелу «Зустріч» Романа Кракалії та його допис у рубриці «Щойно з друку».

 

 

 

Новое время. 2020 № 45.

У статті “Свои для Европы” проведено масштабне дослідження, яке показало, що вже більше половини жителів провідних країн Європи – Німеччини, Франції, Італії та Польщі – готові зробити Україну частиною ЄС, і що, на думку європейців, потрібно зробити Україні, щоб стати членом ЄС. Про те, що нас чекає взимку розмірковує письменник Сергій Жадан у статті “Интеллектуальный нокдаун”. Про 10 ключових інновацій, без яких через чверть століття люди вже не зможуть уявити своє життя, читайте в статті “Двигатели прогресса”, а із статті “Взгляд из прошлого” ви дізнаєтеся, яким бачили життя людства на початку XXI століття футурологи і вчені сто років тому . У статті “Европеец в Голливуде” світова знаменитість і зірка серіалу “Чорнобиль” Стеллан Скарсгард  ділиться враженнями про життя в СРСР і розповідає про свій новий фільм, знятий за участі України, про дружбу з культовим Ларсом фон Трієром, особливостями  кінозйомок під час пандемії та правилах виховання своїх вісьмох дітей.

 

 

Країна. 2020 №47.

Стаття «Казав я тобі не заступайся за неї, стерву, коли бив» присвячена відомій художниці-самоучці Катерині Білокур , життя якої було як роман , сповнений драматизму, де було нерозділене кохання, непорозуміння, конфлікти з близькими. Причиною всього стала одержимість, нездоланна відданість мистецькому покликанню. У статті «2021-й буде роком стрімкого відновлення української економіки» економіст Михайло Кухар ділиться думкою про те, що інвестиційні банки світу Україну вважають одним із найбільш недооцінених активів східної Європи, світову кризу в нас завжди доповнювали валютна та банківська всередені країни, цього разу депозити майже не впали. У статті «Тільки Мінорна музика має сенс» письменник Юрій Андрухович розповідає про новий роман «Радіо ніч», головний герой якого, нічний радіоведучий Йосип Ротський, транслює сумні пісні та розповідає історії на власній радіостанції.

 

 

 

Мир туризма. 2020 № 4-6.

Навіть в такий непростий час, як бурхлива пандемія за вікном, нам не сидиться на місці. Ми віримо, що все це закінчиться і ми знову зможемо подорожувати без страху, обмежень і умовностей. І тоді гостро постане питання: куди ж поїхати після того, як світ знову відкриє свої обійми для нас, відповідь ви знайдете в статті “Отправляемся на Бали”.