Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у листопаді 2020 року.

 

Вокруг света. 2020. № 10.

Стаття «Пункт назначения» розповість  про одну з найвідоміших картин Ван Гога «Зоряна ніч», яку він написав за 13 місяців до загибелі, в червні 1889, в клініці для душевнохворих Сен-Поль в Провансі, свій унікальний пейзаж художник створював, озираючись на пережите та розмірковуючи про смерть. Стаття «Пустыня: перезагрузка» про засновника «Піщаного марафону», однієї з найсуворіших гонок планети, Патріка Боера, який на власному досвіді переконався, що з пустелі можна вийти абсолютно іншою людиною. Запахи збуджують, притягують, зачаровують, попереджають і відвертають, можуть вселити симпатію та неприязнь, страх і захват, стаття «Ладан для народа» про те, як пахощі можуть змінювати життя на краще, навіть в Ємені, одній із найбільш неблагополучних країн світу.

Країна. 2020. № 37.

Новий номер журналу знайомить нас із видатними подіями тижня. Маємо можливість долучитися до подій 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю та конкурсу кінокритиків. Експерт з управління Андрій Андрушків дає оцінку рішенням нинішньої влади. Політолог Валентин Бушанський висловлює свій погляд щодо змін рейтингу Зеленського. Познайомимося з життєвими спогадами судді Верховного суду США Рут Гінзбург. У розділі «Люди та речі» маємо можливість познайомитися з думкою білоруського поета і політика Володимира Некляєва про народний спротив лукашизму. Майстер декоративного різьблення на дереві Анатолій Євлогієв розповідає про своє захоплення. Розділ «Історія» розповідає про маловідомі факти життя Івана Карпенко-Карого та його сім`ї.

Український тиждень. 2020. № 39.

Новий номер журналу починається статтею «Девальвація влади», в якій з`ясовується як слід розуміти епатажні заяви «слуг». Вибори мера столиці, яка інтрига криється в них. Металургійний кандидат, як пріоритети президента в Кривому Розі змістилися з екологічних на олігархічні. Дізнаємося, чим має займатися військо під час перемир`я та які політичні ризики існують в умовах припинення вогню.  Розглядається питання  популярності книжок про Дональда Трампа як серед авторів, так серед широкого загалу читачів. Описано типи бойових кораблів та напрямки розвитку ВМС провідних держав світу. У розділі «Психологія» розповідається про віртуальних психологів та чи зможуть вони замінити фахівців. Цікава розповідь про забуті Ельдорадо Західної України та історію розвитку промисловості Галичини та Волині в розділі «Спадок».

Новое время . 2020. № 36.

У новому номері часопису журналіст Томас Фрідман висловлює думку щодо американських виборів. Маємо можливість долучитися до привітань Олексія Ботвінова з черговою нагородою та прочитати відповіді на п’ять запитань від НВ. Наслідки коронавірусу: дізнаємося як відновлюється вітчизняна економіка після вимушеного карантину. Розглядаються проблемні питання продажу нерухомості та забудови передмістя Києва. Події Карабахського конфлікту, зіштовхування всього Кавказу в прірву повномасштабної війни. Знайомство із Сергієм Притулою у новому амплуа як кандидата у мери Києва. Завдяки спецпроєкту НВ маємо можливість здійснити подорож до кращих храмів Європи.

Новое время. 2020. № 38.

Захворюваність CОVID-19  в Україні зростає на очах, що загрожує новим локдауном і серйозними проблемами для медичної системи. Якщо не з’явиться вакцина, а населення не буде дотримуватися жорстких обмежень, країна почне виходити з пандемії лише на кінець наступного року, про це у статті «Коронапокалипсис». Кілька статей у цьому номері присвячені ТРЦ України, де розповідається про рейтинг кращих ТРЦ України, складений HB та RAU. Стаття “Бремя покупок” про те, як  покупці повернулися в торгові центри швидше, ніж прогнозували економісти, але скористатися цим бумом для ТРЦ виявилося справою непростою, а стаття “Водка, банк и ТРЦ” про те, як продавець електроніки і власник горілчаної компанії зі Львова придбав один з найуспішніших торгових центрів. Стаття “От бездомных до Навального” розповідає про клініку Charité, 310 років тому це був чумний лазарет, що через роки набув слави однією з кращих клінік Європи, а десять її лікарів стали лауреатами Нобелівської премії.

Корреспондент. 2020. № 18.

 Новий номер журналу починається оглядом подій тижня, які варті уваги. Дніпровський політик Геннадій Гуфман розповідає про нові правила гри, які, на його думку, повинна визначити представницька влада в регіоні. Кадрові зміни перед місцевими виборами як шлях збереження впливу в регіонах та погляд «слуг» на питання реінтеграції Донбасу. Дізнаємося, чому влада хоче узаконити стеження за нами в Мережі. Познайомимося з регіональними лідерами, які увійшли до рейтингу топ-50 впливових регіональних керівників. «Велике кіно на маленькому екрані» – відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю в онлайн-форматі. На завершення номеру – літературні новинки вересня.

Олімпійська арена. 2020. № 9.

Новий номер журналу знайомить нас із відкриттям Європейського тижня спорту. Маємо можливість прочитати про зіркових професіоналів спорту, взяти участь у різноманітних конкурсах, познайомитися з новими видами фізичної активності. Дізнаємося новини з легкої атлетики у період карантину та поза його межами. Відвідаємо тренування жіночої збірної з дзюдо на Олімпійській базі. Згадаємо Олімпійські ігри 2000-го та четвірку велогонщиків з України, які подолали шлях до другої сходинки олімпійського п`єдесталу та дізнаємося, як склалася їхня доля після завершення спортивної кар`єри. Описано проведення іменного турніру з художньої гімнастики – Кубку Дерюгіної. На завершення номеру «Невідоме про відоме» розповість про світові спортивні цікавинки.

Вивчаємо українську мову та літературу. 2020. № 25-27.

У новому номері журналу маємо можливість розглянути пісенну творчість А. С. Малишка. Навчитися формувати загальнопізнавальні вміння визначати частини мови в реченні та тексті. Ознайомитися з поняттям про незмінювані іменники та просте речення.  Проаналізувати твір Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» та відвідати урок-дослідження за творчістю Лесі Українки. У «Квітковому вернісажі» знайомство з поезією фастівської письменниці Світлани Жук. Розробка уроку-спогаду про видатного українського поета Григорія Чубая.  В «Дидактичній скриньці» знайдемо цікавий матеріал про дієприслівник, а розумники запрошуються у мандрівку країною «Іменник».

Дзвін. 2020. № 7.

У новому номері часопису знайомимося з поезією Ореста Князького, лауреата багатьох літературно-мистецьких премій. Надруковано закінчення оповідання Миколи Сумишина  «Мерза», в якому змальовано сім фрагментів із життя-буття учителя Троня. Отримаємо насолоду від знайомства з віршами Ольги Яворської, Світлани Бреславської та Володимира Вітта. Рубрика «Мистецька палітра» пропонує «Розповіді про музикантів» Ольги Полевіної, поета, прозаїка та перекладачки. У рубриці «Антологія незвичайного» публікується закінчення твору Петра Шкраб`юка «Буття у двох світах». «На закінчення номера» маємо можливість долучитися до розслідування чергової справи «Курортного роману» Сергія Дзюби.

Старожитності  Лукомор’я. 2020. № 2.

Новий номер журналу знайомить нас із топографічними  дослідженнями фортеці та міста Кілії періоду 1650-х – 1790-х рр. на підставі описів та цілої низки графічних документів. Висвітлюється вивчення тюркських ойконімів, що досі існують у Новотроїцькому районі Херсонської області. Відтворено життєпис британського консула Чарльза Камерона, який був віце-консулом у кавказьких містечках Редут-Кале та Поті. Розповідається про діяльність Одеського муніципалітету в період румунської окупації Одеси в 1941-1944 рр. Подається аналіз аспектів соціального забезпечення у зоні військової адміністрації в роки нацистської окупації України. У розділі «Краєзнавство» цікаве знайомство з історією дворянського роду Юркевич-Сокологорських, які проживали на хуторі Ісаївка Полтавської губернії.

Економіка і прогнозування. 2020. № 2.

Новий номер журналу починається статтею «Пандемія COVID-19 та фіскальна стійкість», в якій висвітлюються проблеми сучасного фінансування охорони здоров`я у взаємозв`язку із домінуючими засадами фіскальної політики. Дізнаємося про інноваційний підхід для України в управлінні розвитку територій на основі демографічного прогнозування. Розглядається можливість та доцільність застосування апарату теорії вейвлетів щодо проведення аналізу банківської діяльності. Пропонується підхід до моделювання впливу релевантних факторів ринку праці України на її інвестиційну привабливість. У розділі « Економіка в умовах сучасних трансформацій» розглядається питання державного фінансування освіти.

Фінансовий контроль. 2020. № 7.

Україна лідирує у забрудненні довкілля, а кошти, виділені на захист екології, витрачаються на дорогі машини та майно для природоохоронних відомств, про це стаття «Природоохоронні кошти розтрачують на дорогі авто». Із статті «Працюємо і навчаємося водночас» ви дізнаєтесь про одну з перспективних форм навчання – дуальну освіту, що поєднує теорію та практику – людина отримує фахові знання і паралельно закріплює їх на виробництві. Назва статті “Як правильно укласти колективний договір” говорить сама за себе, оскільки грамотно складений колективний договір – це гарантія дотримання прав працівника: оплати праці, дотримання трудового законодавства, виплати лікарняних. Якщо вам телефонують і повідомляють, що ви виграли автомобіль, чи дзвонять серед ночі та кажуть, що ваша дитина в поліції – ймовірно, ви наразилися на фінансових шахраїв, як їх розпізнати читайте у статті «Щоб не обікрали кредитку».

Економіка фінанси право. 2020. № 8.

Новий номер журналу розповідає про приріст інтелектуального капіталу та класифікацію його видів. Пропонується дослідження фінансування медичних послуг у зарубіжних країнах і в Україні. Розглядається стратегія розвитку та діяльності підприємства індустрії гостинності. Узагальнюється та аналізується підхід до визначення сутності «судово-економічна експертиза», представлено власне її трактування. Маємо можливість ознайомитися з оновленою інструкцією про порядок нарахування і сплати ЄСВ та зі змінами до положення про реєстрацію платників ПДВ.

 

Пам’ятки України. 2020. № 1-3.

Новий номер журналу знайомить нас із подіями 2008 року, коли православна Україна вітала у своїй столиці Його Всесвятість, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського патріарха Варфоломія I. Із усього, що очікувалося і передбачалося, – збулося не все. Дізнаємося, чому так сталося та що вплинуло на Вселенського патріарха, із інтерв’ю з Віктором Ющенком. Публікується захоплююча  розповідь про мистецькі витвори золотарства: царські ворота Софії Київської та іконостаса собора Премудрості Божої. Розділ «Імена» відкриває цікаву та повчальну сторінку історії родини Сталони-Добжанських із Польщі. Висвітлено унікальну творчість визначного майстра монументального мистецтва, автора численних вітражів, фресок і храмових мозаїк Польщі Адама Сталони-Добжанського (1904-1985).

Українська культура. 2020. № 3.

У новому номері журналу Юрій Ковалів знайомить читачів із «Незручним Тарасом Шевченком», здатним бачити речі такими, якими вони є, говорити власним, а не чужим голосом. Критик Богдан Пастух аналізує ситуацію щодо надання Національної премії імені Тараса Шевченка, яка в останні роки супроводжується скандалами. Маємо можливість поспілкуватися з письменником, автором психологічної прози Степаном Процюком. Насолодитися віршами Бориса Гуменюка. Літературознавець Катерина Борисенко розповідає «Найважливіше про Сковороду». Дізнаємося, як «Ікони на ящиках з-під набоїв», найголосніший мистецький проєкт Софії Атлантової та Олександра Клименка, рятують українських воїнів не лише на образно-символічному рівні, а й насправді. Розділ «Мистецтвознавство» пропонує знайомство з літературно-художнім виданням Дмитра Степовика «Між Україною й Америкою: графіка і малярство Василя Лопати».