Нові надходження до відділу періодичних видань у грудні 2020 року

Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у грудні 2020 року.

 

Дзвін. 2020. № 8.

Новий номер часопису починається віршами української поетеси, члена Національної спілки письменників України Любові Бенедишин. У розділі «За столом новеліста» маємо можливість познайомитися з творами Василя Горбатюка, Олександра Міновича, Миколи Берези. Насолоджуємося віршами Ілька Колодія, Ірини Вовк та Олени Маляренко. Рубрика «Наша доба» пропонує віртуальний діалог Олеся Волі та Олександра Довженка «… Україна наша вічна вдова». Цікаве знайомство з творчою особистістю, визначним вченим-літературознавцем, поетом, прозаїком – Любомиром Сеником. «На закінчення номера» »  маємо можливість долучитися до розслідування чергової справи приватного детектива Віталія Самарцева у романі Сергія Дзюби.

 

 

 

Дивослово. 2020. № 10.

У новому номері журналу подано план-конспект уроку з узагальнення й систематизації вивченого про текст і складне синтаксичне ціле. Маємо можливість познайомитися із життєтворчістю лікаря-письменника з Полтавщини Володимира Ковпака. Розповідь про слов’янську писемність та причини її появи у статті «До джерела словесних скарбів». Аналізується творчий доробок відомого прикарпатського краєзнавця, письменника Йосипа Кащишина. Дізнаємося про мовну ситуацію в Україні та повернення літери ґ до українського правопису. Розглядається проза Лесі Українки через призму мистецького контексту.

 

 

 

 

Країна знань. 2020. № 7-8.

У новому номері журналу йдеться про винайдення чисел та як з їхньою допомогою можна виразити всі закономірності Всесвіту. Розповідається про систему візуалізації об’єктів естетичної геометрії. У розділі «Історія техніки» знайомство з пристроями, які використовують енергію вітру та історією винаходу шприца. Розглянемо термін «пріони» – інфекційний протеїн, його нову сторінку в біологічній та медичній науці. У цьому номері завершується знайомство з птахами Дніпровської заплави та продовжується екскурсія у світ історії залізничної справи і паровозів. Маємо можливість відвідати одеську музей-квартиру Пушкіна та познайомитися з історією його створення.

 

 

 

 

Мовознавство. 2020. № 4.

Новий номер журналу знайомить нас із нездійсненими прогнозами мови та які історичні уроки маємо засвоїти. Розглядається вивчення мемуарного дискурсу шляхом аналізу одного із найвідоміших творів Володимира Набокова. Надається дослідження творчості Роберта Бернса в українських перекладах Миколи Лукаша і Василя Мисика. У статті Л. Ф. Фоміної розглядаються назви сузір’їв в українських перекладах Біблійних книг. Описано значення лексеми виднокруг, яка функціонує як ключове слово в тексті однойменного роману польського письменника Веслава Мисливського.

 

 

 

 

 

Країна. 2020. № 42.

Новий номер журналу знайомить нас із видатними датами тижня та розповідає про найцікавіші події листопада. Економіст Тимофій Милованов дає оцінку українській економіці. Відвертий діалог з поетом Максимом Кривцовим та думка публіциста Олега Романчука щодо партії «Слуга народу» та українського президента. Пропонується цікава розмова про все з істориком Олександром Алфьоровим. Поетеса Катерина Девдери розповідає про 10 своїх улюблених книжок, а водій Микола Чистик оприлюднює власну чудову колекцію кораблів. Кінорежисер Олег Бійма ділиться цікавими спогадами про українську кінематографію, яка стала неподільною частиною власного життя.

 

 

 

Київ. 2020. № 9-10.

У новому номері журналу продовжуємо наше знайомство з романом-хронікою Сергія Грабара «Святополк II Ізяславович», двадцять років з життя Києва кінця ХI – початку ХII століть. Насолоджуємося поезією Миколи Петренко, В’ячеслава Гука та Ольги Ольхової. Публікується продовження «Щоденника» українського письменника-шістдесятника Івана Чендея. У розділі «Література і світ» маємо можливість долучитися до сучасної грецької поезії. Літературознавець та поетеса Алла Диба познайомить читачів з Михайлиною Коцюбинською, яка хотіла «Щоб Україна була справжньою». У розділі «Мистецтво» Любомир Медвідь завершує розповідь про феномен митця  Євгена Лисика.

 

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 44.

Новий номер журналу починається статтею «Розпач за розкладом», незважаючи на окремі несподіванки, вибори поки що стали цілком прогнозованими. Дізнаємося про те, як проходили місцеві вибори у Слов’янську. Долучимося до виборів у США, та з’ясуємо, чого чекати після оголошення результатів і чому військові і дипломати агітують проти Дональда Трампа. Розглядається питання чи ефективна нинішня боротьба з нелегальним ринком підакцизних товарів. Французький експерт оцінює наслідки енергетичної війни й долю «Північного потоку-2». Проєкт «Полярний Шовковий шлях», що потрібно Китаю від російської арктичної програми? Режисер фільму «Атлантида» розповідає про складне кіно і його глядача.

 

 

 

Економіка. Фінанси. Право. 2020 № 9.

У новому номері журналу розглядаються особливості формування моделі оцінювання мотивації персоналу підприємства на основі розрахунку інтегрального показника. Пропонуються та аналізуються функції, які виконує страхова система. Дізнаємося про особливості державної політики для підтримки розвитку авіаційної галузі. Описуються особливості дослідження та збору статистичної та аналітичної інформації стосовно сукупних витрат домогосподарств, зокрема рівня їх споживання та заощаджень. Обговорюються проблеми та напрямки удосконалення функціонування спеціалізованих антикорупційних органів.

 

 

 

 

Економіка України. 2020. № 9.

У новому номері журналу розглядається питання інтенсивності цифровізації економіки України. Дізнаємося про рівень розвитку вітчизняної науки та проаналізуємо взаємозв’язок її занепаду з показниками економіки України. Надана характеристика інституційних особливостей щодо володіння, користування і розпорядження майном територіальних громад. Пропонується новий методичний підхід до оцінювання рівня «агресивності» середовища виштовхування населення за кордон та моделювання інтенсивності зовнішньої міграції населення України. Дається аналіз визначення міграційної політики та сформульовано п’ять пріоритетних цілей і низка завдань міграційної політики України, які дають відповідь на виклики сьогодення.

 

 

 

 

Корреспондент. 2020. № 20.

Новий номер журналу починається оглядом подій тижня, які варті уваги. Дізнаємося про можливість отримання кредиту на оплату вакцини від COVID-19 і новини про перебіг президентських виборів в США. Розповідається про найскладніші вибори в історії України, як сходити на вибори і не «зламати мозок». Держава в смартфоні, чи так це? Революційна, зручна і головне безпечна програма Дія і як це уявляють чиновники? Посуха – 2020 року, неврожай, весняні блокування ринків – як це вплине на курс гривні, на ціни в магазинах, на експорт. Розглядаються питання тестування на COVID і як бути кожному з нас в разі потреби.

 

 

 

Вісник НАН України. 2020. № 9.

У новому номері журналу розглядаються питання щодо відновлення престижу науки в Україні та як змінити ставлення держави і українського суспільства до наукових досліджень, і зокрема до Національної академії наук України. Розповідається про необхідність розроблення і впровадження єдиної комплексної автоматизованої системи управління захистом морського узбережжя. Аналізуються наукові праці В. І. Вернадського та інших вчених про біосферу. Дізнаємося про проблему використання в Україні наукометричних показників. Рубрика «Люди науки» познайомить читачів з  дослідником рукописної і книжкової спадщини – Любов’ю Андріївною Дубровіною.

 

 

 

Слово і час. 2020. № 5.

У новому номері журналу розглядаються повість В. Винниченка «Краса і сила» і проза М. Горького та аналізується поетика й типологія індивідуальних стилів. Познайомимося з поетичним світом Василя Стуса і Осипа Мандельштама. Дізнаємося про співпрацю Івана Лизанівського та Михайла Возняка при підготовці тридцятитомного видання творів Івана Франка. Далі іде розповідь про сприйняття Шевченкової творчості в Малоросійському середовищі ХIХ ст. Долучимося до поезії Тодося Осьмачки та мотивів самотності у його творах. Аналізується творча діяльність Юрія Косача та досліджуються основні ідейно-естетичні чинники, що вплинули на формування самоідентичності письменника.

 

 

 

 

Наука та інновації. 2020. № 5.

У новому номері журналу розглядаються питання модернізації українського суспільства і з’ясовуються перспективи розвитку  вітчизняної науки та інновацій. Визначаються основні напрями системного посилення фіскальних функцій органів виконавчої влади. Узагальнюються та систематизуються відомості щодо політико-економічних засад еволюції популізму та його проявів. Дізнаємося про створення імітаторів запаху наркотичних засобів для дресирування службових собак: склад, принцип дії та правову основу використання. Розповідається про проєктування півмасок фільтрувальних респіраторів.

 

 

 

 

Новое время. 2020. № 41.

Новий номер журналу знайомить читачів з топ-10 подій тижня. Дізнаємося, як співвітчизники та жителі Білорусі бачать завершення масових антипрезидентських протестів в країні. Конституційна криза та чого очікувати. Відставлені головою держави топ-чиновники розкажуть про плюси і мінуси президента Володимира Зеленського та перспективи реформ в країні. Маємо можливість долучитися до перегляду найяскравіших знімків з президентських виборів в США. Розповідається про розробку та випробування вакцин від коронавірусу. Пропонується знайомство з ведучими ранкового шоу «Камтугеза» за лаштунками радіоефіру.

 

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2020. № 5.

У новому номері журналу розповідається про зловживання суб’єктивним сімейним правом. Розглядається проблема розмежування категорій «права людини» та «свободи людини». Дізнаємося про відповідність публічно-правових відносин процесуальним приписам нормативно-правових актів, що обумовлює процедурний характер суспільних правовідносин у сфері податкових спорів. Розкриваються особливості правового статусу комунальних унітарних підприємств в умовах євроінтеграції. Визначається сутність поняття «координація» та шляхи удосконалення правового захисту прав споживачів в Україні. 

 

 

 

 

Регіональна економіка. 2020. № 2.

У новому номері журналу проаналізовано негативні тенденції економіки регіонів під впливом карантинних заходів, запроваджених через епідемію COVID-19. Дізнаємося про ефективність використання механізмів співробітництва територіальних громад в умовах децентралізації влади. Досліджується моніторинг конкурентоспроможності регіонів. Оцінюється потенціал розвитку туристично-рекреаційної сфери та ефективність його використання в економіці регіонів України. Розглядаються особливості кластерної політики Європейського Союзу та України. Надається аналіз впливу інвестування на стан продовольчої безпеки. Висвітлюються сучасні наукові акценти щодо тінізації економіки як суспільно-економічного явища та вивчаються проблеми формування соціальної ексклюзії в Україні.

 

 

 

Фінансовий контроль. 2020. № 8.

Із нового номера журналу ми дізнаємося як розпилюють космічний бюджет та чому колишній флагман космічної промисловості ракет припинив свою працю. Розповідається про порушення на підприємстві, що фінансує будівництво доріг, аеродромів та стадіонів. Знайдемо відповіді  на поставлені питання та познайомимося з методикою розрахунку концесійних платежів. Розділ «Лікбез» ознайомить читачів з питаннями порушень бюджетного законодавства. Поціновувачі маяків дізнаються чому загасає найголовніший маяк країни.

 

 

 

 

Олімпійська арена. 2020. № 10.

Новий номер журналу познайомить читачів з найцікавішими новинами передолімпійського Токіо. Дізнаємося, чим «дихає» жіноча збірна з фехтування на шпагах та переконаємося, що жодні катаклізми не в змозі позбавити спортсменок прагнення удосконалювати свою майстерність. Розповідається про спортивно-оздоровчий захід для дітей і підлітків Sport Fest, який є продовженням Європейського тижня спорту в столиці. Маємо можливість долучитися до репортажу з Відкритого кубку країни з вільної боротьби, який проходив 16-18 жовтня в Києві та прийняв гостей із семи країн. Розділ «Легендарні імена» познайомить з людиною дивовижної долі, генієм висоти, Володимиром Ященко.

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2020. № 28-30.

У новому номері журналу розглядаються питання теорії й практики співпраці сім’ї та школи на сучасному етапі. Познайомимося з життєвим та творчим шляхом українського поета, прозаїка, драматурга – Леоніда Кіндратовича Чернова. У розділі «З конспектом на урок» дізнаємося про лексичне значення слова його однозначність і багатозначність. Пропонуються матеріали для вивчення творчості Івана Франка та інтимної  лірики Ліни Костенко. Розповідається про золоті розсипи поезії Наталії Горішної, Катерини Вербівської та Івана Дубініна. Розширюються та узагальнюються знання про фразеологізми.

Залиште коментар

Перейти до вмісту