Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Надзвичайна ситуація плюс. 2020. № 5-6.

До уваги читачів у новому номері журналу публікується огляд «Інфекційні хвороби: правове забезпечення захисту населення України». Коронавірус, найбільша криза з часів Другої світової війни, тож визначною умовою в подоланні будь якої інфекційної хвороби є належне правове забезпечення та неухильне дотримання законодавчих вимог. Маємо можливість ознайомитися з курсом публікацій щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Дізнатися правил пожежної безпеки у закладах освіти. Поради лікарів, що потрібно знати про гіпертонічну хворобу та вакцинопрофілактику. Як поводитись під час карантину для збереження здоров’я. Висвітлюються проблеми спалювання сміття та сухого листя, трави.

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 5.

У цьому номері: аналітичне дослідження провідного фахівця Національного інституту стратегічних досліджень про переваги використання дистанційної зайнятості працівників для роботодавців; юридичний коментар основних змін в Законі України «Про оренду державного та комунального майна»; роз’яснення про нове в Законі України «Про публічні закупівлі», які внесли істотні зміни у процес закупівель за державні кошти; короткий огляд нормативних актів, що були прийняті в квітні 2020 року; роз’яснення деяких питань щодо порядку надання окремих видів відпусток та розрахунку невикористаних днів відпусток для виплати компенсації; рекомендації щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в органах Пенсійного фонду; методичні матеріали для підвищення медіаграмотності «Деструктивні впливи та негативні наративи: інструменти виявлення і протидії»; інша статистична інформація.

 

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2020. № 5.

У центральній статті номеру з позицій основних стратегічних питань національної безпеки держави розглянуто особливості пандемії COVID-19, яка розгортається в умовах глобалізації і високотехнологічного розвитку суспільства. Можна ознайомитися із звітами про діяльність Національної академії наук України у 2015-2019 роках. Простежено зміни якості атмосферного повітря в Україні під впливом лісових пожеж на півночі України у квітні 2020 р.

 

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2020. № 16-18.

Новий номер журналу освячує метод «Діаграма поведінки героя» – засіб різнопланової характеристики персонажа. Метод допомагає позбавитися одноплановості в характеристиках образів. Дізнаємося про числівник, написання прийменників, види дієслова та про використання складних речень. Розповідається про мовленнєвий етикет українців, публікується цикл уроків розвитку мовлення. Вихованість, особливо мовленнєва є запорукою успіху в будь якій справі. Даються рекомендації до вивчення оповідання В. Дрозда «Білий кінь Шептало», в якому розглядаються проблеми свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності та мрії людини в суспільстві. Представлені підготовчі матеріали до ЗНО з української мови та літератури.

 

 

 

Дивослово. 2020. № 5.

У цьому номері, в розділі “На часі”, чотири статті, де обговорюється проєкт   Державного стандарту базової середньої освіти . У статті «Метафора в системі тропів» описано історію теоретичного осмислення тропів та розкрито його лінгвальну природу. Названо та проаналізовано основні різновиди метафори та метонімії. Стаття «Вивчаємо творість Лариси Даренської» ознайомить учнів із книжкою казок «Бабусин букет, або Квіткові казки для Ганнусі» та зацікавить творчістю сучасної письменниці та оперної співачки. У статті «Повернення козака/солдата додому: витоки й трансформації сюжету» розглянуто твори, побудовані  на історії козака/солдата, якому судилося відбути військову службу і повернутися з війни до родини. Цим людям, унаслідок перебування у війську судилося бути скаліченими тілесно, зазнати важких моральних уражень.

 

 

 

Дивослово. 2020. № 6.

У новому номері журналу обговорюється проєкт  Державного стандарту базової середньої освіти, в якому пропонується «об’єднати українську мову і зарубіжну літературу» в інтегрований предмет «українська мова». Розглядається питання, як зберегти літературу в школі та створити програми, які стануть концептуально новими, уповні відкриють учням весь ігровий, емоційно-естетичний, пізнавальний та виховний потенціал рідного художнього слова. Запропоновано цікаву форму проведення уроку – відвідування  віртуального літературного кафе. Відновлюються знання про напівзабуті слова. Розповідається про мову й мовлення, розглядається асоціація, її  походження та   значення, роль в усній комунікації. Дізнаємося про механізм сталінського контролю над культурним життям СРСР, зокрема ждановські ідеологічні чистки 1946 року в літературі, під впливом яких виробився своєрідний ритуал каяття і самокритики, до якого мали вдаватися письменники, щоб залишитися в радянській літературі. Знайомимося з особливостями творчого світу поета Юрія Драгана.  

 

 

Слово і Час. 2020. № 3.

В наступному номері журналу читачам запропоновано розширений погляд на історію становлення сучасних інтермедіальних студій. Проаналізовано стильову манеру ранньої прози Володимира Дрозда з погляду кінематографічної колористики й можливостей екранного моделювання пленеру як найбільш вільного просторового середовища для візуальної репрезентації образної думки. Проаналізовано панегіричну поему, присвячену Йоасафові Кроковському, важливій постаті в українському культурному житті та в українській православній Церкві XVII-XVIII ст. За матеріалами Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України опублікован матеріал «Шевченкіана в епістолії Петра Жура та Юрія Меженка 1960-1969 рр.»

 

 

 

 

Дзвін. 2020. № 3.

У новому номері часопису публікується роман Наталі Бистрих «Не чіпайте Сема». Роман про людину, характер якої був незламний, це історія про людину, яка всім серцем любила правду і істину, і не вірила стереотипам, і яка з твердістю і силою свого характеру зуміла не стати слугою зла, а вибрати сторону добра. Поетичні твори: Віталії Бабущак, Миколи Романюка, Бориса Костирі. Новели Сніжани Божок, Вадима Гріна. «Psyhoромантичні казки» Ірини Пушкарук, яка вірить, що дива в цьому житті можливі. Мандрівними дорогами нас веде Олена Касяненко «У світі немає маленьких країн», розповідь про поїздку до столиці Данії Копенгаген. Орися Грудка, журналістка, мандрівниця розповідає про «Homo Hitchhikirus» людину, яка подорожує автостопом.

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 24.

Центральна тема цього номеру журналу: заробітчани. Читач може дізнатися: чи спроможна влада подбати про трудових мігрантів; чому владі варто використовувати потенціал заробітчан, щоб розвивати внутрішнє виробництво; про роль заробітчан в економіці України; що відбувається на європейському ринку праці без українських заробітчан. Також можна прочитати розмову з Анкою Фельдгузен, Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні, про наслідки санітарної кризи, геополітичний баланс у Східній Європі, врегулювання конфлікту на Донбасі та економічну співпрацю двох країн. У статті «Дно в деталях» можна дізнатися про нинішній стан і перспективи української економіки. Розмова з лікарем-реаніматологом Романом Собко, який був на піку епідемії COVID-19 в складі бригад, що допомагали італійським медикам протистояти епідемії. У рубриці «Спадок» можна прочитати як у 1920-1930-х роках на Галичині стрімко набув популярності культ військових могил, ушанування яких припадало на Зелені свята.

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020 № 6.

Ще раз про миття рук, стаття «10 заповідей про миття рук» нагадає, що чистота рук – тема, здавалося б, давно заїжджена, але від цього не менш актуальна,  так як багато інфекційних захворювань, не кажучи вже про коронавірус, потрапляють в організм через ненадто чисті руки. Згадується про лікування пацієнтів за допомогою п’явок.  Нині людство почало активно згадувати старовинні методи лікування й давні природні рецепти , про це  у статті «Лікуємо п’явками». У розділі «Громадська безпека» читайте про найвідоміші епідемії в історії людства такі як чума , холера, іспанський грип (Іспанка), чорна віспа, малярія, ВІЛ/СНІД   і  звичайно  коронавірус. Також із цього розділу ви дізнаєтесь яка різниця між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом. 

 

 

 

 

Новое время. 2020 № 21.

Сім років тому три українця придумали онлайн-платформу Preplay, яка зручно зв’язала викладачів будь-яких мов і їх учнів з різних країн. А глобальний карантин став для цієї ідеї золотою порою: за  останні місяці компанія подвоїла свою відвідуваність, досягнувши майже до 3,7 млн., про це- в статті «Язык до миллиарда доведет». У статті “Держать удар” Мелінда Сіммонс, посол Великобританії в Україні, ділиться враженнями від роботи уряду Дениса Шмигаля, визнає, як  щоденні тренування з боксерською грушею краще допомагають на дипломатичній службі, і розповідає дивовижну історію своєї родини. Про глибокі расові розбіжності, посилені економічною кризою і неоднозначною позицією президента Дональда Трампа, які підірвали стабільність США, читайте в статті «Страх и ненависть в Америке».

 

 

Українська культура. 2020 № 1-2.

У статті «Троянська війна ще триває» Оксана Забужко, значення якої в сучасній української літератури та загалом культурі неможливо переоцінити, відкриває Україну та ії самобутність  не лише світовій спільноті, а почасти й самим українцям, адже так довго нам намагалися довести, що і ми, і  наша культура  другосортні й нецікаві. «Культурною бомбою», що несподівано «вибухнула» в українському та більше світовому кінематографі, можна назвати перемогу документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик на щорічному кінофестивалі незалежного кіно, який пройшов у США, місто Сандекс, штат ЮТА, в категорії світового документального кіно,  про це у статті «Попелюшка на балу».

 

 

 

Економіка України. 2020 № 4.

У розділі «Соціальні проблеми в практиці управління» досліджено проблеми розвитку сфери житлово-комунальних послуг українських міст, запропоновано пропозиції щодо її реформування на основі використання економічних  і правових підходів, розглянуті економіко-правові інструменти прийняття рішень, що  доцільно використовувати комплексно, з урахуванням ситуації, яка складається у сфері ЖКП українських міст, та можливостей адаптації європейського досвіду. У статті «Передумови і стратегічні пріоритети смарт-спеціалізації регіону» проаналізовано структуру економіки Запорізького регіону за обсягами випуску продукції та послуг, структурою  зайнятості найманих працівників, концентрацією основних видів економічної діяльності. У статті «Інвестування ІКТ – інновацій в національній економіці за рахунок коштів загальнообов`язкової накопичувальної пенсійної системи» досліджено відповідність поданого до Верховної Ради України законопроекту «Про  загальнообов`язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» викликам, які стоять перед такого роду системами в плані їх можливості зберегти  й примножити пенсійні заощадження, забезпечити інвестування національної економіки, зокрема щодо впровадження ІКТ-інновацій.     

 

 

Кореспондент. 2020 № 8-10.

Пандемія  COVID – 19 в Європі пішла на спад і держави континенту почали підраховувати втрати – демографічні та економічні, про це в статті “Старушка в опасности” . У статті  «Ледяной ветерок из Гонконга» повідомляється про суперечку між Китаєм і Америкою щодо Гонконгу, де насправді  розкручується туга спіраль глобального геополітичного конфлікту, який вже впливає на світову економіку. А значить опосередковано вплине на майбутнє кожного з нас. Це ще не холодна війна часів протистояння США і СРСР, але з кожним місяцем напруга зростає.    Україна вже третій місяць живе в режимі карантину, стаття “Мощная господдержка” про обіцянки влади в підтримці населенню і бізнесу в подоланні рукотворної кризи, Кореспондент проаналізував ці обіцянки і порівняв їх з реальним втіленням у життя.    

 

 

 

Вокруг света. 2020 №5-6.

Не всі зрозуміли, що сталося 30 травня 2020. У той час як по всій планеті туризм фактично зупинено, відбувся політ в космос, що відкриває реальну перспективу туризму космічного. Звичайно, люди літали в космос неодноразово. Тільки цього разу астронавти полетіли на кораблі багаторазового використання, повністю керованому за допомогою сенсорних екранів.    В епоху віртуальних чатів і постійного поспіху людям необхідний привід поспілкуватися наживо і насолодитися моментом. На думку британців, кращого приводу ніж чаювання – не вигадаєш. Кореспондент “Вокруг света” побував у Лондоні, в головному магазині компанії  TWININGS TEA, на такому чаюванні, про це читайте в статті «Умное чаепитие».

 

 

 

Финансовый контроль. 2020 №4.

Стаття «Як розкрадають психлікарні» розповість про незаконну виплату зарплатні, списання «наліво» харчів та пального, сумнівну оренду приміщень у закладах психіатрії  Чернігівщини, які  призвели до втрат 1.7 мільйона бюджетних гривень. У статті «Дистанційна зарплата вчителя» фаховий виклад про те, яку платню  отримає педагог, працюючи на віддаленому доступі, та чи зберігається заробіток, коли закриті школи. У розділі «Запитання та відповіді» фахівці відповідають на питання читачів: як правильно відобразити в обліку надходження від оприбуткування  активів після списання засобів та визначити код класифікації доходів бюджету? Чим визначаються методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про зменшення корисності активів  та її розкриття  у фінансовій звітності?

 

 

 

Мовознавство. 2020 № 1.

У статті «Українсько-польські етномовні взаємини давнього періоду» розглянуто етнічні  та мовні взаємини українців і поляків в історичній ретроспективі, відзначено, що російські великодержавні шовіністи  вважали і вважають українців росіянами, які «ополячилися», а українську мову – «російсько-польським  діалектом», з іншого боку, деякі польські політики заявляли, що українці – це поляки, які зазнали російського впливу. У статті «Граматика оцінки: морфологічні категорії української мови: монографія», авторка О. Халіман глибоко осмислила та описала явище граматикалізації  лінгво-філософської категорії оцінки, що передусім знаходить  вираження в системі граматики та граматичної стилістики. Авторка зробила вдалу спробу розкрити прагматичний потенціал граматичних категорій, беручи до уваги ментальність українців.