Шановні читачі!

Пропонуємо ознайомиться з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань у березні 2021 року.

Демографія та соціальна економіка. 2020. № 4.

Новий номер журналу знайомить читачів із дослідженнями загальних аспектів створення реєстрів населення у країнах Північної Європи. Розглядаються питання міграції населення в період пандемії COVID-19. Дізнаємося про вплив тимчасового працевлаштування за кордоном на дітородну активність зворотних мігрантів із України. Розповідається про важливість формування середнього класу для суспільства і доцільність розробки відповідної політики. Систематизуються і аналізуються сучасні теоретичні погляди на роль і місце інституцій у суспільному розвитку. Надається оцінка впливу сучасних базових структурних трансформацій у суспільстві на самоорганізацію населення в контексті накопичення соціального капіталу.

 

 

 

 

Соціальний захист сьогодні. 2020. № 11-12.

 З 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати, у розділі «Важливо» читайте інтерв’ю із міністеркою соціальної політики Мариною Лазебною про темпи зростання прожиткового мінімуму  та подальшу долю пільг, про перегляд  механізмів індексації пенсій, монетизацію пільгового проїзду  та темпи зростання прожиткового мінімуму. У розділі «Пріоритети урядової політики» читайте про захист прав дітей, всеукраїнське навчання з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству , повідомляється про реалізацію програми, яку Уряд  запровадив для підтримки громадян, що перебувають на самоізоляції.   У розділі «Актуально» читайте про підтримку захисників України в одному з головних напрямків у роботі столичної служби зайнятості.  В цьому ж розділі Міністерство цифрової трансформації України запустило портал з інформацією про всі державні послуги, в яких виконавчі документи дозволено пред’являти в електронній формі.   

 

 

Країна. 2020. № 50.

Новий номер журналу знайомить нас із головними подіями, висловлюваннями, фотографіями та емоціями 2020 року. Головний редактор київського видавництва «Пропала грамота» Олексій Бешуля розповідає про шість книжок свого видавництва та як зробити кожну книжку привабливою та зрозумілою. У розділі «Афіша» познайомимося з прем’єрою вистави «Дім» за п’єсою британки Ніколи Маккартні та найцікавішими подіями січня. Науковиця в галузі соціоекономіки Елла Лібанова дає оцінку якості життя людей. Дізнаємося про 10 природних явищ, які паралізували життя міст. Історикиня Тетяна Тороповська ділиться спогадами про життя сина, який пішов добровольцем на фронт та загинув. У розділі «Історія» описуються події в Одесі на початку ХХ ст.

 

 

 

Новое время. 2020. №.1-3.

Новий номер журналу знайомить читачів із топ-10 подій тижня. Дізнаємося, що думають відомі в Україні росіяни про перспективи протестного руху на підтримку Олексія Навального в РФ. Голова офісу президента Андрій Єрмак розповідає про рік роботи та керування широким колом важливих державних питань. Маємо можливість долучитися до знайомства із зимовим курортом № 1,  карпатським Буковелем. Підприємець Василь Хмельницький розповість, за допомогою яких важелів можна за короткий термін зрушити економіку України з мертвої точки. Пандемія сповіщає про народження нової індустрії – світанку цифрової медицини. У спецпроєкті «Перемогти корону» розміщено 10 кращих статей про війну з пандемією. Публікується матеріал про створення Молдавської автономної республіки на території України.

 

 

Український тиждень. 2020. № 52.

Бюджет другого уряду Зеленського виявився  менш соціально орієнтованим, аніж уряду Олексія Гончарука, із статті «Між словом і ділом» ви дізнаєтеся, які сфери виявилися пріоритетними для влади у бюджеті на 2021 рік. У 2020 році НАТО підтримувало Україну в сферах  командування й управління, протидії  вибуховим пристроям і медичної реабілітації поранених військовослужбовців, із статті «Розширити можливості» ви дізнаєтеся, як розвиватимуться відносини НАТО – Україна у 2021 році. У 2020 році найбільший поштовх отримали технології зв’язку та комунікації, цифрової освіти та цифрової комерції, стаття «Цифрові падіння та злети» про те, як пандемія вплинула на IT – ринок. А у статті «Антропофаги,аспанфути, парнасці» розповідається,  яким був мистецький Київ сто років тому.

 

 

 

Новое время. 2021. № 4.

У статті «В гостях у президента» розповідається, як все влаштовано в епіцентрі світової політики – Білому домі (який забезпечує максимально сприятливі умови для життя і ефективної роботи  єдиної людини – президента) , куди зовсім нещодавно в’їхав новий президент США Джо Байден. У розпал світової гонки за вакцинами від COVID – 19 більше половини наших співвітчизників навідріз відмовляються робити щеплення. І все через страх побічних дій, недовіри до фармацевтів  і віри в те, що шляхом вакцинації американський мільярдер Білл Гейтс хоче вживити в голови українців свій чіп, про це читайте у статті «Украинская болезнь» . У статті «Разговор с другом» відомий письменник Сергій Жадан ставить своєму, не менш відомому, товаришеві – музиканту Святославу Вакарчуку кілька особистих питань і отримує на них абсолютно відверті відповіді.

 

 

Вокруг света. 2020. № 12.

Останній номер журналу за 2020 рік пропонує читачам побувати на Тайвані та побачити чудо – країну-вундеркінда. Познайомитися з «Американською історією жаху» і зрозуміти, на якій маленькій планеті ми живемо. Здійснити віртуальну екскурсію Європою – оглянути мости, що зображені на купюрах різних країн. Переглянути змістовний фотопроєкт «Тепловой удар» про глобальне потепління, міграцію тварин, переселення корінного населення Аляски. У розділі «Космос» маємо можливість розглянути ознаки життя у Всесвіті. Дізнаємося, які органи і частини людського тіла вчені збираються в разі “поломки” замінювати штучними, а які вже замінюють? У розділі «Кримінальне чтиво» згадуються відомі історичні особистості з репутацією завзятих отруйників.

 

 

 

Офтальмологический журнал. 2021. № 1.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.