Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

Офтальмологический журнал. 2019. № 1.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

 

Надзвичайна ситуація плюс. 2020. № 2.

У цьому номері йде розповідь про пожежі, що тривають в Австралії вже п’ять місяців. Вогонь безжалісно винищує незаймані ліси континенту, тварин які там мешкають, змушує людей залишати свої домівки через великий ризик небезпеки, а вогнеборців – невтомно вести двобій зі смертоносною стихією. Публікується спецкурс щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Лікар-стоматолог дає поради: як зберегти зуби та ясна здоровими, як правильно доглядати за ротовою порожниною, чому профілактика важлива. У розділі «Домедична допомога» получимо поради як правильно надати допомогу при кровотечах до прибуття медичного працівника.  Цікава розповідь про пластиковий посуд , як джерело небезпеки. Та багато іншої корисної та цікавої інформації.

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020 № 3.

У номері ми маємо можливість дізнатися як уникнути авітамінозу, що таке антропозоонози, ознайомитися з проблемою йододефіциту та порадами як захистити себе і свою родину. Наше здоров’я значною мірою залежить від кожного з нас. Публікуються зразки інструкцій з пожежної безпеки в закладах освіти, як готуватись до дачного сезону та забезпечити протипожежний  захист дачних ділянок. Правила безпеки життя, небезпечні селфі. Корисні поради про березовий сік та як адаптуватись до переходу на літній час.

 

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 2.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з основними показниками бюджету Пенсійоного фонду України на 2020 рік; юридичний коментар законодавчих норм про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог при виконанні господарських договорів та правова позиція Верховного Суду України при розгляді таких справ; роз’яснення фахівця по роботі з персоналом про питання, пов’язані з регулюванням відносин, що виникають у зв’язку з наданням відпусток державним службовцям, виплатою компенсації за невикористану відпустку, лікарняного під час відпустки та деякі інші питання; дискусія навколо проведеного Урядом експериментального «електронного перепису населення» та її презентація; огляд основних положень проекту нового Трудового кодексу України, які спричинили найбільше запитань у профспілок та громадськості, та про те, як аналогічні норми працюють в інших країнах.

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2020. № 1.

У цьому номері журналу опубліковані статті з актуальних питань міжнародного цивільного права та публічного права.

 

 

 

 

 

 

Економіка України. 2020. № 2.

До уваги читачів запропонована стаття польського вченого-економіста Гжегожа В. Колодко «Економіка Нового прагматизму», в якій наголошено, що сучасна економічна думка не повною мірою пропонує те, на що чекають від неї, оскільки вона незадовільно пояснює явища та процеси і не надає ефективних методів боротьби з виниклими проблемами. Досліджено економіки держав з точки зору факторів, які мінімізують ризики політичної нестабільності та впливу неформальних інститутів. Уточнено зміст фінансування державного бюджету та висвітлено його значення в управлінні державними фінансами; проведено аналіз динаміки показників фінансування державного бюджету України протягом останніх років. Проаналізовано тенденції та потенціал розвитку ринку краудфандингу в Україні; досліджено специфіку розвитку краудфандингу в Німеччині.

 

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2020. № 2.

У головній статті номеру проаналізовані базові проблеми функціонування вітчизняної космічної галузі, автор попереджає, що подальше зволікання з виробленням продуманої космічної стратегії не лише може призвести до втрати Україною статусу космічної держави, а й загрожує перспективам подальшого розвитку країни. Наведено основні результати досліджень навколоземного космічного простору, інших планет Сонячної системи, їх супутників та астероїдів. Публікуються матеріали засідань Президії НАН України.

Країна знань. 2020. № 1.

Ви звичайно ж читали про маленького принца з астероїда під номером В-612, який має здатність притягувати до себе серця назавжди. Людина, яка про нього написала, французький письменник і льотчик Антуан де Сент-Екзюпері . Про життя цієї видатної людини читайте у статті «Від короля-солнце до маленького принца. Антуан де Сент-Екзюпері». Про чотирьох фізиків, учасників атомного проекту в СРСР Олександра Лейпунського, Овсія Лейпунського, Дори Лейпунської і Костянтина Петржака, читайте у розділі «Наука в особистостях». У продовженні “атомної теми” читайте про Кирила Синельникова – радянського, українського фізика, під керівництвом якого було розщеплено атом.

Новое время страны. 2020. № 7.

У світі, в тому числі в Європі, зростає число інфікованих короновірусом COVID-19, НВ надає ключові факти про новий штам вірусу, епіцентром якого став китайський Ухань, подробиці у статті «Болезненное состояние». У статті «Дерзость украинской мечты» розповідається про те, як середня зарплата в $ 1тис. цілком може стати національною ідеєю та як цю мрію реалізувати. У статті «Накормим Европу» ви дізнаєтеся як вітчизняні компанії завалюють Європу їжею: незважаючи на квоти, за чотири роки Україна виросла до третього за розмірами постачальника продовольства в ЄС. У статті «Какая дичь» можна прочитати про азіатську кухню з гастрономічними вишукуваннями з бамбукових щурів і кажанів яка сприяє розвитку багатомільярдного ринку дикої природи, четвертого за величиною джерела кримінальних доходів. Зіткнувшись із загрозою коронавіруса, Китай намагається цю махину зупинити.

 

 

Дзвін. 2019. № 11-12.

У цьому випуску часопису вміщено велику кількість матеріалів: публіцистика і літературно-критичні твори та дослідження, новини поезії та мистецтва. У часопису друкується роман Олександера Шугая «Ліна Костенко: я все, що я люблю» в якому редактор ділиться спогадами про написання рукопису відомої поетеси. Які сюрпризи і випробування прийшлось йому пройти, щоб збірка Поетеси побачила світ. Роман Зіновія Легкого «Розплата», який получив диплом і спеціальну відзнаку «Сеньйор».  Закінчення історичної повісті Василя Марочкіна «Чотири бочки токаю», в якій яскраво описані етнографічні та культурознавчі аспекти. Чудова розповідь Петра Сов’яка про історію українських вітальніх (таборових) листівок . Поетичні твори: Ігоря Павлюка, Василя Рябого, Ольги Кіс, Віктора Палинського, Василя Щеглюка.

 

 

 

Київ. 2020. № 1-2.

У новому номері літературно-художнього журналу можна прочитати продовження «Щоденника» Івана Чендея, відомого закарпатського письменника, кіносценариста. Цікаві повісті Григорія Кияшко «Гіркий хліб» та Йосипа Струцюка «Потомок Ілька Муровця». Поезію Олега Гончаренко, Надії Стрем, Назарія Назарова. У розділі критика стаття Сергія Ткаченко про «Перекладацтво як небезпечну професію». Чудову розповідь Віктора Палинського про твори живописі Роксоляни Прийми-Таміоли. Її малярські твори є у музейних збірнях і приватних колекціях України, Польщі, Англії… Кажуть що її картини допомагають здолати хаос. Петро Нестеренко розповідає про мандрівну музу Миколи Шелеста. За картинами М. Шелеста можна подорожувати різними країнами світу. Творчість митця увійшла до золотої скарбниці мистецької спадщини України.