Шановні користувачі!

Представляємо деякі книги, які поповнили фонд бібліотеки у жовтні 2021 року.

 

Бакман, Фредрік. Ми проти вас: роман / Фредрік Бакман; пер. зі швед. Софії Волковецької. – Київ : Книголав, 2020. – 488 с. – (Серія «Полиця бестселер»).

«Ми проти вас» – продовження історії про мешканців Бйорнстада, розпочатої в романі Фредріка Бакмана «Ведмеже місто». Події, що сталися в містечку навесні, призвели до кризи клубу «Бйорнстад-Хокей» та до загострення боротьби між містечками Бйорнстад і Гед. Тепер це не лише спортивне протистояння – це бій за виживання, сплетений із політичних інтриг, непростих рішень та гострих вчинків, що мають «ефект метелика». Та окрім великої спільної боротьби, кожен із «ведмедів» – Беньї, Майя, Петер, Міра, Ана, Лео, Бубу, Амат та інші персонажі, дехто з яких з’являється у Бйорнстаді вперше, – мусить витримувати ще й свою власну боротьбу, яка ведеться на межі страху й мужності, любові й ненависті, прощення і насильства. Тож чи справді хокей – це просто гра? Для чого потрібна перемога? І чи можливо наодинці, без команди, вистояти, коли ти раптом опиняєшся проти всіх?

 

 

 

Бондар О.М. Убивчий аромат цитрусових : роман. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 184 с.

Покинута чоловіком, залишившись з дитиною на руках, Ганя змушена розпрощатися з мрією про вищу освіту. Аби звести кінці з кінцями, дівчина працює прибиральницею в офісному приміщенні і, як і кожна молода жінка, мріє про кохання та сімейний затишок. Зненацька доля їй посміхається, і Ганя зустрічає омріяного принца, а згодом сягає стрімкого кар’єрного злету. Здається, ніщо не може завадити омріяному щастю, але війна та надмірні амбіції жінки вносять свої жорсткі корективи.

 

 

 

 

 

Олена Волинська. Шляхом обраних: повість. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 172 с.

Чи завжди ми знаємо, яким життєвим шляхом піти? Як бути, якщо цей вибір зробили за нас найрідніші?

Розшукуючи свого десятирічного сина Назара, Віктор Тодоренко дізнається про серію дивних зникнень дітей в родині Воронченків, з якої походить його дружина Ліза. У руках Віктора опиняється щоденник Алекса Багрова, в якому йдеться про таємничий «Шлях обраних», прогулянку яким здійснили усі нащадки їхнього талановитого роду. Через сімнадцять днів Назар повертається. Але чи це досі той самий хлопчик? Заручившись підтримкою фотографа Стаса Дяченка, чий особливий фотоапарат дозволяє побачити невидимі для людського ока речі, Віктор знаходить стежку кольору іржі. Він їде туди разом із Назаром, аби повернути подарунок загадкового Гостя, який змінив долю цілого роду. Віктор готовий до двобою із мороком, який там зачаївся. Але він не уявляє, хто стане його супротивником

 

 

Грінченко Б.Д. Сонячний промінь : вибрані твори. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 196 с.

Борис Дмитрович Грінченко (1863-1910) в українській літературі постать, безперечно, помітна і важлива. Він був відомий як поет, письменник, публіцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, критик, історик, педагог, перекладач, просвітницький і громадський діяч. Повість «Сонячний промінь» відображує діяльність інтелігента, небайдужого до долі власного народу, що бореться за розвиток культури рідної мови. У творі описуються взаємини української інтелігенції із селянством, щирість справжнього кохання, засуджується підступність та жорстокість.

 

 

 

 

 

Пиріг Р. Я. Михайло Грушевський: життєпис на тлі доби / Руслан Пиріг, Віталій Тельвак. – Херсон : Видавництво ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. – 572 с.

На великому історіографічному і джерельному матеріалі відтворено життєпис видатного українського інтелектуала, громадсько-політичного і державного діяча Михайла Грушевського. Висвітлено величезну наукову, видавничу й організаторську роботу вченого, його різнопланову громадську та політичну працю, послідовне обстоювання своїх світоглядних позицій, вимушене балансування між історією і політикою. Життєпис Великого Українця реконструйовано в контексті еволюції тогочасного українського суспільства та на тлі бурхливих подій минулого Центрально- Східної Європи XIX – першої третини XX століття.

 

 

 

Дубчак Ольга Чути українською. У світі звукі [у] і букв / Ольга Дубчак. – Київ : Віхола, 2021. – 192 с. – (Серія «Наукпоп»).

Чи знаєте ви, що голосних в українській мові приблизно в п’ять разів менше, ніж приголосних? Чи чули ви про нескладотворчі звуки? А про літеру Шредінґера? Чи відомо вам, що шиплячі постійно мімікрують під інші приголосні української мови? Якщо чесно: ви все це знаєте. І навіть якщо вам здається, що ви гадки не маєте, за яким принципом слід вимовляти ті чи інші звуки, ваші мовна свідомість і мовленнєвий апарат роблять це бездоганно. Книжка «Чути українською» не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Це вже робила колись ваша вчителька української мови та літератури. Завдання книжки – пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще – чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова – це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.

 

 

 

Журавель Юрій Знай наших / Юрій Журавель. – Рівне 2019. – 127с.

У ваших руках перша книга серії «Знай наших». Зразу після її народження продовжую писати і малювати наступну, бо часу немає. Вже шість років іде війна на нашій землі і ворог не відступає Він розуміє, що подолати нас у чесному гарячому двобої він не зможе, тому вдається до підступних хитрощів і ми вкотре починаємо програвати, так звану, гібридну війну.

 

 

 

 

 

Масові розстріли: Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944 = Масавыя расстрэлы : Халакост паміж Балтійськім і чорним марам, 1941-1944.- Київ : «Фамільна друкарня Huss», 2021. – 340 с.

У червні 1941 р. Німецький Райх разом зі своїми союзниками напав на Радянський Союз. У цій війні на винищення загинули 14 мільйонів цивільних осіб, серед яких було понад 2 мільйони євреїв. Більшість євреїв стали жертвами масових розстрілів або задихнулися в так званих ґазваґенах («душогубках»). Також загинули близько ЗО тисяч ромів і 17 тисяч пацієнтів психіатричних лікарень. Масштабні вбивства чинили мобільні розстрільні підрозділи (айнзацгрупи) поліції безпеки та служби безпеки СС, формування поліції охорони порядку, армії, військ СС, а також місцеві помічники. Виставка «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941 – 1944» документує злочини та вшановує пам’ять загиблих.

 

 

Карпенко-Карий І.К. Житейське море. Суєта : п’єси. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 184 с.

Іван Карпенко-Карий – корифей української п’єси, утвердив жанр комедії в українській літературі як канонічну універсальну форму художнього зображення і моделювання найрізноманітніших проявів взаємин між людьми та організації їхнього внутрішнього світу в системі координат загальнолюдських цінностей.

 

 

 

 

 

Куліш П.О. 97: вибрані п’єси. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2021. – 196 с.

Микола Куліш – український драматург, представник Розстріляного Відродження. Перші його твори – це сатиричні вірші, фейлетони, епіграми, що з’являються на сторінках учнівських рукописних журналів «Наша жизнь», «Колючка», «Стрела», «Веселое язычество», ініціатором і редактором яких він сам і був. До даної збірки увійшли п’єси «97», «Хулій Хурина» та «Закут».

 

 

 

 

 

Осипенко О. Сільське населення та «трудові громади» Півдня України в губернаторстві «Трансністрія» 1941-1944 рр.: соціально-історичний аспект : монографія / Олександр Осипенко ; відп. ред М І Михайлуца – Одеса: ФОП Бондаренко М. О , 2021. – 180 с

Монографія присвячена історії сільського населення Півдня України в контексті окупаційної політики румун в губернаторстві «Трансністрія». На основі широкого пласту джерел проаналізовано нормативно-правову базу діяльності органів окупаційної влади в досліджуваному нами регіоні. Комплексно розглянуто соціально-економічну політику румун в сільській місцевості, зокрема системи визиску податків та методів стимулювання роботи сільських трудівників. Здійснено аналіз духовно-культурного та повсякденного життя сільського населення в умовах румунської окупації.

 

 

 

Олесь Осадчий. Доставка свободи гарантується : фантастична повість. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 192 с.

Галактика «Чумацький Шлях». Майбутнє. Капітан космічного корабля Гаррі Том, у якого конфіскували зореліт, заливає своє горе у барі на Землі, де несподівано отримує привабливу пропозицію – отримати у подарунок надтехно-логічний корабель. Але в свою чергу він має виконати небезпечну місію – очолити доставку спец-пасажира на одну з вільних планет, щоб зберегти її незалежність.

 

 

 

 

 

Олег Сенцов 4з половиною кроки [Текст]: коротка проза / Олег Сенцов ; переклад з рос. Сергія Осоки. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 248 с.

«4 з половиною кроки» – збірка малої прози Олега Сенцова, написана в російській тюрмі. Що відчуває людина, вперше потрапивши до в’язниці? Як за товстими стінами й тьмяними вікнами з подвійними ґратами, у тісних і брудних камерах живуть арештанти? Яких правил і законів доводиться дотримуватися, опинившись там? Автор розповідає про життя в’язнів та про обставини, що привели їх у неволю, максимально об’єктивно й відсторонено – не виправдовує, не засуджує, лише засвідчує. Разючі, часом жахливі факти поруч із вивіреними точними деталями створюють переконливе тло, на якому й розгортаються події чиїхось життів. Автор здебільшого не робить висновків – він залишає це право читачеві.

 

 

 

Олег Сенцов Хроніка одного голодування : щоденник / Олег Сенцов; переклад з рос. Сергія Осоки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 544 с.

«Хроніка одного голодування» – тюремний щоденник, який кремлівський в’язень Олег Сенцов почав вести у травні 2018 року, на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів. День за днем, протягом 145-ти днів, незважаючи на моральний тиск і фізичне виснаження, дрібним нерозбірливим почерком у зошиті Олег відверто, різко і гранично точно фіксував свої тюремні будні в російській в’язниці, спостереження і думки. Після звільнення автору дивом вдалося ви-везти свої записи із Росії. Тепер із «Хронікою одного голодування» може познайомитися і український читач.

 

 

 

Шарий А. Дунай ріка імперій / Шарий Андрій / ДША/ –  Київ, 2020. – 300 с.

Дунай – водний горизонт нової Європи, кривий західно-східний спис на який історія понанизувала сотні подій. Ось цим і цікавий Дунай, як жодна інша річка Старого Світу. Немає в Європі іншого такого бувалого свідка того, з яким болем та муками цей старий світ трансформується у новий. Саме тут багато століть тому сплелися силові Ліни германського, романського, слов’янського, угорського, східного світів; тут виникла сучасна Європа; на цих берегах панували і впали щонайменше сім імперій – Римська, Візантійська, Габсбурзька, Османська, Німецька, нацистська, радянська; найрізноманітніші народи споруджували на цих берегах пантеони безсмертним богам і полеглим героям, складали тра¬гічні та піднесені дунайські міфи. Від колишнього нацистського концтабору Маутгаузен до колишнього міста соціалістичного майбутнього, що будували в чистому полі, від фундаментів до фабричних труб бетонного Сталінвароша – всього лише неповний день неквапливого шляху річкою.

 

 

Якобчук В.П., Ходаківський Є.І., Литвинчук І.Л. та ін. Інструменти мікро- і макроекономіки в публічному управлінні : навч. посіб. / В.П. Якобчук, Є.І. Ходаківський, І.Л. Литвинчук, Л.І.Симоненко , В.А. Довженко, О.В. Захаріна, С.В. Тищенко , О.В. Іванюк, І.В. Кравець , Н.С. Пугачова; за заг. ред. В.П. Якобчук. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. – 406 с.

Навчальний посібник на основі узагальнення фундаментальних теорій вітчизняної і світової економічної науки та практики господарювання висвітлює загальні основи соціально-економічного розвитку суспільства, теоретичні засади мікро- та макроекономіки в публічному управлінні. Теоретичний матеріал органічно доповнюється навчальним тренінгом, тестами, завданнями, задачами, ілюструється схемами, таблицями, рисунками, графіками, що сприятиме інтенсифікації та покращенню результативності навчального процесу.

 

 

 

Пилипчук, Дмитро. Словники української мови : бібліогр. покажчик / упорядник та автор передм. Дмитро Пилипчук. – Київ :ВЦ «Просвіта», 2020. – 1072 с.

Це перший бібліографічний покажчик про паперові публікації слов­ників української мови, укладений за принципом максимальної повноти. Охоплено видання за період з 1596 до 2018 року включно. Загалом у покаж­чику 9244 бібліографічні нотатки. В розділі І «Книжкові видання в Україні: 1627-2018» описано 8036 словників, розділі II «Книжкові видання в інших країнах світу : 1596-2018» – 556 словників, а в розділі III «Окремі публіка­ції в періодичних і продовжуваних виданнях та прикнижкові словники : 1793-2018» зафіксовано 652 публікації. Бібліографічні записи систематизо­вано за хронологією, а в розділі II – ще й за країнами видання. Видання адресоване фахівцям усіх галузей знань.