Шановні користувачі!

Представляємо деякі книги, які поповнили фонд бібліотеки у вересні 2021 року.

 

Бандера Степан Перспективи Української Революції / упоряд. С. Ленкавський – Київ : Наш Формат, 2021. – 664 с. : іл.

«Перспективи Української Революції» – це зібрання статей Степана Бандери, що вийшло друком у Мюнхені 1978 року. На відміну від інших репринтів, у цій книжці додано передмову Олександра Сича, глосарій рідковживаних, малозрозумілих і діалектних слів, іменний і географічний покажчики. Також за допомогою QR-кодів читач зможе потрапити в онлайн-медіатеку, де зібрано оцифровані видання середини минулого сторіччя, у яких публікувався автор. А ще там можна побачити десятки зображень, пов’язаних із життям Степана Бандери та діяльністю ОУН, і навіть почути живу мову Провідника.

 

 

 

Марта Богачевська-Хомяк. Громада – епіскоп – Церква : Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США / авториз. переклад з англ. Романа Скакуна. Львів: Український католицький університет, 2021. – 520 с.

Константин Богачевський (1884-1961) – другий єпископ, призначений Апостольською столицею для опіки над українцями – греко-католиками у США, і перший митрополит створеної в 1958 р. Філадельфійської митрополії. Обійнявши управу над роздертою чварами й фінансово збанкрутованою емігрантською Церквою, він зумів перетворити її на самодостатню інституцію, що в 1990-х рр. змогла надати велику допомогу Церкві-матері в Україні у період її відродження після довгих десятиліть підпілля. Попри величезні заслуги на ниві розбудови українських освітніх і культурних інституцій на еміграції, Богачевський мусив пройти крізь запекле протистояння з американсько-українською громадськістю, обстоюючи незалежність Церкви від політично обумовленого зовнішнього втручання і протидіючи внутрішньому розбратові та розкольницьким тенденціям. Поступово подолавши недовіру з боку власної пастви, він став одною з найавторитетніших постатей української еміграції, залишивши своїм наступникам широку мережу парафій і католицьких шкіл, кілька коледжів, семінарію та Український музей у Стемфорді. Основана на обширному матеріалі з українських, американських і ватиканських архівів, ця книжка змальовує яскравий портрет митрополита Богачевського як людини й релігійного діяча та розкриває специфіку церковного життя й соціальних відносин в українській еміграції у США в першій половині XX ст.

Борисова О. В. Спеціалізований туризм : навчальний посібник для студентів закладів вищої освіти спеціальності «Туризм» / О. В. Борисова Київ : Видавничий дім «Кондор», 2020. – 360 с., іл.

У навчальному посібнику викладаються вузлові проблеми теоретико-методологічної бази спеціалізованого туризму та його окремих видів. Посібник містить у собі програму навчальної дисципліни, вступ, дві вступні теми, присвячені характеристиці спеціалізованого туризму та аналізу наслідків пандемії коронавірусу для туризму; дві основі частини, в яких викладається матеріал щодо традиційних та нових видів спеціалізованого туризму, загальні підсумки та список рекомендованих джерел. До кожної теми надано ключові терміни та поняття і контрольні запитання. Деякі теми супроводжуються рисунками, змістовними таблицями, а деякі – необхідними і цікавими ілюстраціями (фотографіями).

 

 

 

Готельна справа: Навчальний посібник / О.В. Арпуль, А.Г. Абрамова, Ю.А. Мирошник, О.В. Собін – Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. – 300 с.

Навчальний посібник «Готельна справа» призначений для здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Готельно-ресторанна справа» зі спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа». У навчальному посібнику детально описано ключові аспекти діяльності готельної індустрії, а саме: типізацію засобів розміщення, їх характеристика та призначення; планувальну організацію підприємств готельного господарства; організацію обслуговування на підприємствах готельного господарства; організацію експлуатації допоміжного господарства та ресурсного потенціалу підприємств готельного господарства.

 

 

 

Екологічні аспекти керування якістю навколишнього середовища : підручник для студ. інженерних спеціальностей / І. М. Трус, Я. В. Радовенчик, М. Д. Гомеля; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні – Київ : Видавничий дім «Кондор», 2020. – 208 с.

Наведено загальні вимоги до управління природоохоронною діяльністю та зроблено огляд основних стандартів у сфері екологічної безпеки. Проаналізовано стан та зміни навколишнього природного середовища внаслідок впливу різноманітних факторів, оцінено негативні антропогенні та промислові впливи на довкілля. Розглянуто процес упровадження попереджувальних природоохоронних заходів з метою ефективного використання природних ресурсів та застосування екологічно чистих технологій.

 

 

 

Ланьє Дж. Десять причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз / Джарон Ланьє ; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. – Xарків: Віват, 2020. – 176 с.

Відомий «геній високих технологій», за версією Sunday Times, у цій книжці попереджає про небезпеку соціальних мереж і пояснює, чому їх вплив токсичний. Останнім часом вони не поєднують, а, навпаки, роз’єднують людей, роблять нас дратівливими та менш співчутливими, більш боязкими та ізольованими. Навіть цієї миті алгоритми досліджують та обробляють ваші дані. На які посилання натискаєте? Які відеоролики переглядаєте? З ким спілкуєтесь особисто й онлайн? За допомогою цієї інформації цілком можливо маніпулювати вашою поведінкою. Автор надає переконливі аргументи шкідливості соціальних мереж, а також пропонує альтернативи. Якщо ви хочете щасливішого життя, без нагляду та впливу наибагатших світових корпорацій, то найкраще, що можна вдіяти, – це вийти з гри, видаливши свої аккаунти просто зараз.

 

 

Нестор Мизак, Андрій Яремчук. Нарис історії УГКЦ на Буковині. Львів – Чернівці : Український католицький університет, 2021. – 492 с.

У монографії викладено результати дослідження понад двохсотлітньої історії розвитку греко-католицької спільноти на Буковині в межах сучасної України – Чернівецької єпархії УГКЦ та Румунії – Буковинського деканату Українського генерального вікаріату Румунської ГКЦ. На сторінках книги висвітлено процес поступової розбудови мережі греко-католицьких парафій і його значення для збереження національної ідентичності буковинських українців, а також подвижницьке служіння греко-католицького священства за австрійської, румунської та радянської влади. Особливу цінність становлять біограми близько трьохсот душпастирів, які трудились або нині трудяться у краї над розвоєм Христового виноградника.

 

 

 

Огнєва О. Леся Українка та її «Стародавня історія східних народів». Історія створення і побутування / Олена Огнєва; уклад та відп. ред. О. Петренко – Одеса : Астопринт, 2021. – 52с.

Подане видання з серії «Спадщина України» – стаття українського вченого-тібетолога, буддолога, кандидата історичних наук Олени Огнєвої, присвячена до 150-річчя з дня народження Лесі Українки (1871-1913), видатної української поетеси та письменниці, перекладачки і культурного діяча.

 

 

Прищенко С.В. Дизайн і реклама : ілюстрований глосарій (основні терміни та поняття). – 2-ге вид., випр. і доп. – Київ: Видавничий дім «Кондор», 2020. – 208 с.

Глосарій містить визначення основних термінів і понять художньо-проектної культури, які супроводжуються відповідним ілюстративним матеріалом. Термінологічний склад суттєво розширено тлумаченнями синергетичних можливостей кольору та семіотичних трансформацій візуальної мови дизайну і рекламних комунікацій, основними рисами мистецьких стилів, а також низкою понять із суміжних галузей: етно-культурознавства, психології, екології, маркетингу, рекламної індустрії, поліграфічних і комп’ютерних технологій, кваліметричних методів оцінки естетичної якості об’єктів.

 

 

 

Сонг Е. Знайди свій стиль. Як створити персональний бренд в Instagram / Еймі Сонг ; пер. з англ. Н. Савчук. – Xарків : Віват, 2021. – 208 с.

Чому одні фото в Instagram збирають сотні вподобань, а інші залишаються непоміченими? Відповідь на це запитання знає Еймі Сонг. Уперше в житті вона ділиться порадами про те, як наповнити свою сторінку чудовими світлинами, збільшити аудиторію читачів і завжди залишатись у тренді. Прочитавши цей порадник з роботи в Instagram, ви дізнаєтеся: як правильно вибрати освітлення, різкість і фільтри для фото; як сформувати в Instagram власний стиль та розповісти свою історію; як стилізувати фото їжі та вбрання; як створити топовий бренд і привабити читачів; як перетворити хобі на успішний бізнес. Книжка «Знайди свій стиль» допоможе вам підвищити майстерність і створювати чудові фото на смартфон – чи для розвитку власної справи, чи для того, щоб просто ділитися з друзями світлинами апетитних страв. Завдяки секретам, що розкриті в цьому виданні, ви зумієте навіть буденні моменти перетворити на популярний контент в Instagram.

Стрельцова Юлія, Башков Сергій Понад життя / Юлія Стрельцова та Сергій Башков. – Київ : Люта справа, 2021. – 180 с.

Ця книга написана не письменниками і в ній немає художніх персонажів. Головні герої книжки – самі автори, і це призвело до максимально правдивого відображення найголовнішої теми твору – посттравматичного стресового розладу (ПТСР), що спіткав кожного з героїв, розвиваючись після травматичних воєнних подій на Донбасі.

 

 

 

 

Сьомка С. В., Антонович Є. А. Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання : підручник – Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. – 400 с.; рис.

У підручнику розглянуто теоретико-методологічні аспекти об ємно-просторового формоутворення в дизайні архітектурного середовища, проаналізовано можливості застосування теоретичних основ дизайну на різних рівнях формоутворення штучного простору: інтер’єру, меблів та обладнання, висвітлено основні аспекти художнього моделювання меблів та обладнання й окреслено можливі перспективні напрями розвитку дизайну.

 

 

 

 

Михайло Тершаковець. Маркіян Шашкевич та його ідеї на тлі українського відродження/ упор. : Феодосій Стеблій, Олег Турій; наук. ред. Володимир Мороз. – Львів: Видавництво УКУ, 2021. – 464 с.

Книга відомого дослідника українського національного відродження XIX ст. Михайла Тершаківця присвячена аналізу життя й духовно-інтелектуальної спадщини провідника «Руської, трійці» о. Маркіяна Шашкевича. а також діяльності його однодумців та опонентів: як попередників, так і сучасників і наступників і однодумців. Ця праця була задумана як magnum opus – підсумок студій, які Тершаковець розпочав іще в Галичині за австрійського панування і продовжував на еміграції у США до мої смерті в 1978 р. Спираючись на солідну джерельну й історіографічну базу автор скрупульозно відтворює ґенезу ідей Маркіяна Шашкевича Володіючи феноменальною пам’яттю та енциклопедичною обізнаністю, він органічно вбудовує у свій виклад величезну кількість контекстуального фактичного матеріалу: біографічних даних відомостей про стосунки між окремими діячами про культурні взаємовпливи між народами Гамбурзько, монархи тощо. Це видання – данина пам’яті тим науковцям, які всупереч складним обставинам еміграції зберегли аж до сьогодення неперервність кращих традицій передвоєнної галицької гуманітаристики.

 

Федорченко В.К. Організація туризму в Україні: регіональні аспекти: навч. посіб. / В.К. Федорченко, І.М. Мініч. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. – 338 с.

У навчальному посібнику висвітлені питання організації корпоративного туризму, як засобу розвитку регіонів України, розкрито підходи до розробки та обґрунтування програми активного тімбілдінгу. З’ясовано питання культурної спадщини як чинника та ресурсну базу розвитку туризму. Визначено основні аспекти розвитку міського туризму в Україні на прикладі м. Ужгород та ресурсний потенціал розвитку туризму у Львівській області. У посібнику наведено механізм розробки та впровадження іноваційного туристського продукту з використанням квестових ігор.

 

 

 

Череп О.Г. Маркетинг: навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра за спеціальностями 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 075 «Маркетинг», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». – Київ: Видавничий дім «Кондор», 2021. – 728 с.

У навчальному посібнику подано в систематизованому вигляді програмний матеріал дисципліни «Маркетинг». Послідовно викладено систему теоретичного, методологічного та практичного забезпечення дисципліни «Маркетинг». До кожної теми наведено теоретичний матеріал для поглибленого опрацювання, питання для самоконтролю знань, тестові та практичні завдання, список рекомендованої літератури. Запропонований підручник відповідає вимогам організації навчального процесу. Рекомендується для студентів закладів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 075 «Маркетинг», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».