Шановні користувачі!

Знайомимо з деякими новими книгами, які надійшли до фонду бібліотеки.

Батлер-Боудон Т. 50 видатних творів. Політика / Том Батлер-Боудон ; пер. з англ. Романа Клочка. – Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2019. – 480 с.

Книжка «50 видатних творів. Політика» дає уявлення про твори провідних лідерів від Авраама Лінкольна й Вінстона Черчилля до Маргарет Тетчер, а також про твори, які змінили уми людей і світ. Вона охоплює часовий проміжоку 2500 років, правих і лівих, мислителів і діячів, економістів (Мансур Олсон) і активістів (Саул Алінський), воєнних стратегів ] (Клаузевіц), лідерів зі стратегічним мисленням (Сунь Ятсен), філософів свободи (лорд Актон, Ісая Берлін, Роберт Нозік), пропагандистів ідей лівих (Жан-Жак Руссо, Емма Голдман, Мері Волстонкрафт) і консервативних (Едмунд Берк). Також у ній розглядається лібералізм – політична філософія, що наголошує на особистій свободі як наивищі цінності разом з відкритими суспільствами й ринковою економікою.

Боуден О. Assassin’s Creed. Братство : роман / Оливер Боуден ; пер. с англ. И. Иванова. – СПб.: Азбука, Азбука-Аттикус, 2019. – 480 с.

Более двадцати лет флорентиец Эцио Аудиторе сражался с тамплиерами, главными врагами своего братства. Отомстив убийцам отца и братьев, побывав в главном святилище ассасинов и выслушав послание богини Минервы, он вернулся в родовое гнездо. Но надежда в покое и достатке встретить старость не сбылась – внезапно на замок напали наемники папы Александра VI, заклятого врага Эцио, которого тот однажды опрометчиво пощадил.

 

 

 

Даймонд Дж. Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються / Джаред Даймонд ; пер. з англ. В. Горбатька. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2019. – 688 с.

Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство?

 

Джесс П. Шаткін. Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек / пер. з англ. Олени Замойської. – Київ : Книголав, 2019. – 304 с.

Існує чимало причин боятися нічних дзвінків від наших тинейджерів -хтозна, які спокуси та небезпеки можуть трапитися на їхньому шляху. П’яне водіння, випадковий секс, наркотики – підлітки чудово усвідомлюють наслідки таких пригод, однак усе одно йдуть на це. Чому? Видатний психолог Джесс П. Шаткін спростовує низку міфів про причини підліткового шаленства, пояснюючи, чому стратегії залякування чи попередження не зменшують бажання ризикувати. Ґрунтовні медичні висновки, свіжі знахідки та особиста історія автора роблять цю книжку водночас і науковою, і близькою не тільки для дорослих, але й для самих підлітків. «Народжені бути вільними» – це можливість згадати й проаналізувати власний досвід та заглибитися у психологію людей, яких ви любите й намагаєтеся вберегти.

Єрґович, Мілєнко. Жертвам сниться велика воєнна перемога. Журналістські хроніки (1993-1995) / переклад із хорватської Ірини Маркової.- Київ : Видавничий дім «КОМОРА», 2019.- 432 с.

До книги «Жертвам сниться велика воєнна перемога» увійшли написані впродовж 1993-1995 років есе, нариси та воєнні замальовки про війну у Боснії і Герцеговині або про події, які безпосередньо чи опосередковано стосувались цієї війни. Змальовані автором картини, на перший погляд, видаються ірреальними, страхітливими, болючими, демонструючи усе, як є, без прикрас чи виправдань. Проте книга водночас сповнена надією. Надією на те, що рано чи пізно війна закінчиться, вигнанці повернуться додому, а жертви зможуть віднайти спокій.

 

 

Кастенада, Карлос. Колесо часу / Карлос Кастенада.- Харків : «Клуб сімейного дозвілля».-2019.- 256 с.

Мудрість, пронесена крізь віки й зібрана на сторінках цієї книжки, відчиняє двері у магічний світ Карлоса Кастенеди. Роздуми письменника про людське життя та призначення, свободу, гармонію і самопізнання, пошук істини та власного шляху.

 

 

 

 

 

Карпачов, Дмитро. Як дати дитині все без грошей і зв’язків / Дмитро Карпачов – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 256 с.

Як правильно виховати дитину? Кожен із батьків замислюється над цим і відтак поринає в інформаційну безодню, одну за одною випробовуючи різні системи виховання. Автор цієї книжки пропонує підхід, що базується на здоровому глузді й балансі у всьому. Мета такого підходу – формування здорової психіки дитини, що дасть змогу підготувати її до дорослого самостійного життя. Із цією книжкою ви за сім тижнів виведете стосунки з дитиною на новий рівень. Ви отримаєте чіткі орієнтири, які підкажуть, у якому напрямку слід рухатися. Бо ж хто здатен краще виховати вашу дитину, ніж ви самі?

 

Лис В. С. Соло для Соломії : роман / Володимир Лис; передм. Т. Прохарська. – Харків.- 2019.-368 с.

Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих.

 

 

 

 

 

Мелешкіна, Ірина. Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – 304 с.

В книжці представлена історія діяльності єврейських театрів на території України в XIX-XX ст. Унікальне ілюстроване видання вперше докладно розповідає про п’єси, режисерів, художників та акторів кожного з театрів. Подані зображення практично невідомих раніше оригінальних ескізів, афіш та фотографій.

 

 

П’юзо М. Сицилієць : роман / Маріо П’юзо ; перекл. з англ. О. Оксенич. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 400 с.

Легендарний Майкл Корлеоне під час свого вигнання на Сицилію отримує від батька завдання – вивезти до США Сальваторе «Турі» Ґільяно. Турі відомий як італійський Робін Гуд, який разом зі своєю бандою прагне звільнити простих людей Сидилії від панування мафії та продажної влади. Мафіозі не влаштовує такий розвиток подій, так само як і місцевих політиків. Гільяно становить загрозу їхньому авторитетові, тому його необхідно зупинити. На італійського Робіна Туда розпочинають полювання: впіймати живим, а ще ліпше – мертвим. Чи встигне Майкл Корлеоне врятувати Ґільяно? Його вороги – наймогутніші люди Сицилії…

Майєр С. Аптекар : роман / Стефані Майєр ; пер. з англ Ю Григоренко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 528 с.

Одна з найкращих секретних агентів, вона працює на владу США, але про це ніхто не знає. У тих хто її найняв, навіть немає назви. Єдина людина, якій вона довіряє, мертва.

 

 

 

 

 

Мічіо Кайку. Гіперпростір: наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір – час і десятий вимір. – 2-е видання / переклала з англ. Анжела Кам’янець. – Львів : Літопис, 2019. – 400 с.

Чи існують ще виміри, крім звичних трьох просторових і одного масового? Чи можливо подорожувати в часі й змінити минуле? Чи існують паралельні світи? Багато з нас замислювалися над цим, однак донедавна науковці відкидали такі ідеї. Тепер усе змінилося, і ЦІ питання стали темою інтенсивних наукових досліджень. «Гіперпростір» – це наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір, а також захоплива розповідь про пошук славнозвісної «теорії всього», яка б об’єднала всі сили природи і розкрила таємницю походження Всесвіту.

 

Фукуяма, Френсіс. Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії / пер. з англ. Тарас Цимбал і Роман Корнута.- Київ, 2019.- 668 с.

Вивчення розвитку людських суспільств не зводиться до каталогізації видатних постатей, подій, конфліктів і політичних рішень. Щоб зрозуміти основні процеси та поворотні моменти, слід дослідити, як виникали, змінювалися й занепадали політичні інститути – перконує професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма.