Шановні користувачі!

Знайомимо з деякими новими книгами, які надійшли до фонду бібліотеки.

 

Вайльд О. Кентервільський привид / [літ. переказ Ольги Пилипенко, іл. Євгенії Чистотіної]. – Xарків : Віват, 2019. – 64 с.

Американський посол містер Отіс купує в Англії замок, про який ходять легенди. Причому купує разом із меблями та… привидом. Здавалося б, тепер дух кривавого злочинця зможе досхочу познущатися з нових господарів… Та дзуськи: Отісів голими руками не візьмеш! Зрештою нещасний привид визнає поразку, і його самого можна просто пожаліти… Саме це й робить юна дочка посла Вірджинія. Оповідання знаменитого Оскара Вайльда навчає доброти, терпіння та співчуття — чого так бракує в сучасному житті. Читайте класичну прозу, милуйтеся прекрасними ілюстраціями і вірте: дива трапляються!

 

Гінтон С. Е. Аутсайдери / С. Е. Гінтон ; пер. з англ. І. Серебрякової. — Xарків : Віват, 2019. — 192 с.

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб розв’язати проблему – бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Це справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

 

Ґоулман Д. Емоційний інтелект /Деніел Ґоулман; пер. зангл. С.-Л. Гумецької. Xарків : Віват, 2019. – 512 с.

Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. А як впливає на життєві здобутки емоційна сфера людини? Які емоційні складники передусім формують нашу долю? Чи можна (і як саме, якщо так) виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого? І взагалі, чи реально об єднати два слова — «емоційний» та «інтелект» — і не дістати суперечність? Відповіді на ці питання дає оперта на наукову базу й водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Девіда Гоулмана — один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.

 

Гримич Марина Клавка. Роман / Марина Гримич. — Київ : Нора-Друк, 2019. — 336 с.

Дія роману Марини Гримич «КЛАВКА» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту. Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.

Марочко, Василь (упорядник видання) Голод 1946-1947 рр. в Україні: колективна пам’ять / Збірник свідчень | очевидців, спогадів-переказів їхніх рідних, меморіально-публіцистичних статей; Упорядник Марочко В.І.; за матеріалами О.М. Веселової, В.Я. Веселова; наукове ред., передмова, вступні статті: В.І. Марочко, А.І. Бондарчук. – Київ : Видавець Мельник М.Ю., 2019. – 1176 с.

Збірник матеріалів усної історії та краєзнавчої публіцистики є першим в Україні археографічно-меморіальним виданням, яке безпосередньо відтворює причини, обставини та соціально-демографічні наслідки повоєнного голоду 1946-1947 рр. в Україні.

 

Джонсон Б. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Боріс Джонсон ; пер. з англ. Ю. Гірича. – Xарків : Віват, 2019. – 400 с.

Книжка Боріса Джонсона – це історія про те, як ексцентричний геній Черчиля прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів XX століття формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчиля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того що одна людина – відважна, геніальна, визначна – може впливати на світовий лад.

Клочко Д. 65 українських шедеврів. Визначні і неявні. – Київ: ArtHayss, 2019. – 256 с.

Мистецтвознавця і лекторка Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва від VII століття і до останнього року перед здобуттям Незалежності. Українська ікона, живопис, скульптура, графіка в українських музеях, приватних колекціях і світовому контексті.

 

 

 

Лоренс C. Дивовижні жінки. Першопроходиці, які не побоялися вирізнятися з-поміж інших / Пер. з англ. Д. Кушніра – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. -128 с.

Захопливі життєві 50 жінок. Які розширили уявлення про межі можливостей людини. Серед них – Бейонс Опра Вінфрі, Серена Вільямс та багато інших досягли визначних успіхів у спорті, науці, мистецтві, політиці та історії. Дізнайтеся більше про жінок, які багато зробили для людства, змінили хід історії і надихнули цілі покоління.

 

 

Невідоме Розстріляне Відродження: антологія /упоряд. та передмова Ю.П. Винничука ; худож. – оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019. – 763с.

Голодомор — не єдина трагедія українського народу. Друга не менша трагедія — знищення мозку нації, адже коли знищується мозок нації, то це веде до її жахливого занепаду. У біографічних довідках про авторів, твори яких увійшли до антології «Невідоме Розстріляне Відродження», не подано причин арешту та кримінальних статей, за якими їх судили: всі вони однакові — якщо не УВО (Українська Військова Організація), яка «ставила своєю метою організацію контрреволюційних повстанських сил», то «активна контрреволюційна діяльність, спрямована на повалення Радянської влади і встановлення української буржуазно-демократичної республіки», а то й зовсім безглузді — замах на членів уряду, праця на іноземну контррозвідку і т. д. Більшість прізвищ цих письменників невідомі ширшому колу читачів і майже усі твори, які увійшли до цієї антології, публікуються вперше після загибелі їхніх авторів. На читача чекають цікаві відкриття. Повість Петра Голоти «Алькеґаль» дуже нагадує легендарний твір Венедикта Єрофєєва «Москва – Пєтушкі», де герой перебуває у постійному контакті з алкоголем, переживаючи різні пригоди. У повісті Сергія Жигалка «Нарцис і Геркулан» героями стали двоє чортів. Повість Бориса Тенети «Гармонія і свинушник» була свого часу засуджена як наклеп на совєтську дійсність і заборонена. Антисовєтським виявилося також оповідання Петра Ванченка «Оповідання про гніду кобилу», автор змушений був навіть каятися, що написав його.

Конашевич-Сагайдачний – творець української нації? / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019 – 170 с.

Ця книга присвячена видатному полководцю, гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. Автор приділяє увагу творенню образу цього  персонажа як у історичній, так і художній літературі.

 

 

 

 

Павленко, Сергій. Батуринська фортеця / Сергій Павленко. – Київ : Мистецтво, 2019 – 191 с.

У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення та розбудову Батуринської фортеці, її захисників і про драматичні події 1632 та 1708 років. Видання знайомить з новими фактами, джерелами й версіями буття колишньої гетьманської столиці та її очільників. Особлива увага приділяється періоду, коли володарем булави був Іван Мазепа, який доклав чимало зусиль для зміцнення фортеці. Саме Батурин як символ суверенної влади був знищений вщент під час московської навали 1708 року.

 

Петрановська Л. Таємна опора: емоційний зв’язок у житті дитини / Людмила Петрановська ; пер. з рос. О. Рибки. – Xарків : Віват, 2019. – 224 с.

Як формується прив’язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі, свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки, відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності.

 

 

Попович М.В. Червоне століття. 3-тє видання, доповнене. – Київ :Видавничий дім «АртЕк», 2019 – 888 с. : іл.

Книга являє собою спробу нового жанру — жанру філософії історії за аналогією з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації XX століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філософія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов’язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих деталях подій, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьби могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гострі суперечки, зокрема в українській історії — навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократі! та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її провалу. Всі ці проблеми смислу національної історії розглядаються у книзі на широкому тлі.

Українська модерна проза: антологія / упоряд. та комент. Ю. П. Винничука ; худож.- оформлювач О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 507 с.

Антологія «Українська модерна проза» представляє майже невідомі твори переважно забутих письменників початку XX сторіччя – Марка Черемшини, Євгена Мандичевського, Василя Пачовського, Івана Липи, Євгенії Ярошинської та багатьох інших. Щоб якнайповніше зазнайомити читачів з працями саме цих, забутих митців, поза увагою залишені хрестоматійні модерністські творіння класиків нашої літератури  Михайла Коцюбинського, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Володимира Винниченка. Також обійдено увагою українську модерністську поезію, оскільки вона практично вся вже була опублікована як в окремих авторських збірках, так і в антологіях (зокрема в книгах «Невідоме Розстріляне Відродження» та «Львівська Антологія», які вийшли друком у видавництві «Фоліо»). Переважна більшість оповідань та повістей, які увійшли до цієї антології, походить з давніх часописів — «Літературно-Наукового Вісника», «Української Хати», «Ілюстрованої І України», «Будучини», «Буковини», «Шляху», «Шляхів Мистецтва» та інших. Завершують книгу спогади Петра Карманського про львівську богему: Галини Журби, Павла Богацького та Клима Поліщука — про київську. Справжнім відкриттям для читачів стане публікація дуже відвертої автобіографічної повісті Клима Поліщука «Світ червоний», де зображені відомі київські поети і прозаїки 1917-1919 років.

Щоткіна К. Хроніки Томосу / Катерина Щоткіна. – Xарків : Віват, 2019. — 304 с.

У книжці наведено відомості про виникнення, формування і становлення української церкви, висвітлено гострі питання, що назрівали протягом століть: еволюції та незалежності української кафедри, втрачених і збережених традицій, зв’язку політичних і церковних векторів розвитку нації; пояснено причини і приховані особливості процесу здобуття Україною автокефалії; розглянуто перспективи майбутнього української нації й держави.

 

 

Шиян Гаська За спиною. Роман. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 352 с.

27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт — понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфорті та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Маг і намагається триматися осторонь політичних новин. Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати, суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою, здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації.

 

Книжки місцевих авторів та краєзнавчої тематики запитуйте у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії.