«Поезія — це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі» (Ліна Костенко)

Шановні користувачі! Справжнє свято для поціновувачів поезія!

Представляємо серію книг українських поетів.

Грабовський П.А. Веснянки : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021.176 с.

Павло Арсенович Грабовський – український лірик, публіцист, автор перекладів світової поезії, які стали вагомим внеском в українську літературу.

Грінченко Б.Д. Моє щастя : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021.192 с.

Грінченко Борис Дмитрович (1863 – 1910) – український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч.

Маковей О.С. Елегія : вибрані поезії. Київ : Видавничий ДІМ «Кондор», 2021. 72 С.

Осип Маковей (1867-1925) – український поет, прозаїк, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, редактор багатьох періодичних видань, педагог, громадсько-політичний діяч. В даній збірці представлені найвідоміші поетичні твори автора, які охоплюють переважно суспільно-політичні теми та передають щире вболівання О.Маковея за народні інтерес

Лепкий Б.С. Місячна ніч : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор» 2021 88 с.

Богдан Лепкий (1872-1941) – письменник, літературознавець, критик, видавець, редактор, перекладач, художник, педагог, видатний діяч української та польської культур. До даної книги увійшли найвідоміші поетичні збірки, теми яких і нині залишаються актуальними.

Лепкий Б.С. Сині очі : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021.124 с.

Плужник Є.П. Галілей : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. 104 с.

Євген Плужник (1898-1936) – відомий український поет-філософ. Поезія Плужника – надзвичайно складне явище, що поєднує в собі і віру, і сумніви, і печаль. Твори автора наповнені філософськими роздумами, в них порушуються питання життя й смерті, трагізм існування людини тощо.

Руданський С.В. Повій, вітре, на Вкраїну…. : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. 128 с.

Степан Васильович Руданський – український поет, перекладач античної літератури, автор класичних сатир на міжнаціональну та антиімперську тематику. Дана збірка містить ліричні поезії, що змальовували не тільки особисте горе поета, але й страждання всього народу.

Стефанович О.К. Різдвяна казка : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021.132 с.

Олекса Коронатович Стефанович – український поет, літературний критик, творчість якого наповнена спогадами про волинські краєвиди, постаті минулого та трагічні картини історії й сучасності. Дана збірка містить найвідоміші різножанрові поетичні твори О. Стефановича.

Теліга О. Вечірня пісня : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. 68 с.

Олена Теліга (1906-1942) – відома українська поетеса, літературний критик, діяч української культури. Одна з головних тем лірики О.Теліги – роль жінки в суспільстві, в житті нації. Жінка, на думку поетеси, – це не квола істота, не рабиня, а помічник і надійний тил чоловіка-воїна, це новий тип особистості – вольової і цілісної. За своє досить коротке життя Олена Теліга не встигла видати жодної власної збірки, всі вони вийшли після її гибелі, а більша частина віршів, на жаль, загубилася.

Черкасенко С.Ф. Біла Панна : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021. 104 с.

Творчість Спиридона Черкасенка (1876-1940) широко охоплює різні жанри: поезія, проза, драматургія, публіцистика, сатира, критика. Поетичні твори автора даної збірки розкривають різноманітні теми – спадковість поколінь, віра у молоді сили, у товариську єдність, у працю сіячів добра, важку шахтарську долю. Значне місце в ранній поезії посідають інтимно-ліричні мотиви.

Черкасенко С.Ф. Місто. Вибрані поезії : збірка віршів. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2020. 132 с.

Творчість Спиридона Черкасенка (1876-1940) широко охоплює різні жанри: поезія, проза, драматургія, публіцистика, сатира, критика. Поетичні твори автора даної збірки розкривають різноманітні теми – спадковість поколінь, віра у молоді сили, у товариську єдність, у працю сіячів добра, важку шахтарську долю. Значне місце в ранній поезії посідають інтимно-ліричні мотиви.

Черкасенко С.Ф. Моя муза : вибрані поезії. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2021. 136 с.

Черкасенко С.Ф. Симфонія ночі : вибрані поезії. Київ : Видавничий дім «Кондор», 2021.136 с.