Шановні користувачі!

Знайомимо з деякими новими книгами, які надійшли до фонду бібліотеки.

Р. Жахів. Аркан: ґримуар: Ілюстроване літературно-художнє друге перевидання, доповнене; [зауваги Р. Жахіва]. – Київ: Р.К. Майстер-принт, типогр. Huss, 2019. – 152 с., укр. мовою, іл.

Дебютна повість письменника з Буковини Романа Жахіва сповнена пригод і поневірянь гурту відважних екологів, які вирушили на пошуки втраченої святині свого народу — золотого келиха. Текст насичений Евангельськими та історичними алюзіями, інтертекстуальними вкрапленнями з доробку українських мивгтителів, перлинами народної мудрості, пісенно-поетичної творчості, запозичених із переказів, легенд, казок, народного епосу.

 

 

 

 

Гаврош О. Донос : роман / Олександр Гаврош. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 176 с. – (Серія «Автографи часу»).

Навіть на схилі своїх спитих років він так нічого й не збагнув. Не здатний був на це, бо таким, як він, недоступна честь. Він – із прислуги. Донощик. Ціна таким — пожмакані купюри й вічний страх. Про психологію підступності та фади, донос як привід руйнування Кирило-Мефодіївського братства і про те, що відбувалося з його учасниками, цей роман.

 

 

 

 

 

Громадянське суспільство України: політика сприяння та залучення і виклики та трансформації: аналіт. доп. / [Яблонський В. М., Бекешкіна І. Е. І єлетш М. М. та ін.] ; за заг. ред. О. А. Корнієвського, Ю. А. Тищенко, В. М. Яблонського. – Київ: НІСД, 2020. – 112 с.

Проаналізовано результати загальнонаціональних опитувань громадської І думки щодо сучасного стану розвитку громадянського суспільства в Україні І Охарактеризовано основні тенденції громадської активності, зокрема розгляду і о особливості самоорганізації громадян під час виборчих процесів 2019 року.

 

 

 

 

 

Гуцало, Євген Позичений чоловік : роман / Євген Гуцало. Київ : Знання, 2019. – 384 с. – (Скарби української літератури).

Роман «Позичений чоловік» поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка.

 

 

 

 

 

 

Книга Спасіння; переклад М. Якубовича. – Київ: Темпора, 2020. – 592 с.

Ібн Сіна, відомий також під латинізованим ім’ям Авіценна, є одним із найвідоміших представників мусульманської філософської думки. Його розуміння логіки, пізнання, судження та інших базових понять вплинуло на філософську традицію не лише ісламського світу, а й далеко за його межами. «Книга Спасіння» є важливим, якщо не найважливішим текстом для розуміння концепцій Ібн Сіни, а ще – прекрасним початком знайомства зі східною філософською думкою нашого народу.

 

 

 

 

 

Інтеграційні механізми розвитку товарних  ринків монографія / Буркинський Б.Ф. та ін.; за ред. Буркинського Б.В.;  НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. Дослідж.-Одеса.-2019.-387 с.

У монографії висвітлено теоретико-методологічні основи формування та впровадження інтеграційних механізмів розвитку товарних ринків, України.

 

 

 

 

 

Богдан Коломійчук Готель «Велика Пруссія» [Текст] : роман / Богдан Коломійчук. – Львів: Видавництво Старого Лева,2019. – 280 с.

«Готель “Велика Пруссія”» – новий детективний роман Богдана Коломійчука, сповнений карколомних пригод та шпигунських таємниць. 1905 рік. Кар’єра одного з кращих слідчих Галичини, львівського комісара Адама Вістовича, йде вгору. Щоб допомогти молодшому колезі, ад’юнктові Самковському, комісар береться за нібито тривіальну справу. Однак з’ясовується, що нитки її тягнуться далеко за межі Львова і навіть за межі імперії. Розслідування приводить Вістовича у Пруссію, де кілька впливових посадовців та підприємців об’єднуються з мафією, аби протистояти російським шпигунам. Раптом члени цього синдикату починають гинути за доволі жорстоких обставин. Вбивства стаються у Берліні, Позені та інших містах. У цій коловерті несподівано опиняється колишня дружина Вістовича, берлінська актриса Анна Каліш. Комісар береться за найнебезпечнішу справу в своєму житті.

 

 

 

Крейґ, Нік Лідерство починається з призначення / пер. з англ. В. Галкіна. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 240 с.

Відомий бізнес-тренер Нік Крейґ розкриває питання важливості вищого призначення кожної людини в житті та в лідерстві. Ви зможете вповні розкрити свій потенціал у всіх сферах життя, ефективно повести за собою людей і досягти гармонії, якщо дослухаєтеся до його порад. Реальні історії, детальні пояснення, приклади з життя автора — це все в новій книжці Ніка Крейґа!

 

 

 

 

 

Перспективні напрями розвитку наукової думки в XXI столітті: 36. наук, праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф. до Дня науки України та з нагоди 50-річчя Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (15 травня, 2020 р., м. Одеса) / Міжрег. Академія управління персоналом. Одеськ. ін-т. Інститут проблем ринку та ек.-екол. досліджень НАН України. Одеса: Лерадрук, 2020. 288 с.

Збірник наукових праць підготовлено за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції, організованої Одеським інститутом ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» (Одеський інститут МАУП) разом з Інститутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса) до Дня науки і з нагоди 50-річчя цього  наукового закладу.

 

 

 

Пятаков Э. Н. Развитие теории и методов локально-независимого управления процессом расхождения судов: монография. – Одесса: НУ «ОМА», 2019. – 318 с.

Рассмотрен принцип локально-независимого управления процессом расхождения судов с учетом особенностей их взаимодействия, возникающего при опасном сближении и определяющего особенности процесса расхождения. Определены требования к системе координации взаимодействия судов и произведена ее формализация.

 

 

 

 

Судноводіння. Зб. наук. праць / НУ «ОМА». – Вип. 29.-Одеса «ВидавІнформ», 2019. – 256 с.

Виклад матеріалу дослідження з повним обгрунтуванням отриманих наукових результатів.

 

 

 

 

 

 

Чех, Артем Район «Д» [Текст] / Артем Чех. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019. – 320 с.

 «Район «Д» – збірка об’єднаних спільним часом і простором історій, з яких поступово вимальовується портрет автора на тлі «інших берегів», де минули його дитинство, отроцтво і юність. Самокритичний портрет, у якому можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб’язковості й великодушності та ще багато чого. Водночас це груповий портрет кількох десятків більш або менш прописаних мешканців згаданого черкаського району з їхніми більш або менш успішними спробами пережити несподіваний перехід від пізньорадянської до незалежної України.

 

 

 

 

 

Шалімов Микола Олексійович Засновник імунології та геронтології, «…в Одесі, Ви… запалили… науковий вогник» або «Етюди оптимізму» життя: монографія. – Одеса: Бондаренко М.О., 2020. – 82 с.

Ілля Ілліч Мечников – вчений світового масштабу, Нобелевський лауреат, зоолог, ембріолог і бактеріолог, один з основоположників імунології. Основні етапи життя вченого: 1856-1862 роки – навчання в Харківській чоловічій гімназії №2; 1862-1864 роки – навчання в Харківському університеті. 1864 рік ознаменований виїздом в за кордон: робота в Північному морі, лабораторії університету Гессена, Неаполя.

 

 

 

 

Яґелло Йоанна Молоко з медом [Текст] : роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 456 с.

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість та наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.