Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Юрій Андрухович, Олександр Бойченко, Орест Друль ВОРОХТАРІУМ: літературний тріалог з діалогом і монологами / Юрій Андрухович, Олександр Бойченко, Орест Друль. – Київ : Пабулум, 2018. – 240 с.

«Ворохтаріум» – це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Розмови настільки відверті та влучні, що хочеться сидіти поряд, слухати і долучатися – коментарем, посмішкою, мовчазним розумінням. Бо цю бесіду ведуть Юрій Андрухович, Олександр Бойченко та Орест Друль. Про народження книжок, про критиків і літературні премії, про навчання літературному ремеслу. Про ритм і чуття мови, про добрий текст, про поезію та прозу. Про російську літературу і про переклад Біблії. Про життя – своє і чуже.

 

 

Горак Р. Журавлі відлетілі: есеї про Квітку Цісик та її рід / Роман Горак. – Львів : Апріорі, 2018. – 400 с.

Коли загорівся ліс і, рятуючи життя, птахи вимушені були покинути його, то летіли вони до води й несли відти в своїх маленьких дзьобиках краплі й кидали їх у вогонь. їм казали: для чого це робите? Пожежу не загасите і самі загинете. Нехай так, але не носити воду і не допомагати гасити вогонь ми не можемо, – відповідали ті. У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлиним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома її ім’я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України.

 

 

 

Василів-Базюк Л. Й. Новими стежками: історична повість / Л. Й. Василів-Базюк. – Чернівці: Букрек, 2018. – 432 с.

Новітня історія України є темою історичної повісті Любові Василів-Базкж. Події Майдану, відомі під назвою Революція Гідності, підлий напад північного сусіда – у той час, коли Україна була особливо вразливою після розстрілу Героїв Небесної Сотні. Дивні «зелені чоловічки», розповіді про громадянську війну на Сході України – ось ті байки, якими офіційний Кремль «годував» Україну та весь західний політикум. Диверсії, снайпери, постріли з важкого озброєння, зокрема “градів” — цьому доводиться протистояти українським воїнам у зоні проведення АТО (ООС). Але Україна продовжує рухатися вперед. І не старим шляхом, з вантажем минулих стереотипів і поглядів – а новими стежками.

 

 

Калинин Александр Поток клиентов из Facebook и Instagram : Как зарабатывать с помощью социальных сетей : настольная книга для предпринимателей и специалистов / Александр Калинин, Игорь Осецимский, Алексей Аль-Ватар. – Одесса : Астропринт, 2018. – 232 с.

Книга погружает читателя в мир интернет – маркетинга и социальных сетей, учит ориентироваться в современных технологиях продвижения и развития бизнеса. В книге рассмотрено множество инструментов, которые помогут сделать рекламу в Интернете эффективной. Предложенные методы будут способствовать росту продаж и узнаваемости бренда без увеличения рекламного бюджета. Разработанные на основании многолетнего опыта стратегии выведут на новый уровень любой бизнес, а процесс принятия решений станет быстрым и четким. Объединившись для написания книги, авторы возвели ее полезность в третью степень. Она послужит настольной книгой для предпринимателей, которые решили самостоятельно разобраться в теме маркетинга в социальных сетях, а также источником идей для специалистов.

 

Капоте Т. Інші голоси, інші кімнати / Трумен Капоте ; пер. з англ. Є. Даскал. – Xарків: Віват, 2017. 224 с.

Напівавтобіографічний роман «Інші голоси, інші кімнати» Трумена Капоте, одного з найвідоміших прозаїків XX століття, – це історія тринадцятирічного хлопчика, котрий, дорослішаючи, намагається розгадати таємниці любові і смерті. Після втрати матері він вирушає в маєток батька, якого ніколи не бачив. Натомість він знайомиться з мачухою та її кузеном. Також доля зводить його із сестрами Айдабель і Флорабель – такими однаковими й такими різними… Так, в оточенні старих стін і нових людей, минають Джо-елові дні, упродовж яких він пізнає себе й світ, дні між дитинством і юністю… 

 

 

 

Кліматичні ризики функціонування галузей економіки України в умовах зміни клімату: монографія / за ред. С. М. Степаненка, А. М. Польового; Одеський державний екологічний університет. – Одеса: ТЕС, 2018. – 548 с.

В монографії розглядаються очікувані зміни клімату згідно з різними сценаріями викидів парникових газів та їх вплив на ефективність роботи різних галузей економіки. Проведено моделювання ризикових ситуацій, виявлення динаміки і частоти повторювання екстремальних гідрометеорологічних явищ та виконана кількісна оцінка кліматичних ризиків в галузях народного господарства України і пов’язаних з ними витрат за різних кліматичних сценаріїв.

 

 

 

Лаврівськіїіі И. КОПАНА (Association Football). – Львів : Друкарня «Уділова», 1900 / Київ. : Арт Економі, 2019.-24 с. : іл.

Ця книга є перевиданням першої відомої брошури українськоюмовою про футбол. Вона побачила світ 119 років тому іі збереглась у Львівській національній науковій бібліотеці ім. В. Стефаника в одному екземплярі. Одна з особливостей «Копаної» – специфічна спортивна термінологія, що фактично не набула розвитку навіть у Галичині.

 

 

 

Рахель Лихт О ДЕТСТВО! КОВШ ДУШЕВНОЙ ГЛУБИ!: [Первая часть книги «Черновик биографии Бориса Пастернака»] – Киев: Издательский дом Дмитрия Бураго, 2019. – 208 с.

Рахель Лихт доказала, что можно говорить просто о самом, наверное, сложном из русских поэтов. Именно в начало этой дальней и предназначенной дороги от околичностей биографии к магической поэтическом вселенной Пастернака внимательно вглядывается эта книга.

 

 

 

Сидоренко, Тетяна. ОЛЬГА, ДРУЖИНА ПІКАСС0: повість / Тетяна Сидоренко. – Київ.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018, – 160 с.

У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина, Ольги Хохлової. Повість «Ольга, дружина Пікассо» – перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дяґілєва «Російський балет», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років. Окрім головних персонажів, у канву повісті відомої письменниці з Ніжина Тетяни Сидоренко вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги – непересічних особистостей в історії світової культури XX століття – С. Дяґілєва, І. Стравинського, Ж. Кокто, А. Матісса, Г. Апгюлінера, Л. Араґона, М. Брака, Гертруди Стайн та інших. А вдало винайдена форма «есхатологічного інтерв’ю» надає повісті відчуття безпосереднього спілкування з головними персонажами твору.

 

 

Тушинська, Аґата Наречена Шульца / Аґата Тушинська ; пер. з пол., прим, та комент. Віри Меньок. – Чернівці : Книги – XXI, 2018. – 368 с.

Літературна біографія Юзефіни Шелінської (1905-1991), нареченої Бруно Шульца (1892-1942) – польського письменника й художника, завдяки якому Дрогобич став важливим пунктом на світовій мистецько-літературній мапі. Кохання цих двох людей тривало лише чотири роки, та на всю решту життя залишалося з Юзефіною, або Юною, як тільки він називав її. Вихрещена єврейка, яка постійно боролася зі своєю єврейською тінню, що не врятувало її від антисемітських чисток у ПНР. Полоністка, гімназійна учителька, любила поетів-роман-тиків та разом із Бруно читати поезії Рільке. Найбільше прагнула бути з Бруно, присвятитися йому повністю. Католичка, тож не могла офіційно побратися з чоловіком юдейської віри. Жінка, яка не хотіла ділити коханого ні з іншими жінками, ні з його одержимістю мистецтвом. Через утрачену мрію вчинила спробу самогубства – залишилася жити, але вже без Бруно. Друга спроба – через багато років – була вдалою. Ніколи не припиняла думати про нього і карати себе, що не зуміла врятувати його від загибелі, бодай спробувати врятувати… Книжка Аґати Тушинської – про пристрасне кохання і жахливу смерть, про літературу і мистецтво, про людське життя і його безборонність.

Чисельні методи : навчально-методичний посібник / С. В. Котлик, Ю. К. Корнієнко, О. П. Соколова, О. С. Бойцова. – Одеса: Астропринт, 2018. – 108 с.

Посібник розроблено згідно з робочою навчальною програмою дисципліни «Чисельні методи» для студентів, які навчаються за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». Запропоновано широке коло алгоритмів для вирішення типових завдань, що зустрічаються в інженерних розрахунках чисельними методами. Книга також може бути використана в навчальному процесі для інженерних спеціальностей вищих навчальних закладів при вивченні відповідних дисциплін. Прикладна спрямованість відрізняє даний посібник від більшості підручників з чисельних методів, в яких, як правило, виклад обмежується тільки теорією.

 

 

Чорноморська Минувшина: записки відділу історії козацтва на півдні України;за ред. Смолія В.А. – Одеса : ФОП Бондаренко М.О., 2018. – Випуск. 13. – 128 с.

Учасник Віденської битви з української сторони, козак Прилуцького полку з Лівобережної України Михайло Мовчан, був сином відомого полковника запорозького війська Теодора Мовчана. Очевидно, що у вересні 1683 р. Михайло був в складі козацького загону, очолюваним полковником П. Апостолом – Щуровським і таким чином активно брав участь у військових діях проти турків, щоб звільнити столицю Австрійської імперії з облоги армії великого візира Кара Мустафи.

 

 

 

Роман Шухевич у громадсько-політичному житті Західної України 1920-1939 рр.: спогади, документи, світлини / упоряд. і відп. ред. Андрій Сова; Центр незалежних історичних студій. – Львів: Апріорі, 2019. – 816 с.

Пропоноване видання присвячене постаті провідного діяча українського визвольного руху XX століття Романа Шухевича (1907-1950). Через його життя та діяльність читач може виразно відчути дух тієї унікальної доби національного відродження та боротьби українців західноукраїнських земель у 1920-1939 рр., що мала вирішальне значення для поступування визвольної боротьби українського народу у подальші роки. Публікація незнаних та малознаних досі документів, спогадів, нарисів, інтерв’ю, газетних публікацій, світлин про Романа Шухевича дозволяють об’єктивно розкрити його життєвий шлях та актуалізувати чимало питань, які вирішуються на сучасному етапі українського державотворення. Більшість текстів публікується за матеріалами державних, громадських і приватних архівів та книгозбірень, частину – передруковано з важкодоступних видань. Книга супроводжується науково-довідковим апаратом.

 

 

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край?» на блозі «Одеський краєзнавець».