Шановні користувачі!

Знайомимо з новими книгами, які надійшли до фонду бібліотеки у березні 2021 року за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги серій «Художня література», «Великий роман».

Вдовиченко Г. Найважливіше – наприкінці [Текст] : роман / Галина Вдовиченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 336 с.

«Найважливіше – наприкінці» – новий довгоочікуваний роман Галини Вдовиченко, української письменниці та журналістки. Чоловік і жінка у стані війни, перемир’я і розчарування, надії та віри. Тридцять п’ять років разом, дорослі діти, складний період життя. Той час, коли нарешті варто зрозуміти, що ж насправді єднало й роз’єднувало цих двох. Це книжка про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці і бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.

 

 

 

 

 

Ґрохоля К. Г’юстоне, у нас проблеми [Текст] : роман / Катажина Ґрохоля; переклад з пол. Наталки Сняданко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 747 с.

«Г’юстоне, у нас проблеми» – захопливий і веселий роман Катажини Ґрохолі відомої польської письменниці, авторки багатьох книжок-бестселерів, яку так люблять читачі у всьому світі за її неповторний стиль та тонкий гумор. Життя Єремії годі назвати щасливим та успішним. Щогодини з ним трапляється якась халепа. Він у свої тридцять два роки – невдаха, безробітний кінооператор, який розійшовся з коханою, проте досі щодня думає про неї. Мати ненав’язливо, проте постійно втручається у синове життя, а ще материн собака люто його ненавидить. Проблеми – немов кадри у кінострічці, та змінити сценарій свого життя Єремія зможе лише сам. Дотепні пригоди, трохи іронії та кумедних жартів, безліч життєвих ситуацій, коли уже не зрозуміло, чи то сумувати, чи то реготати – із цією книжкою нудно точно не буде.

 

 

 

Дашвар Л. #Галябезголови : роман / Люко Дашвар. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 400 с.

Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула де помогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне відбувається з нам саме тоді, коли ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?

 

 

 

 

 

Джіо С. Фіалки в березні : роман / Сара Джіо ; пер. з англ. Т. Скрипник. – Xарків : Віват, 2020. – 320 с. – (Серія «Художня література»).

Успішна молода письменниця Емілі Вілсон вирушає з Нью-Йорка на острів Бейнбридж, щоб навідати двоюрідну бабусю Бі. Дівчина пережила розлучення та творчу кризу, тож сподівається, що за межами мегаполісу зуміє опанувати свої думки й почуття. Однак життя на березі океану вже не таке безтурботне, яким здавалося в дитинстві під час канікул. Деякі мешканці острова неначе перебувають у мовчазній змові. Емілі захоплюється новим знайомим, Джеком, але бабуся Бі всіляко виказує щодо цього невдоволення. До того ж дівчина знаходить дивний щоденник, який 1943 року належав якійсь Естер Джонсон. Поринувши в читання, Емілі вирішує, що мусить розібратися з таємницями минулого, своїми й чужими.

 

 

 

 

Нотомб А. Токійська наречена [Текст] : роман / Амелі Нотомб ; пер. з фр. Павла Мигаля. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 160 с.

Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі – японець, студент факультету французької філології. Вони обоє – немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі – одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.

 

 

 

 

Памук О. Рудоволоса жінка / Орхан Памук; пер. з тур. О. Кульчинський; худож.-оформлювач М. С. Мендор. – Харків : Фоліо, 2020. – 220 с. – (Великий роман).

Ця історія починається в 1986 році коли батько молодого хлопця Джема Челіка зникає з-за проблем з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу учнем майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копанім колодязя але и дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починаємся… Як завжди в творах Орхана Памука, в романі є багато відсилань до історії до древньої літератури, до міфології. І, звичайно, розглядається протистояння заходу і Сходу. Можна впевнено сказати, що «Рудоволоса жінка» – роман-притча, роман в романі, де тісно переплелися театр і реальність, легенда і міф, метафора і дійсність, Схід і Захід, батько та син, релігія і атеїзм – отже життя та смерть. Українською роман виходить уперше.

 

 

Тараторіна С. Лазарус : роман / Світлана Тараторіна. – Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2018. – 416 с.

1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть – упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя – Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий – людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?

 

 

 

 

Стрелекі Дж. Кафе на краю світу / Джон П. Стрелекі ; пер. з англ. М. Пухлій. – Xарків: Віват, 2020. – 128 с. – (Серія «Художня і література»).

Ця книжка допоможе в пошуках відповідей на три запитання, від яких ви тікали все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи вдоволені ви? З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя інакше, незалежно від набутого досвіду. « Кафе на краю світу» – справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Чарівна, легка й наснажлива, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя.

Фітцек С. Пасажир № 23 / Себастіан Фітцек ; пер, з нім. А. Куйбіди. – Xарків: Віват, 2019. – 352 с. – (Серія «Художня література»).

Дія психологічного детективу «Пасажир № 23» відбувається у відкритому морі – місці, що ніби створене для досконалого злочину. Дружина та син детектива Мартіна Шварца вирушили в круїз на лайнері й зникли. П’ять років по тому невідома жінка, пасажирка того самого судна, повідомляє, що знає дещо про його сина, який, можливо, залишився живий. Мартін вирушає в подорож як агент під прикриттям і дізнається, що на круїзних лайнерах щороку зникають двадцять три людини. І серед них – маленька дівчинка, яка щезла на тому самому лайнері й знову з’явилася. З іграшкою його сина в руках…

Маршалл Л. Запит на дружбу / Лора Маршалл ; пер. з англ. Д. Березіної – Xарків: Віват, 2019. – 384 с. – (Серія «Художня література»).

Це почалося ще в школі. До класу Луїзи прийшла загадкова й потайна Марія. Між дівчатами виникла приязнь, і вони стали подругами. А потім сталося дещо, про що хотілося б ніколи не згадувати. Те, що зникло назавжди, померло разом з Марією… Та одного дня вже доросла Луїза отримує сповіщення: Марія Вестон хоче стати вашим другом на Facebook. Але цього не може бути. У пам’яті Луїзи зринають давні жахіття та старанно приховані секрети. І та ніч у далекому минулому, що назавжди пов’язала двох дівчат моторошною таємницею. Якщо Марія жива, Луїза втратить усе: роботу, сина і навіть життя.