Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

 

1-0002Бретон, Ґі. Любовні історії в історії Франції. Наполеон та його коханки [Текст] : роман / пер. з фр. О. Жупанський. – Київ : Юніверс, 2002. – 352 с.

«Гадаю, образ Наполеона, запропонований у цій книжці, безперечно, вразить читача. Саме занудні, поважні та манірні історики спотворили справжній образ Імператора. Прагнучі змалювати його напівбогом, вони не хотіли показати нам його в іпостасі більш людській, а саме, в ліжку з жінкою. Чи відомо вам, що він один мав стільки коханок, як Людовік XV, Франциск І та Генріх IV разом узяті?..». Перекладено за виданням «Agnès Martin-Lugand. Les gens heureux lisent et boivent du café» Еditions Michel Lafon –  Paris, 2013.

 

1-0004Жене, Жан. Щоденник злодія [Текст] : роман / пер. з фр. О. Жупанського. – К.: Юніверс, 2004. – 304 с.

Жан Жене (1910-1986) – чи не найодіозніша фігура серед загалу французького письменства XX сторіччя. Як писав один із дослідників творчості письменника: «Розкішнішої прози, ніж у Ж. Жене, годі знайти, не існує агресивніших п’єс, ніж у нього, я не читав поетичніших і жахливіших творів, ніж його». «Щоденник злодія» – найвідоміший твір Жана Жене. «Зрада, крадіжка та гомосексуалізм – ось головні теми цієї книжки», – пише про неї сам автор. Це видання було здійснене в рамках Програми сприяння видавничій справі «СКОВОРОДА» Посольства Франції в Україні та Міністерства закордонних справ Франції.

 

1-0006Іздрик, Юрій. Номінація [Текст] : книги і твори / Юрій Іздрик. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 856 с.

Під цією обкладинкою – найповніше зібрання прозових текстів Юрка Іздрика: від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв. Проза Іздрика – летка й нелінійна, це гра в мову і гра з мовою, велике творення і руйнування світу на різних рівнях.

 

1-0005Мартен-Люган, Аньєс. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву [Текст] : роман / Аньєс Мартен-Люган; пер. з фр. Леоніда Кононовича. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 160 с.

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган – сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

 

1-0003Слоньовська, Жанна. Дім з вітражем [Текст] : роман / пер. з пол. А. Поритка, за ред. М. Кіяновської– Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 223 с.

Роман – переможець конкурсу польського видавництва «Знак» Literanova обраний з-поміж більш як тисячі рукописів. Авторка – у минулому львів’янка, нині – мешканка Кракова, українка з польськими коренями. Дім з вітражем і власне вітраж – 1912 року «народження», Львів, чотири покоління жінок (прабабця, бабця, мама і донька), зріз культурного і політичного життя в періоди становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) – елементи захоплюючої, інтригуючої любовної історії: так про Львів не писав ще ніхто. 2016 року Жанна Слоньовська за цей роман отримала літературну премію імені Джозефа Конрада.

 

img014Стасюк, Анджей. Схід [Текст] : роман / Анджей Стасюк; пер. з пол. Тараса Прохаська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 272 с.

Схід – це не якась частина світу. Схід – це керунок. А тому він є всюди – у кожній географічній точці, у кожній індивідуальній долі. Роман Анджея Стасюка – попри те, що його можна назвати географічним, історичним, археологічним, репортажним – це передовсім роман-детектив. Велика і велична, проста і багатопластова, відверта і вишукана оповідь про пошук Сходу, пошук його тіні і його джерел. У найвищих горах світу, у найдавнішому Китаї, у Монголії, яка мало змінилася від часів Чингізхана, у проклятій Росії, у Бещадах, Підляшші і Варшаві. А насамперед – у власному дитинстві, у пам’яті дідів і батьків, у самому собі…

 

Запитуйте видання у відділі соціокультурної діяльності!

З новинками видань краєзнавчої тематики можна ознайомитись в рубриці «Що читати про край» блогу «Одесский краевед ».