Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Безтелесна, Л.І., Пивоварчук Л.В. Інституційне забезпечення реалізації соціальних гарантій держави : монографія. / Л. І. Безтелесна, Л. В. Пивоварчук – Київ : Кондор-Видавництво, 2017. – 196 с.

У монографії відображені теоретичні основи дослідження інституційного забезпечення реалізації соціальних гарантій держави. Проведено діагностику на основі міжнародних критеріїв оцінювання, визначено регіональні тенденції. Виділені пріоритетні напрями трансформації шляхом удосконалення розвитку громадянського суспільства за принципом децентралізації, делегування повноважень місцевому рівню за надання соціальних гарантій.

Леві, М. Стамбульська казка / Маріо Леві; пер. з турец. О. Б. Кульчинського; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 731 с.

«Стамбульська казка» – сімейна сага, що розповідає про три покоління турецьких євреїв. У романі описуються події, що відбулися протягом приблизно 40-45 років – від закінчення Другої світової війни до кінця 80-х років минулого століття.

 

 

Сунд, Е. Слабкість Вікторії Бергман: трилогія / Ерік Аксл Сунд; пер. з англ. Ю. В. Григоренко; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 762 с. – (Карта світу).

У Стокгольмі знайдено кілька понівечених тіл хлопчиків. Позаяк жертви – нелегальні емігранти, їх ніхто не шукає. Проте комісар поліції Жанетт Кіглберг вперто намагається знайти вбивцю-садиста, і в цьому їй допомагає психотерапевт Софія Зеттерлунд. У кожної з жінок за плечима тягар складного і зовсім не райдужного життя. І зловісним привидом між ними майорить Вікторія Бергман, дитинство якої перетворив на пекло її рідний батько. Побутове насильство, педофілія, дитяче порно, африканські діти-солдати, які надають сексуальні послуги, проституція і наркоманія, торгівля людьми, вбивства, канібалізм…

Тайна золотой тиары / исслед.-сост. Гун А. А. – Одесса: Печатный дом, 2012. – 240 с.

Загадочной истории создания тиары скифского царя Сайтоферна и приобретения ее Лувром посвящена эта книга. Ценность ее заключается в том, что впервые публикуются переведенные на русский язык с языка идиш воспоминания творца тиары И. Рухомовского «Mein Leben und mein Arbeit» («Моя жизнь и моя работа»), написанные в Париже и изданные автором ограниченным тиражом. Для любителей текстов в оригинале публикуется репринтное издание брошюры 1903 года «И. Рухомовский и его работы», ставшее библиографической редкостью.

Топська, Н. Зачарована квітами. – K.: TOB «Книжкова база «Альфа», 2017. – 64 с.

Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття рідних. Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, породжуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.

Франзен Дж. П’юріті: роман / Джонатан Франзен; пер. з англ. О. В. Сминтини; худож.-оформлювач М. С. Мендор. – Харків: Фоліо, 2017. – 681 с. – (Карта світу).

Роман «П’юріті» побачив світ 2015 р. й одразу набув читацького розголосу. Позаяк у його назву покладено ім’я головної героїні, яке перекладається як «чистота», одним із головних питань роману’ є те, що ховається за фасадом краси, чистоти і світла. Дівчина, що не уміє контактувати з оточенням, яка безуспішно шукає свого батька і страждає через те, що стала для своєї матері єдиним сенсом життя… Східноєвропейський хлопець, який перетворився на відщепенця в «ідеальному» суспільстві… Журналістка, що болісно прикута до людини, яку не може покинути, хоча й кохає іншого чоловіка… Навіжена донька мільярдера, що мріє стати авангардною художницею, але абсолютно не пристосована до реального життя… Хто ці люди одне одному? Проте їх пов’язують невидимі нитки, які у фіналі роману зшиють клаптики сюжетів в одне ціле…

 

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край» на блозі «Одесский краевед».