Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Акимович, Є.О. Спогади про молодість: Кафедра Євгена Акимовича / Євген Акимович. – Одеса : Прес-кур’єр, 2017. – 208 с.

Своєю черговою книгою автор хоче допомогти читачам збагатитися віковічною мудрістю різних епох людства – від стародавнього світу до початку XXI століття. Для цього він пропонує ознайомитися з афоризмами, прислів’ями і висловами відомих філософів, політиків, державних діячів, поетів і письменників. Усі ці перлини мудрості Євген Акимович збирав протягом десятиліть, занотовуючи їх у свої блокноти і записники. Окремий розділ -це власні розмірковування і оцінки автора з приводу підміченого у житті чи прочитаного у книгах і газетах.

Воскобійник, Галина. Свобода і далі: шлях української жінки до нового життя в Америці / Галина Воскобійник; пер. з англ. Алла Пермінова. – Львів : ЛА «Піраміда», 2018. – 284 с.

Книжка спогадів Галини Воскобійник – це історія української жінки, якій вдалося вижити в часи репресій на рідній землі та в лихоліття Другої світової війни, вижити, щоб розпочати нове життя в Канаді, а згодом – у США. Ці зворушливі спогади дають змогу читачеві відчути багатогранність підприємливого досвіду вкраїнської родини на шляху до свободи та успіху.

Келлі, Марта Холл. Бузкові дівчата : роман / пер. з англ.В. Горбатька. – Київ. : Нора-Друк, 2017. – 544 с. – (Читацький клуб).

Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію. Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки. Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми. Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається, їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

Кінг, С. Про письменство / Стівен Кінг; пер. з англ. Д. Шостака. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 272 с.

«Про письменство» – це водночас і дотепні та відверті мемуари Стівена Кінга, і збірка порад успішного письменника початківцям на основі власного досвіду. Тільки найнеобхідніше й найголовніше для авторів усіх жанрів, які прагнуть писати книжки, що розходитимуться мільйонними накладами по всьому світу.

Одещина: край та люди: фотоальбом / автори літ. тексту : В. Солодова, Ю. Слюсар. – Київ : ТОВ «Лагота», 2017. – 303 с.

Ця книга стала відкритим порталом до краси Одещини, пишності та душевності людей, що проживають на благодатній землі Причорномор’я. Вдивляючись у портрети та пейзажі, захоплюючись простором та грою фарб, читач усвідомлює унікальність сонячного регіону та дружелюбність різних національностей, які протягом століть живуть у гармонії та порозумінні. Мовою фотографій передано емоції мешканців Одеської області. Знімки ніби зачаровують глядача та переносять до історичних пам’ятників, знакових місць та у радісний вир народних свят. В горі та радості, під час веселощів та на трудовій ниві жителі сіл і міст завжди красиві та осяяні посмішками. Відкрийте для себе наш регіон та полюбіть цю землю так, як любимо її ми.

Опанасенко, Ольга. Нікола Тесла / Ольга Опанасенко – Київ : Агенція «ІРІО», 2017. – 112 с., іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» –це унікальний проект, який сприяє якісному дозвіллю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів і відкривають для себе життя головних героїв – видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можна досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу – завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх.

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край» на блозі «Одесский краевед».